Zmeurici de iulie-august 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

anemona eu am patit-o cu Anastasia , a ainceput prin iarna prin decembrie parca si abia prin martie s-au treminat
pur si simplu cand se facea noapte si tb sa facem nani incepea sa urle far amotiv, apoi incepea ca vrea la parter sa manace ca-i e foame, mergeam jos nu manca nimic, sau ca vrea muzica sa dansam sa o tin in brate si dac ama asezam pe canapea urla si mai tare tb sa stau in picioare cu ea in brat e...spectacolul incepea de pe la 10 si tinea 1-2 ore...cateodata adormea pela 12.30 noaptea...si a 2 a zi se trezea la 5 sua 6 si plangea, ba de foame ba ca vrea in brate, nici macar nu manca tot bibe doar jumatate...la pranz facea cam la fel , catedata adormea fara scandal..noapte adaca cumva adormea pe la 10 atunci avea repriza de urlete pe la 2-3 noaptea si tot asa o tinea 1-2 ore...m-a capita 3 luni eram super obosita si stresat, eu am pus pe seama maselutelor si se pare ca asa a fost pana la urma, intre timp au iesit si maselutele copilul s-a calmat ...nu de tot ca mai avem 1 maseluta si scapam , avem 7 maselute si o asteptam pe nr 8 care inca o chinuie gigia e umflata probabil zilele astea apare si ea
la fel si acum e maraita ,
atunci in decembrie cand au inceput crizele nu avea gingiile umflate ...poate foarte putin fata de cum e acum

acum s-a linistit, la 9 ne bagam in pat si facem nani , ba cateodata vine ea si zice "mami nani", dar se mai trezeste noaptea , nu in fiecare zi, o sa treaca si faza asta

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona27 spune:

Fetelor va multumesc pt raspunsuri si incurajari,chiar am nevoie.Azinoapte am ajuns pe la 3 la spital,s-a trezit,plangea,tipa si nu lasa pe nimeni sa se apropie de el,pe drum s-a calmat l-a vazut o doctorita foarte draguta,l-a consultat si bineinteles asa cum ma si asteptam,nu are nimic fizic.A zis sa avem rabdare ca s-au intamplat prea multe in viata lui.Azi nu l-am mai dus la gradi,dar nu s-a schimbat nimic,a adormit afara pana sa ajunga acasa,iar acum seara toate bune pana la somn,asa ca o tura cu masina si somn,problema e ca se mai trezeste si tot in masina se culca.Cred ca o iau razna daca o tine tot asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!
Noi am ajuns acasa. Dimineata vedem si copiii.

ANEMONA îmi pare tare r#259;u ca nu ne-am mai vazut. Ne-am trezit tarziu dim.
Dragul de Alex, e bulversat de schimbari. Sper sa-si revina repede iar voi sa aveti rabdare si nervi de otel.

Pupici.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Anemona ufff rabdare , o sa treaca, stiu cum e, 3 luni am zis ca o sa ajung la nebuni, dar uite ca s-a calmat, daca vrea el cu masina du-l cu masina, a mea la un moment dat adormea in ATV-ul lui cezar , tb s-o plimb cu el prin casa si tb sa am grija s-o tin sa nu cada cand atipea, s-o imping ...cine stie ce se intampl ain capusorul lor, probabil la voi e si de la schimbare, nu stiu ce sfaturi sa-ti mai dau, sper sa treceti repede peste faza asta

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

Giova bine ai revenit, hai ca de cand ai plecat tu e liniste pe aici:)

fetelor pe unde umblati?

_
Adriana mami de Cezar Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)


Campanie “Mananca sanatos o zi pe saptamana”


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


A venit caldura asa ca suntem plimbareti, week-endurile le facem la mine la tara, unde Biei ii este f bine, mai toata ziua pe afara dupa caini si pisica. In Iasi a fost cam ploios zilele astea, asa ca pauza ieseala. Asa reusesc si eu sa bucataresc+ordine.
Nu stiu cum sa o dezvat sa imi sara pe burta. Alaltaieri mi-a sarit o data pe burta de am zis ca iese totul din mine, de atunci m-a cam durut burta, iar ieri am si fost prin oras si a trebuit sa ridic carutul pe scari, alta placere. Cand am ajuns acasa parca eram calcata de tren, ma dureau toate, in special burta.
Ma plang si eu voua ca fii-mea nu ma intelege ca nu e voie sa faca buba la burtica mamei .
Altfel, suntem binisor. Asteptam caldura din mai, cand o sa culegem capsuni si cirese de la tara. Sa va mai zic ca azi noapte am visat cosuri pline cu cirese din care mancam cu pofta?

Urez LA MULTI ANI cu intarziere sarbatoritelor!!!!!

anemona nu stiu sa iti dau un sfat anume la problema cu Alex. Cum ziceau si fetele, multa rabdare si nervi de otel!

giova felicitari pt calatorie! Asteptam poze! Auzi la ea, cum adica nu mai vrei fetita?

bely uf , ce e si pe capul vostru! Sanatate multa, sa scapati repede de virus! Cum stati cu aranjatul casutei?

Cam atata am retinut din ce am citit.
Va pup si va urez o zi buna! Eu ma bag la bucatarit ceva dulce

de si15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Olá tufa, ooo ce liniste pe aici.. cred ca a dat caldura pe la voi
anemona imi pare rau prin ce treci acuma cu Alex, off chiar nu stiu ce sfat ti-as putea da, de cat multa rabdare si nervi de otel.. asa face si Patri acuma, n-o pot atinge ca urla, orice as afce striga nuuu..totul se trage cum a fost bolnavioara si a trebuit sa-i dau saruri,medicamente.. daca peste zi e maraici si sensibila macar seara adoarme repede si pana dimineata n-am treaba ei.
giova bine ati revenit cum a fost in Sp? cred ca a trecut repede
inutsa creste burtica?, off da am avut o sapt. complicata incepand cu zmeurica,apoi sotul si acuma eu, ieri am facut o indigestie,iar azi m-am trezit cu dureri de gat si nasul curcand.. renovarile? merg si stau, off chiar ieri m-am luat de mesterul, sa vedem ce si cum?! el tot imi promite ca la sfarsitul lui aprilie imi preda casa, sper..
Noh acuma zmeurica mea umbla cu gurita deschisa si cum aude cuvantul papa scoate instant suzeta din guria si-o arunca cat colo..vaii ce draga mi-e cand o vad ca cere papa, doamne tine-i naravul si s-o vad cu falcute inapoi..de ieri deja e mult mai vesela si se joaca singurica cu jucariile ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

bely cu Doamne ajuta poate chiar va preda casa la sf lui aprilie. Bravo lui Patri ca deschide gurita ca un pui de vrabie. Poate ii ia exemplul si "sora-sa", care de o perioada nu prea mananca, si chiar a slabit un pic


de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Ah, da, uitasem sa scriu
Eu tot astept poze cu Patri, cand o sa ai tu timp

de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:

Mei, ce e cu linistea asta aici? Au venit caldurile la voi, ca la noi tot urat e afara?

de si15+

bebe din burtica

Mergi la inceput