masca pt par - inainte sau dupa sampon

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna,Alina.Pe ultimul l-am luat de pe ebay,de la Sahar.Trei sticlute de 130ml...20euro.Scriu ei acolo ca se foloseste ptr. piele si par...nu se bea!pe sticle scrie ceva in araba si franceza...
mai am Gold of marocco...si Moroccanoil...astea ar fi numai ptr. par...dar au si alte minuni la ingrediente...pacat ptr. ca sunt scumpe..si calitativ nu se compara cu uleiul pur.daca mai ai nelamuriri...aici sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Uleiul de argan de la Sahar (cel de 60ml sau 130ml) are si parafina in el.Nu l-as recomanda pentru ten, pentru par sau corp merge dar pentru ten nu prea.Daca este cel care il stiu eu, mai galben, la origine este facut pentru masaj corporal si nu este ulei de argan pur(este obtinut din semintele prajite.).Uleiul de argan cosmetic, deci doar pentru ten are o culoare mai deschisa.

www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

merci,Cait
Pai in cazul asta poate ne dai si vreo sursa de ulei mie la mie sigur...galben galben...dar vreun nume de firma?Al meu e portocaliu...de parafina n-am stiut...sincer...
Am sentimentul ca fac o vizita maroculuim-am dus io in China dupa alge...ce mi-e marocul aci o aruncatura de batca am sentimentul ca absolut fara exceptie ce cumperi deja imbuteliat in sticluta...indiferent de la ce bio -biologic magazin...nu e pe bune numai argan.Sa vad eu cu ochii mei cum curge ulei din presa...si pe ala al cumpar....nu conteaza cat costa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Cu placere.In Germania nu stiu o sursa sigura deoarece eu il am din Franta.Din experienta proprie in Maroc e si mai greu sa iei un adevarat ulei la cat sunt de inventivi marocanii.Cel mai bine este sa cauti un ulei bio imbuteliat in Franta, Germania,Italia deoarece il supun unor analize inainte de comercializare pentru a vedea ca nu este diluat cu alte uleiuri.

www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Neatza,fetele!

Multumesc emei si lui cait pt raspuns .

Am gasit aici unde se poate comanda arganöl pur,zice ca e 100% öl:
http://www.kraeuterhaus.de/content.php?session=e205c3f18ca9ae1b994d74cb784dbd3b&Bio-Argan%C3%B6l+kalt+gepresst&seite=shop/produkte.php&details=1186&hauptrubrik=12&keyword=argan

Firma e ok,au produse naturiste,scrie ca e pur si se poate folosi in scopuri cosmetice.
Eu am luat sticluta de la un magazin bio,e de la o firma franceza cred (Bio Planete)dar asa cum am zis,arganöl geröstet,adica e facut din seminte prajite,nu e portocaliu,are o culoare galbena f deschisa,e placut la gust insa se simte nota de prajit...e sigur pt consum alimentar.Aici nu aveam decit sortimentul asta,nu la toate magazinele bio au asa ceva dar inainte sa comand aici,mai merg la vreo 2 magazine nturiste in zona sa vad...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Alina,stai putin ca am comandat acum de pe soukdumaroc...cand ajunge iti spun ce culoare are si cum miroase...si la astia cica e tot bio cu certificat...vedem noi la miros cum stau si astia.Doua trei zile si-ti dau raportul .pup.
PS..daca nu-i secret...unde locuiesti?ca am vazut ca suntem ...vecine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Alina Bio planete este axat pe parte alimentara.Doar uleiul de cocos pe care il au se poate utiliza si in scopuri cosmetice.

www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Ema,eu locuiesc in sud,pe linga München.Tu?

Am comandat si eu arganöl la adresa de pe linkul pus,am mai comandat si alte chestii,sa vedem ct de bune sunt,m-am uitat atent la ingrediente si multe sunt naturale si bio.

Eu am probleme si cu miinile,am o alergie care imi apare in sezonul rece si in general,pielea e foarte uscata.Am incercat fel si fel de creme,de la moderne cu uree si alte chestii,pina la ulei de masline,etc.
Sunt curioasa cum e arnaöl-ul pt miini,mai primesc de pe siteul asta si o crema de miini cadou ca prima comanda,sa vedem ce imbunatari vor fi...daca vor fi ,daca nu,sigur e bun de masaj.

Cait ,da,posibil ca au mai mult lucruri care se folosesc la gatit,uleiul asta e f gustos,ma gindesc la ce mincaruri sa.l folosesc...mmm,cred ca merge si in unele creme de prajituri,are o nota orientala,interesanta.

zi buna fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Alina unt de shea nu ai incercat pentru maini?E gras dar sincer face minuni mai ales in caz de eczeme.Tatal meu si-a ameliorat psoriazisul cu untul de shea.

www.biomonde.ecosapiens.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Alina...departe mai stai de mine!Eu stau intr-un orasel la granita cu Olanda...sotul meu e olandez.
Cait..multumim ptr. informatii!

Mergi la inceput