Zmeurici de iulie-august 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bely spune:

inutsa am pus poze cu Patri dar pe FB, tu nu ai cont acolo? o sa incarc si pe picasa sa le vezi in caz ca nu ai cont dincolo... si zmeurica mea tot sclifosita e la mancare de cand o stiu, acuma dupa foamea asta de o sapt. cam deschide gurita saraca, numai nu stiu cat o va tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

Buna fetelor! Ma scuzati ca dau buzna asa.Am vrea si noi sa va rugam sa ne votati cand aveti o secunda libera!
http://photos.parents.com/category/vote/photo/773042?esrc=nwphotofaves_koty

Multumim frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Va uram un week-end fain. Noi evadam la tara

de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Eu sunt mutata la barfe, dar cred (sper!) ca imi treceSi in rest afara cat cuprinde.
Dienuta, ti-a raspuns Giova. Mamica de zmeurica nu e contul meu, ci al oricui de aici care vrea sa se dea utza pe FB Sunt de porc, stiu, cu pozicile. Oricum pe mine nu ma arat, ca sunt cat China si Africa la un locAm o burtaaaa
Anemona, va doresc sa va reintrati in programelul vostru cat mai repede!Imi pare tare rau de voi!
Bely, sanatate la toti 3! Urata entero asta, stim si noi.
Giova, bine ati venit inapoi!
Adriana, era cat pe ce sa mancam si noi rawam gasit samburi incoltiti in rosiile cumparatecare btw nu au niciun gust.
Inutsa, ai grija cu burtica.
Pooh, voi cum va prezentati?
Si noi suntem o sclifi la mancare, nu mai stiu ce sa ii dau. E fan tzitza, tzitza, tzitza si pandispanul cu lapte de la kinder. Si pufuleti de la alti copii. a inceput sa socializeze si acum fac slalom intre jucarelele altora si ale ei, iti dau si nu iti dau, nu imi da si mie...Andreea, rabdare ca sunt micute zmeuricile si prea multe de captat de-o data. Ah, e curtatasi nu se lasa tzucata, i-a crescut pipota lui al meu
Eu m-am aprovizionat cu produse de curatenie,vai de capul meu ce ma asteapta!
tufa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!
Bine v-am gasit dragelor! am ajuns cu bine, copiii au fost fericiti sa ne vada, sunt tot dupa noi si tare ne place. Ne-a fost dor de ei.Trebuie sa ma pun la curent cu noutatile, mai multe despre vacanta noastra la Madrid si poze, pe saptamana viitoare.
Mai stam cateva zile in Alba, dar sper eu, de luni sa reintru in normal.
Asta daca ma va lasa Edi, ca l-au obisnuit bunicile tare prost: toata ziua afara. asa ca sper sa nu ne mutam in parc.

Maine trebuie sa merg la un defrisat inghinal. M-am intalnit azi cu vara-mea si a complotat cu sotul, asa ca la ora 12 ma asteapta la salon. mi-e o groaza de mor....caci asta e nebuna rau.
Merg si eu la somn, caci sunt tare obosita. va pup!


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Neata! Giova,bine ati revenit....asteptam pozeStai linistita ca nu doare chiar asaInutsa,se vede burtica?Pune si tu niste poze........Lucilau,barfesti,barfesti?Noi suntem bine....mai bine acum...Eu am tras cu o tusa uscata aproape 2 saptamani...Sotul primeste injectii,amigdalele ii sunt praf(adica puroi).Timea cu niste monstrii de secretii nazale....Slava Domnului ca Balazs e okIn reste nimic nou.....asteptam primavara,caldura....ploau de 2 zile,tare urat ePooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Fetelor,niste idei de meniuri pliiiiiiiiiiizzzzzzzzzz....sunt in lipsa de inspiratie,mai ales seara intotdeauna imi bat capul,nu stiu ce sa-i dau sa pape.....Are acum o perioada de ar manca paine cu zacusca non-stop.....Insa as vrea si altcevaPooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Bine v-am regasit !

Si eu vreau idei de meniuri pt. emsele de seara si dimineata, dar imi e teama ca degeaba. Vladimir nu mai mananca nimic, exceptand mancarica gatita la pranz . Nu mai vrea nici banana, nici mar, nici iaurt, legume de nici un fel, paste, mamaliguta nu mananca, paine cu unt, cu branzica ... nu, sufleuri, budinci ... nu. Foarte greu mai accepta dimineata cateva feliute de ou. Daca il fac prajit mananca mai mult . Intr-un timp dimineata manca doar paine cu unt si magiun de prune, acum nici asta nu mai vrea.iar sear nimic-nimic. Rontaie doar covrigi sau paine prajita. A si slabit dupa viroza, doar ochiii au ramas de el ... si gurita .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pooh spune:

Meeeeeeeeeeeyyy,pe unde umblati?Pooh,mami de Timea(15.06.05) si Balázs(09.07.09)www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=8" target="_blank"> VOTATI po.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna si de la noi,

Eu abia ce m-am intors de la dentist, am simtit eu ceva la o maseluta si hopa am sunat la cabinet..de atunci nu am mai simtit nimic dar daca tot eram programata m-am dus..la radiografie a aratat o maseluta (era plombata) ok, canalele erau lucrate, nu dezvoltase nimic sub plomba..insa era mai inchisa la culoare si plomba cam veche asa ca am refacut-o...ufff ce teama imi e de dentist..cand am auzit ca e ok imi venea sa sar de pe scaunul ala..dar m-am lasat convinsa sa schimbam plomba..cu anestezie musai ca alftel...si ar cam trebui sa ma mai duc, se pare ca o maseluta (tot lucrata) s-ar cam da in spectacol si trebuie sa o vada..

Eva a ramas cu mamaia (lui tati) ca mama mea e plecata in calatorie prin tara sfanta...ca tot ramane cu Eva cand reincep jobul a zis sa isi faca o placere. I-am explicat Evei ca ma duc la servici si ea raspunde ca ramane cu maia, tataie si pisi ..nu pare ca ar stresao ideea..acum sa vedem..

Altfel eu simt deja "teribila varsta de 2 ani" vorba lui dr. Spock...personalitatea ii se dezvolta, curiozitatea, puterea, fitzele si figurile ..isi da seama ca poate face ce vrea ea si nu ce ii zic eu, se incapataneaza, se supara daca nu reuseste ceva, se enerveaza, domina cand poate, are preferinte la haine, la jucarii, vrea sa fie e in centrul atentiei intre copii, se urca si coboara lejer pe toate jucariile in parc, vorbeste continuu...cateodata ma exaspereaza cu figurile..altadata ma induioaseaza enorm...
Face si ea de cateva zile figuri la mancare, parca la micul dejun mai mult..ma gandesc ca laptele ala de dimineata (ora 7) o satura si nu i se mai face asa foame..dar nu stiu daca sa renunt la el sau la ce alta ora sa il inlocuiesc.

Mama ce ma enerveaza buza asta amortita..insa mai bine asa decat "sagetile" alea prin dinte..brrrrrr.....

Va pupu..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput