masca pt par - inainte sau dupa sampon

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

daca parul e fin si moale, incearca sa aplici masca de la jumatatea lungimii firului spre capete, nicium la radacina, ca il pleostesti de tot, si se ingrasa si repede, nu??
plus ca eu stiu ca parul fin nu se spala zilnic, poate e un mit,dar eu am observat ca spalat des ,parca se subtiaza firul si se usuca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Ladyyy, ca bine spui, am vazut bigudiurile in poza, am si eu din astea, nu stiam eu care-s bigudiurile cu arici(haha, imi imaginam o treaba ciudata), ei, eu cand le scot, parca smulge parul, si se rupede asta am renuntat la a le mai folosi, dar cred ca problema e la parul meu, ca s-a subtiat de la tampeniile de vopsele.

La parul fin, zau....e o blasfemie sa bagi chimice in el, eu m-am lecuit...

edit sa adaug, ca inspirata de subiectul tau, am luat la rasfoit pozele,si am facut o comparatie intre aspectul parului din timpul cand faceam trat asta cu uleiuiuri si asectul ulterior, dupa ce am renuntat la tratamente din lipsa de timp,si am bagat vopsea in el etc...e ceva de speriat, parul s-a subtiat, e fin, uscat,pica, per total arata rau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Acum, intentionez sa merg la farmacie sa-mi dau comanda de un sampon ultra super laudat de persoanele cu par putin si fin, e o combinatie de ulei de argan si dexapantenol, pare-se ca hidrateaza parul fara sa-l ingreuneze, ii da volum, etc, etc...produsul minune, din descriere...sa vedem la modul practic ce o face.




Nikole spune-mi si mie, te rog mult, cum se numeste produsul asta minune ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Fetelor voi ce sampoane profesionale folositi si de la ce saloane le luati? Ma intereseaza mai mult Bucurestiul. Eu am parul matura, firul aspru si gros...si se electrizeaza...am doua maini stangi si nu ma pricep sa-l fac sa stea rezonabil decat cu placa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui nikole

Acum, intentionez sa merg la farmacie sa-mi dau comanda de un sampon ultra super laudat de persoanele cu par putin si fin, e o combinatie de ulei de argan si dexapantenol, pare-se ca hidrateaza parul fara sa-l ingreuneze, ii da volum, etc, etc...produsul minune, din descriere...sa vedem la modul practic ce o face.




Nikole spune-mi si mie, te rog mult, cum se numeste produsul asta minune ???





E un sampon pe care il comand la farmacie, il fac ei , in laborator, uite aici...poza, e totul in portugheza, scuze...

http://www.patricinhaesperta.com.br/cabelos/oleo-de-argan-e-shampoo-oleo-de-argan-art-vitta

eventual noteaza ingredientele si poti intreba la o farmacie, sau la dermato, nu stiu ce sa-ti spun, ptr ca nu cunosc formula, proportiile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:


Fetelor voi ce sampoane profesionale folositi si de la ce saloane le luati? Ma intereseaza mai mult Bucurestiul. Eu am parul maturat, firul aspru si gros...si se electrizeaza...am doua maini stangi si nu ma pricep sa-l fac sa stea rezonabil decat cu placa


"Experienta este numele pe care il dam greselilor noastre" Oscar Wilde
(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator | Propune ca mesajul lunii




si eu am identic aceiasi problema.... imi "imoi" parul cu un ulei de la Kalos inainte sa il dau cu placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

Pentru Iarina... mesul de mai sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Dolce merci. Arata bine dupa? nu se mai electrizeaza deloc? Ce sampon folosesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Nikole,ulei de argan simplu ai folosit?ala da...minune...am tot incercat de la diverse firme produse cu argan...si nu e nici un secret...nici nu se compara cu uleiul de argan ala portocaliu ...in sticla ordinara din maroc.Ca sa nu mai vorbim ptr. ten...eu am trecut de la La Prairie la ulei simplu de argan...fara nici o parere de rau.Incearca...cateva zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Nikole,ulei de argan simplu ai folosit?ala da...minune...am tot incercat de la diverse firme produse cu argan...si nu e nici un secret...nici nu se compara cu uleiul de argan ala portocaliu ...in sticla ordinara din maroc.Ca sa nu mai vorbim ptr. ten...eu am trecut de la La Prairie la ulei simplu de argan...fara nici o parere de rau.Incearca...cateva zile.


Ema,spune-mi,te rog,de unde ai luat uleiul si ce scrie exact pe el?
Am luat si eu arganöl dar e din cel geröstet,adica fructele sunt prajite inainte de presat si cred ca e mai bun pt gatit decit in scopuri cosmetice dar asta am constatat acasa .

Multumesc mult!

Mergi la inceput