Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri (18)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Moatza, activeaza-ti PM-ul ( vezi in stanga ecranului, sus) sau da-mi adresa ta de mail.
Totusi cred ca mai bine ar fi sa le scrii tu, ca sa apara numele tau in raspunsul de la ei , raspuns primesti in aprox. 2 saptamani. Voi cand plecati si cand va expira pasaportul ?

Dana, ce-ai facut pana la urma ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moatza spune:

Roxana C, multumesc, asa voi face ( voi scrie direct). Pasaportul expira in august si noi plecam pe 29.06 la Kaliakra -Albena. Sper sa nu fie probleme. O zi insorita tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Roxana ai sunat la hotel pentru coinfirmare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Nu, n-am sunat, pe vineri sau luni, cand va fi sotul acasa, el vorbeste engleza bine( prin telefon nu mi se vad mainile), eu inteleg dar cu vorbitul...imi ies mai greu cuvintele

A sunat cineva pana acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

eu nu, inca, urmeaza, astept sa vad daca iti raspund tie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Vreau si eu o recomandare pt un hotel bun pt mers cu copii mici, de 1 an si 2 ani, care sa fie pe plaja si sa aiba parcare, nu conteaza neaparat statiunea, poate sa fie Albena, Nisipurile de aur, Sunny Beach. De cateva saptamani tot consult brosurile si siteurile si nu ma pot hotari deloc. Cu cat vad mai multe cu atat nu stiu ce sa aleg. Ajutati-ma va rog cu un sfat. Am tot citit de incidente cu enterocolite la copii, cu parcare cu plata cate 10 euro pe zi si asa mai departe. De aceea poate cine a fpt poate sa-mi recomande si mie un loc.

Anna si Ioana (11.07.2008)
asa creste Ioana
povestea nasterii


www.cordcenter.ro/gallery/image/1056.html" target="_blank">un vot va rugam


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Pot sa-ti recomand doua hoteluri bune pe care le-am testat personal:Kaliakra-Albena(atentie mai este unul si in Nisipuri)si Sol Luna Bay -Obzor. Ambele sunt pe plaja si cu servicii foarte bune.
Ar mai fi Miramar , tot din obzor , dar pe asta nu l-am testat.
Vacanta frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Da, Kaliakra din Albena- e ok si indeplineste si cerintele tale, doar ca nun stiu daca nu-i cam tarziu acum ptr rezervare, incearca totusi.

Am sunat la Duni astazi, mi-a raspuns cineva care mi-a spus ca au o problema in serverul cu rezervari si daca pot suna maine. Deci...insistam si maine

Si anul trecut am sunat de 2 ori: intr-o sambata si intr-o duminica, tot ceva asemanator mi-au spus, de-abia a 3-a oara mi-au facut legatura in alta parte si mi-au dat raspunsul, am sunat azi ptr ca m-am gandit ca nu mai e weekend, dar poate e sarbatoare si la ei ca si la noi, nu stiu, sunt curioasa sa vad ce raspuns imi vor da maine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

salut
In iulie plecam si noi pt.a doua oara in Albena.Anul acesta am ales Kaliakra Sup., anul trecut am fost la Laguna Mare.Sper ca dif.dintre cele doua sa fie si pe masura tarifului
Anul acesta erau locuri am obs. la Kaliakra, fata de anul trecut. PE vremea asta am cautat, dar era full pana in sept.Acum am gasit lejer, si am mai am benef. si de 10% red la plata integrala.
Am tot stat in cumpana intre Albena/Kaliakra si Elenite/Andalusia, unde fusesem in 2008, dar fara fetita.



Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Stai linistita, ai facut o alegere foarte buna.
Diferenta de pret o vei vedea la fata locului: marimea camerei, dotarile, calitatea mancarii dar si serviciile.
Am fost de 2 ori la Kaliakra(asta vara la standard si acum in mai la superior)-nu au scazut din servicii fata de anul trecut.Diferenta intre standard si superior o face doar camera.Din punctul meu de vedere Kaliakra este cel mai bun hotel din Albena.Dar si cel mai scump, mai ales la Superior.

Mergi la inceput