Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (19)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Pt Crinutz:multumesc pt raspunsuri.Daca mai e ceva intresant de stiut despre sejurul la Nessebar,astept parerile tale!!!!Soare,apa buna de balaceala si odihna placuta va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbacel spune:

Buna,
aveti idee, in zona Albena, Varna, de restaurante la care se poate manca decent (mancare buna, atmosfera faina)? Eventual cu loc de joaca pentru copii, sau in zone accesibile familiilor cu copii (nu in starda sau pe faleze inalte). Multumesc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

bumbacel,stiu in Albena de unul pe plaja care are cateva leagane langa el.E amplasat langa faleza din fata hotelurilor Laguna Mare-Laguna Park.Dar Albena e o statiune cu circuit inchis,treb. sa treci de poarta unde primesti un card de acces, pe baza caruia platesti stationarea in statiune.Daca esti si cazat la hotel e mai ieftin, daca stai cateva ore e mai mult, dar nu mai retin cat.Poate stiu alte fete sa iti raspunda.
La Varna am fost la un local care era intr-un parc de joaca mare pe langa delfinariu, dar nu mai retin cum se cheama..




Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Maine dimineata plecam, ni s-a confirmat ca este totul ok cu cazarea,asa ca s-au mai risipit emotiile.





Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Cecilia, vacanta placuta si vreme frumoasa!

Noi...am cautat cateva zile de ma dor ochii. Initial, din cauza pasaportului, am zis ca anul asta sa mergem pe litoral la noi, dar cand am vazut preturile...m-am razgandit. Apoi...gasisem la o agentie locuri la Duni, intre 10 si 20 august. Pasaportul expira pe 28 iulie, deci trebuie pasapoarte ptr copii, care din ce am vazut pe site, ies in 30 de zile lucratoare.
Mi-e teama sa n-am probleme la vama, sa dau de vreun vames care sa nu ma lase sa ies cu copiii daca folosesc tot pasaportul meu, pe care-s trecuti toti 3 ( nu mai este mult pana pe 28)

Apoi...alta problema...unde anume sa mergem? Daca Romania pica, Grecia e cam departe ptr un drum cu cel mic ( care n-are stare), ramane tot Bulgaria. Dar unde? Nisipuri si Sunny Beach nu-mi plac din cauza aglomeratiei, ma orientasem care Nessebar sau Obzor, dar nici aici n-am gasit nimic sa-mi convina 100%, din ce am citit.

Deci...recomandati-mi si mie un hotel, cu AI, cu activitati ptr copii, cu intrare in apa lina, apa curata, fara alge ca la noi.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Roxana, nu stiu daca la voi e altfel, dar in Cluj noi am am fost la pasapoarte pe 1 iulie si pe 15 iulie ne-a zis sa mergem dupa el. Eventual da un telefon la servicul pasapoarte, sa verifici...
Exact in situatia ta am fost si noi, si ne-am hotarat in Bulgaria, Sunny Beach, la Kalina Graden (vezi la Eximtur, poate gaseti bilete din 30 iulie si poate ne vedem acolo- mai ales ca tu esti mai aproape de ei decat noi . Si e si aquapark-ul aici
Chiar asa aglomerat e in Sunny Beach?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

pasapoartele dureaza 10 zile lucratoare si costa (244+32) lei/bucata!


http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexPrahova.htm



mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Nota moderator: Editat pt reclama. Foloseste mica publicitate!


"In Our Darkest Hour
In my Deepest Despair
Will you still care?
Will you be there?
I'll never let you part
For you're always in my heart!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Citat:
citat din mesajul lui theo_2004

pasapoartele dureaza 10 zile lucratoare si costa (244+32) lei/bucata!


http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/indexPrahova.htm


mami de theo
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"


Pe site-ul dat de tine scrie ca se elibereaza in 30 de zile lucratoare pasaportul electronic. Ciudat ca dureaza asa mult aoclo... si la noi taxa e de 266 lei, nu 276 lei. Ar trebui sa fie la fel peste tot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

se poate plati si o taxa de urgenta si ies mai repede. Intereseaza-te, poate reusesti s-o rezolvi.
Noi am facut Ilincai pasaport (in regim normal) si a fost gata in 2 saptamani.

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

pesimistul este un optimist bine informat.

Mergi la inceput