Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11)

Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11) | Autor: Bebe Beca

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

hm...am vorbit cu o tipa care a dat in bilbiala si cica sunt penalitati de 50%. Evident ca la chestia asta i-am zis de contractul cadru din raspunsul Martei si a dat iar in bilbiala. Mi-a cerut un nr de telefon si cica o sa ma sune. Oricum 50% mi se pare enorm.
In contractul cadru scrie clar ca daca cu 5 zile inainte aduci alte pers trebuie sa iti dea banii inapoi.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cari spune:

quote:
citat din mesajul lui larissa_79

hm...am vorbit cu o tipa care a dat in bilbiala si cica sunt penalitati de 50%. Evident ca la chestia asta i-am zis de contractul cadru din raspunsul Martei si a dat iar in bilbiala. Mi-a cerut un nr de telefon si cica o sa ma sune. Oricum 50% mi se pare enorm.
In contractul cadru scrie clar ca daca cu 5 zile inainte aduci alte pers trebuie sa iti dea banii inapoi.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!




Cere si obtine de la medic o scrisoare medicala/ adeverinta privind boala ta si a copilului, cu recomandarea de a NU sta la plaja, semnata, parafata si datata. Astfel te poti incadra intr-unul din paragrafele din contract care se refera la situatii de forta majora si poti solicita schimbarea biletului/alte variante, dupa cum este specificat in contract. Stiu de o situatie similara in care asa s-a procedat.
Succes si multa sanatate,
Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cari spune:

quote:
citat din mesajul lui OpreaL

Off, si am mai uitat ceva:
eu sint o mare bautoare de cafea.Daca am aflat ca nu e grozava cafeaua pe acolo, ce credeti, da rau sa imi iau ibric si fierbator la mine? Vor avea ceva de comentat cameristele?
Dar fara cafeaua buna, tare si aromata de dimineata, ziua nu ar fi grozava!
Va astept parerile!



Noi am stat tot in Palace si am procedat in felul urmator: seara luam cafele - double espresso - de la barul hotelului, singurul loc cu cafea ok. Si le beam - ce-i drept reci, dis de dimineata, in balcon.

Cat despre curatenie, la noi in baie nu a fost ok - a se citi ca se putea mult mai bine - sinele de la cabina de dus aveau mucegai. De asemenea prosoapele erau de un alb cam indoielnic. Domestos cred ca vei gasi si peste drum sau in orice magazin, dar fii sigura ca iti iei prosoape suficiente daca esti pretentioasa cu curatenia - cum este si normal sa ceri de altfel la 4-5*

In rest vacanta placuta, e un loc frumos!
Carina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Chiar nu a fost nimeni la Konstantin si Elena- Hotel Dolphin Marina?
Macarcateva informatii despre statiune.

Si totusi exista iubire...

Mama lui Teu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

chiar azi am citit pe softpedia un review despre Dolphin Marina, la pg. 105 din topicul "totul despre bulgaria"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

[quote]citat din mesajul lui Cari

[quote]citat din mesajul lui larissa_79

hm...am vorbit cu o tipa care a dat in bilbiala si cica sunt penalitati de 50%. Evident ca la chestia asta i-am zis de contractul cadru din raspunsul Martei si a dat iar in bilbiala. Mi-a cerut un nr de telefon si cica o sa ma sune. Oricum 50% mi se pare enorm.
In contractul cadru scrie clar ca daca cu 5 zile inainte aduci alte pers trebuie sa iti dea banii inapoi.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

Cere si obtine de la medic o scrisoare medicala/ adeverinta privind boala ta si a copilului, cu recomandarea de a NU sta la plaja, semnata, parafata si datata. Astfel te poti incadra intr-unul din paragrafele din contract care se refera la situatii de forta majora si poti solicita schimbarea biletului/alte variante, dupa cum este specificat in contract. Stiu de o situatie similara in care asa s-a procedat.
Succes si multa sanatate,
Carina
<hr height="1" noshade id="quote"></font id="quote"></blockquote id="quote">

cei de la agentia au zis ca imi dau pana la urma banii inapoi fara nici o penalizare. Deci teoretic ei ar avea acum 2 camere duble la kaliakra disponibile incepanad cu 23 august una la superior si alta la standard. Perioada 23-30 august. Mie imi dau banii in 2 zile, ca nu pot maine sa ma duc sa ii i-au! Deci daca e cineva interesat poate intreba de bilete disponibile...asta daca nu aveau deja pe cineva in minte.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CornelB spune:

quote:
citat din mesajul lui usorlili

A fost cineva la Hotel Dolphin Marina- Konstantin si Elena?
Imi puteti spune cum a fos: curatenie, mancare, au parcare?
Ma pot duce cu copilul ( are 6 ani).
Noi am m-ai fost in Albena. Hotel Laguna Mare, am fost foarte multumiti, curatenie zilnic, manacare foarte buna, parcare.
La Gergana, nu prea am avut ce sa-i dam copilului( am fost anul asta de 1 Mai).
Ma poate ajuta cineva cu inf. despre Hotel Dolphin Marina , si despre statiune?



uite un review proaspat, pare un hotel cu raport pret/calitate excelent...
Singura problema - plaja si intratul in mare - practic NU ARE plaja, si nici un loc de unde copiii sa poata intra in apa - trebuie sa mergi un pic dupa hotelul din vecinatate; dar am inteles ca nu e prea departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OpreaL spune:

Buna,
Va multumesc tuturor pentru informatiile oferite. Acum fac bagajele si maine de dimineata plecam.La intoarcere, evident, voi posta si eu impresiile mele (sau poate chiar de acolo scriu cateva randuri).
Mii de multumiri,
Lenuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sumipruna spune:

aurora.....nu pot sa te mai prind pe forum?Vroiam sa te mai intreb una alta despre hotel madara pt.ca vad ca nimeni nu a mai fost la acest hotel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

opreal drum bun si vacanta placuta
aissa multumesc mult de sfaturi cu privire la drum...am ajuns imediat cu descrierea ta

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze

Ajutati-o pe Sonia,

Mergi la inceput