Fetele din Austria (29)

Fetele din Austria (29) | Autor: Flaflo

Link direct la acest mesaj

Se pare ca Adriana este plecata in concediu, asa ca deschid eu un nou capitol.
Va astept la taclale!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Flavia, multumim de capitol. Nu pot vedea pozele... Oare de ce? Unde ati fost in Croatia, in ce zona?

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Nicoleta, am fost mai doua zile in parcul national Plitvice, apoi o saptamina pe insula Rab. A fost superb, plaja de nisip (foarte fin), apa foarte mica pe o raza de 200 metri, ideal pentru copii. Nu stiu de ce nu pot se pun tot albumul, am reusit sa pun acum doar o poza...., nu ma prea pricep.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Flavia, ce mare ti-a crescut pritesa!!! E tare frumoasa si pare o mica nazdravana.
Eu am vazut toate pzele, m-am descurcat eu :D, si am vazut ca ati fost si in Praga, am impresia in aceeasi perioada ca noi (noi am fost 30.8.-1.9.).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silar spune:

Flavia ce poza fainaa .
Multumim pt capitol nou.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Adina, multumim de aprecieri! Da, exact atunci am fost si noi la Praga. Am fost cu mama si sora mea, ne-am distrat tare bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

nicoleta astept sa ne povestesti despre noile peripetii in austria..

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Mergeam intr-o zi la plimbare, Matei dormea in carucior, eu trebuia sa fac ceva sa treaca timpul pana sa il iau de la scoala pe Stefan(ca parcul spre care ma dusesem sa invat la germana era ocupat )... m-am trezit aproape de DonauZentrum, scriam un sms... si aud ceva in spate... ma apostrofa o austriaca pe bicicleta: eram pe ruta de biciclisti . No, asta e! Se mai intampla!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Salutare natiune! Avem capitol nou, dupa lupte seculare, nu imi vine sa cred!!!

Am revenit si noi in Viena si incercam sa ne pregatim pt o noua saptamana. Radu va incepe la alta gradinita de luni si speram sa fie cat mai ok acomodarea cu noii prieteni si colegi de grupa.

Pupici tuturor!



Hobby

******************************************
www.youtube.com/watch?v=IeVt9UEUh-8" target="_blank">
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself and then make a Change"
Michael Jackson






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna fetelor!

vad ca s-a ocupat Flavia de capitolul nou.

Noi abia ieri tarziu ne-am intors din Creta, dupa un drum lung, cu escala in Atena.
A fost frumos, desi vremea cam capricioasa, cu nori si vant in cateva zile.
Fetele s-au simtit insa bine, ca am fost cu verisorii lor.

Si la noi era plaja cu nisip si apa f. mica si s-au balacit frumos, Annika era f. incantata, intra singura fara probleme, era tare simpatica cum topaia prin apa - cand mergeam pe alte plaja, ii era teama de valuri insa.

Nu mai e lista cu datele la inceput, am vazut ca a fost ziua lui Radu, cu intarziere
la multi ani!

O sa revin cu poze

unde este linkul cu pozele Flaviei? as vrea sa le vad si eu

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Duminica am mers la Zoo (Stefan incantat de absolut tot, desi era a 3-a oara, nu ca si-ar fi amintit ceva de ultima data, acum2 ani si cateva luni...) (Matei, incantat de pelicani, la care striga cat putea el de tare GA-GA-GA-GA-GA), am stat 4 ore acolo!! Avem abonamente, trebuie numai sa strigati cand faceti vizite pe acolo...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput