Antibiotic dat in lapte

Antibiotic dat in lapte | Autor: Nocom

Link direct la acest mesaj

Buna seara,

Am si eu o nedumerire. Se poate administra antibiotic copilului in lapte? sau scade eficienta lui? Pe prospectul de la Ospamox scrie ca se administreaza cu ajutorul unei cantitati mari de lichide, dar nu spune ca laptele ar fi contraindicat...

Stiti cum e?




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu i-am dat antibiotic in lapte, doctorita noastra nu mi-a mentionat nimic in sensul asta. Nici nu am auzit pina acum asa ceva, ma gindesc ca ar scrie pe prospect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galu spune:

Ospamox-ul contine amoxicilina a carei absorbtie nu este impiedicata de ingesttia de alimente..sfatul meu ar fi sa incerci sa-i dai inainte de masa pt ca scade riscul vomei..dar stiu cum e pt am avut si eu problema asta si nu voia nici cum sa caste gurita..si eu alaptam..a fost fff greu dar am reusit s-o pacalesc cu seringa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

multumesc mult de raspunsuri


galu si eu alaptez caci copilul are doar 5 luni, insa ma mulgeam si ii dadeam bu biberonul caci asa am inteles din prospect sa il dau in lichide. Si cum altceva nu bea....
Ok deci e bine daca e cu lapte....

sarumana




mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu le-am dat mereu cu 15 minute inainte de masa... ca sa nu vomite si medicamentele odata cu mancarea, daca le vine vreo idee... cand sunt virusati, ai mei vomita destul de des... probabil pt. ca au gatul in pioneze... plus tusea... Si daca vomau, nu mai stiam daca medicamentul s-a mai absorbit... daca l-au vomat... si nici alta doza nu le mai puteam da...
Mie nu mi-a zis pediatrul ca ar fi cazul sa le dau multe lichide odata cu antibioticul (au luat si ospamox)



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=10" target="_blank">Clipe de viata 2008 (ely)



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu stiu ca nu se da cu lapte pentru ca ii scade eficienta


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei



Sa ne rugam pentru Emma, zilnic orele 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Ne-am lamurit.

Intre timp am reusit sa vorbim si cu pediatra.... Ospamox se poate da in lapte, sunt alte antibiotice care nu pot, asa cum spuneau si fetele.

Subiectul poate fi inchis.

Multumesc

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput