Viata in Japonia (39)

Viata in Japonia (39) | Autor: eli

Link direct la acest mesaj



Diverse

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13097&whichpage=1" target="_blank">Despre Japonia 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13102" target="_blank">Cetatenie japoneza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13885" target="_blank">Clubul japoneze(i)lor
Scoala de soferi in Japonia !?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=15334&whichpage=1" target="_blank">Permis conducere ptr Japan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=20191" target="_blank">Viata si legile din Japonia!!!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25109" target="_blank">Formalitati la nasterea in Japonia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30214" target="_blank">IIn Japan, educatia Tokyota!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30458" target="_blank">Cum ne-am cunoscut iubitii nostri japonezi??
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36880" target="_blank">Ce masina sa cumpar ??? In Japan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40880" target="_blank">Conducere cu permis expirat in Japonia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38057" target="_blank">Limba japoneza....la incepatori
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46826" target="_blank">Cum obtinem viza definitiva in Japonia pt parinti
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66735" target="_blank">Pana cand sa mai iertam
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67937" target="_blank">Bilete avion Tokyo-Bucuresti
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68549" target="_blank">Fazan in nihon go(1),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69312" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73495" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74733" target="_blank"> (4) ,(5),(6)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69461" target="_blank">Biserica crestina in Tokyo
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70883" target="_blank">Suferintele unei mame(Japonia)
Aveti prieteni(e) japonezi(e)?Cum va intelegeti cu ei(ele)?
Avantaje si dezavantaje-Japan
Hikkomori-fenomen japonez,
Tati japonezi
Japoneza sau romanca
Japonia-destinatii turistice interesante

Cultura

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24860" target="_blank">Sa vorbim limba japoneza, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30739" target="_blank">Limba japoneza - HELP, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40709" target="_blank">(2),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74327" target="_blank"> (3) ,
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32969" target="_blank">Arte traditionale japoneze

Mamicile noastre

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45850&whichpage=1" target="_blank">Mamici din Japonia(1), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47573" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49923&SearchTerms=mamici,din,japonia" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66501" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73607" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90400" target="_blank">(6)

Culinar

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46881" target="_blank">stiti sa faceti mincare japoneza?, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62973" target="_blank">Ce mai gatiti japonici?Sfaturi,retete,idei..., www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66079" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=67639" target="_blank">(3),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69239" target="_blank">(4),Smantana in Japonia,Obento



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=18949&whichpage=1" target="_blank">Cum vi se pare viata in Japonia?, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=20420&whichpage=1" target="_blank">(2), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21088&whichpage=1" target="_blank">(3), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22665" target="_blank">(4), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23283" target="_blank">(5), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23618" target="_blank">(6), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24042" target="_blank">(7), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24352" target="_blank">(8), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24996" target="_blank">(9), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26182&whichpage=1" target="_blank">(10), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=26654&whichpage=1" target="_blank">(11), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27411" target="_blank">(12), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28363" target="_blank">(13), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=28882" target="_blank">(14), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29243" target="_blank">(15), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29657" target="_blank">(16), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29911" target="_blank">(17), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30339" target="_blank">(18), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=30533" target="_blank">(19), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31103" target="_blank">(20), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32582" target="_blank">(21), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33335" target="_blank">(22), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34799" target="_blank">(23), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37198" target="_blank">(24), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39709" target="_blank">(25), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=42608&whichpage=1" target="_blank">(26), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44887" target="_blank">(27), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48317" target="_blank">(28), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52334&whichpage=1" target="_blank">(29), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57551&whichpage=1" target="_blank">(30), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61595&whichpage=1" target="_blank">(31), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64648" target="_blank">(32), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66250" target="_blank">(33),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70596&whichpage=1" target="_blank">(34), (35), (36), (37), (38)



Japan,

aiko2004-Komachi
aiko-diana
Akuma
aychian
Boogie
carmenica
Cristina Bianca
Cristina-Adriana
Dandush
Degetzica
deserted
eli26
gabelstefan
Lia
Marinica
nanami
n.adi
nickolle
ninichan
paula_mea
pineapple
Sara.N
sheall
Yiana


Hokkaido Island

Hokkaido Region

Abashiri-EDDY

Kushiro-Aliada
Kushiro-remy

Oshima-Hakodate-shi -dnielaaaaa


Honshu Island

Tohoku Region

Aomori ken-Hachinohe shi-iga
Aomori ken-Conny
Aomori ken-yoni

Yamagata ken-Murayama shi-chibi


Kanto Region

Chiba ken-Eryka, de Ayumi (3 Iunie 2004)
Chiba ken-Ichikawa shi-csylla
Chiba ken-Ichikawa shi-fujiko
Chiba ken-Isumi gun-Onjuku machi-azumi
Chiba ken-Urayasu shi-gara Shin-Urayasu-ninaM

Gunma ken-Kiryu shi-cine
Gunma ken-Oura gun-Oizumi machi-Japonel
Gunma ken-Takasaki shi-Leea


Ibaraki ken-Ishioka shi-knicoleta,mamica lui AMY(30.06.2006) si Amon
Ibaraki ken- Tsukuba shi-Medeea

Kanagawa ken-Chigasaki shi-criss27
Kanagawa ken- HiratsuKa shi-Taki
Kanagawa ken-Kawasaki shi-Inadatsutsumi-hanako
Kanagawa ken-Kawasaki shi-Takatsu ku-Mizonokuchi-Misilicu
Kanagawa ken-Kawasaki shi-Tama ku-Noborito-Samuray-lady
Kanagawa ken-odawara shi-mamaluidavid
Kanagawa ken-Sagamihara shi-Pantera28jp
Kanagawa ken-Kawasaki shi-Takatsu-ku-Kajigayaadrianes
Kanagawa ken-Yokohama shi-bibos
Kanagawa ken-Yokohama shi-bits
Kanagawa ken-Yokohama shi-Dana Claudia
Kanagawa ken-Yokohama shi-Dan_jp
Kanagawa ken-Yokohama shi-dariucha
Kanagawa ken-Yokohama shi-jojo
Kanagawa ken-Yokohama shi-Hide
Kanagawa ken-Yokohama shi-INA_
Kanagawa ken-Yokohama shi-lorycika.s
Kanagawa ken-Yokohama shi-Kannai-mihaela imai
Kanagawa ken-Yokohama shi-soma
Kanagawa ken-Yokosuka shi-Anna B
Kanagawa ken-Zama shi-yashi

Saitama ken-Kounosu shi-Alunita
Saitama ken-ionela roxana
Saitama ken-Kawaguchi shi-bubu
Saitama ken-Kumagaya shi-michiyan
Saitama ken-Higashi-matsuyama shi-akemi

Tokyo-CorneliaG.T.
Tokyo-crimir
Tokyo-danakaneko
Tokyo-kimsolauk
Tokyo-Lovely
Tokyo-mayumi
Tokyo-mir
Tokyo-nikole
Tokyo-puputi
Tokyo-shian
Tokyo-stropinela
Tokyo-zina23
Tokyo-Adachi ku-Shinden-eli
Tokyo-Edogawa ku-ralucami
Tokyo-Edogawa ku-Funabori-suzana81jp
Tokyo-Edogawa ku-Higashi Ojima-monicar (Toei-Shinjuku Line)
Tokyo-Itabashi ku-niponel
Tokyo-Koganei shi-slaurentiu
Tokyo-Komae shi-Adellita
Tokyo-Koto ku-Toyocho-kainumag
Tokyo-Koto ku-Kinshicho-yurika
Tokyo-Minato ku-Mita-Lunna
Tokyo-Minato ku-Odaiba-Kaane
Tokyo-Minato ku-Roppongi-eellya
Tokyo-Musashino shi-eliza y
Tokyo-Nishitama gun-tdgabi


Chubu Region

Aichi ken-boneca30
Aichi ken-Eliana
Aichi ken-Nagoya shi-hanako2004
Aichi ken-Nagoya shi-kameea
Aichi ken-Nagoya shi-maystar
Aichi ken-Nagoya shi-timi melinda
Aichi ken-Seto shi-takacamelia
Aichi ken-Toyohashi shi-pika-pika
Aichi ken-Toyokawa shi-nshiro

Fukui ken-Camilla

Gifu ken-pengunica
Gifu ken-picasso
Gifu ken-Hashima gun-Yanaizu cho-saory
Gifu ken-Tajimi shi-naomi_ioana
Gifu ken-Tajimi shi-ren

Niigata ken-Nagaoka shi-sandra20

Shizuoka ken-Mhunia
Shizuoka ken-ruby
Shizuoka ken-hannen
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-AYUMI
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-Christian
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-dolphin9913
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-mirahana
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-Ninutza
Shizuoka ken-Hamamatsu shi-veve08
Shizuoka ken-Numazu shi-kawaichan
Shizuoka ken-Ogasa gun-mary08
Shizuoka ken-Shizuoka shi-sora2001


Kinki Region

Mie ken-Yokkaichi shi-ocris
Hyogo ken-Nishinomiya shi-karin2006
Kyoto-ella@, mamica lui Naomi(25.06.2005)
Osaka fu-alina-roxana
Osaka fu-Irimell
Osaka fu-kelly
Osaka fu-Mirelaro
Osaka fu-Osaka shi-Chuo ken-Shinsaibashi-angel_jp, mamica unei fetite dragute, Loredana Andreea



Chugoku Region

Hiroshima ken-Fukuyama shi-ami21
Hiroshima ken-Hiroshima shi-aiko
Hiroshima ken-Hiroshima shi-mizu

Shimane ken-Matsue shi-Jiulia
Shimane ken-Matsue shi-raluca@

Yamaguchi ken-Shunan shi-devylla


Shikoku Island

Shikoku Region

Kochi ken-Kochi shi-hosen
Kochi ken-Kochi shi-Lory_k


Kyushu Island

Kyushu-Okinawa Region

Kumamoto ken-Kumamoto shi-Ishimoto
Kumamoto ken-Kumamoto shi-Ozy
Kumamoto ken-Kumamoto shi-shrotar@yahoo.com

Miyazaki ken-Nobeoka shi-hiroral

Nagasaki ken-Sasebo shi-nanatigru , mamica lui Kuraudo Antony

Oita ken-Oita gun-Yufuin cho-RIARA
Oita ken-Oita shi-diana526

Link-uri utile:www.ambrom.jp/romana/start.htm" target="_blank"> Ambasada Romaniei in Japonia
www.ro.emb-japan.go.jp/" target="_blank"> Ambasada Japoniei in Romania



http://web-jpn.org/region/index.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Prefectures_of_Japan
http://www.jnto.go.jp/mapindex/E/mapindex.html
Daca vreti sa faceti modificari, completari sau sunteti nemultumiti/te, scrieti-mi pe PM si voi face modificarile/completarile necesare pe listuta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

buna! nu mai zice nimeni nimik?

unde sunteti japonicilor?
ce mai faceti? dar sotii, copii?
ce mai gatiti?
haideti la o barfa, acum cat mai burtica si doar Stef imi ocupa timpul! VA ASTEEEPT!
V-am ! o zi frumoasa si calduroasa!

O zi plina de bucurii, Eli&Stefan&bebe din burtica

vechi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Toate japonicile sunt disparute. Si eu as vrea sa povestim dar nu avem cu cine.
Eli, cred de abia astepti venirea bebelinei, si eu eram la fel, numaram zilele si toata ziua eram la cumparaturi pentru ea. Acum pe 30 face 8 luni, nici nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut.
Numele i l-ai ales deja? Noi abia in ultima luna ne-am hotarat, aveam vreo 4, am ales eu unul , si sotul unul.

.............................................

"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................















Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

asa se pare, ca japonicile nu mai dau pe aici.

Amina_Marina, tu unde locuiesti? In Japonia sau Romania?

numele aproape l-am ales. o sa se mai uite sotul pe listuta mea de nume sa vada nu cumva ii place altceva fata de ce a ales pana acum. Daca nu schimbam nimic va fi Florence Maria sau Marie Florence.
Si eu abia astept nasterea. Mai am vreo cateva chestii de cumparat, pt mine si ea si gata. Sper sa ma iau cu sarbatorile si sa imi treaca timpul mai repede.

Daca mai citeste cineva pe aici: ce fel de [r d]nabe [/red] gatiti? noi mereu am facut de pui (dango doar) si de kani. ce ne mai sugerati. pt gust ce condimente, dashi puneti. multumesc!

O zi plina de bucurii, Eli&Stefan&bebe din burtica

vechi www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Nasterea broscutei noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Wow,Eli ai revenit in forta!
Wellcome back!

Noi n-am mai scris ,nu stiu daca mai suntem 3-4 care mai citim pe DC.Adica de citit or fi citind mai multe,de scris nu prea vad sa se scrie,s-au facut alte "cuiburi" dar care se "sfirsesc" in mod caracteristic romanesc dupa vorba aia inteleapta "unde`s mai mult de doo fumei..."

Am citit mess tau pe YM.Sa stii ca nu prea mai am nimic de prisosinta,am facut "curat" de doua ori ,o data in vara si o data de cind a dat frigul,am "imprastiat" tot prin vecini si prietene.

De nabe intrebi?Eu anul asta am facut doar o data nabe,in rest am facut oden!
Eu fac cu peste alb,dango tot de peste,kani,scoici (cind am facut acum doua sapt. fiindca uitasem ce se mai pune in nabe,am luat la nimereala)am uitat de yakidofu...hihi
cind fac cu pui ,pun si shirataki,si muulte legume,hakusai,ciuperci de toate felurile,moyashi,naga negi...stii tu si neaparat o fac iute pt. noi.Adica o las asa ,folosesc dashi instant si shoyu si ce mai iese si de la scoici si peste si pt. noi am sticla cu kimchi si ne punem direct in farfurie.

N-am stiut ca e fetita ,felicitari!
cit mai ai?Cu scoala ce se mai aude?


Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita
www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> la joaca si undokai

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Eli, locuiesc in Japonia la tara , aproape de mUntele Fuji ca si Hannen.
Imi plac ambele varinate( dar cel mai mult Marie Florence) , acum vezi care rimeaza cu numele de familie. Pe fata mea o cheama Jessica Sara, ultimul e in kanji, si-n religia crestina o importanta deosebita. Ne gindisem la mai multe dar am renuntat pentru ca i le scriu in katakana si la pronuntie i le pocesc.
Sotul tinea mortis sa-i punem Mary Elizabeth, iar eu Amina sau Victoria.
Nshiro , mi-a facutpofta de nabe si am facut si eu azi, carne de pui si vegetale( varza, praz, ciuperci, ito-conn , ceapa si morcov)) Dashi-ul l-am cumparat de-agata.


.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns altineza spune:

Copilul meu a spart azi cand a vrut sa scoata din carcasa pentru a vedea dvd-ul cu filmul Lotus LAntern. Un film de desene animate. Mi l-a imprumutat o colega de serviciu si azi toata ziua de azi dimineata am alergat sa il gasesc peste tot sa il cumpar inapoi femeii. Dupa care am alergat intr-un suflet la prieteni care se pricep sa descarce de pe calculator filme nu au gasit nicaieri acest film, numai de cumparat de pe net, dar vine intr-un timp foarte lung iar eu trebuie sa ii dau femeii cd-ul inapoi. Am intrat intr-o panica incredibila mai ales ca sunt noua la serviciu si stiti cum e ... Va rog sa ma ajutati sa gasesc cumva filmul. Poate il aveti printre filmele voastre si mi-l transferati si mie pe net cumva apoi il platesc ! Sau poate aveti alte idei ... Filmul a fost produs in China in 1999 si a fost adus DVD-ul de sotul D-nei din voiaj :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui altineza

Copilul meu a spart azi cand a vrut sa scoata din carcasa pentru a vedea dvd-ul cu filmul Lotus LAntern. Un film de desene animate. Mi l-a imprumutat o colega de serviciu si azi toata ziua de azi dimineata am alergat sa il gasesc peste tot sa il cumpar inapoi femeii. Dupa care am alergat intr-un suflet la prieteni care se pricep sa descarce de pe calculator filme nu au gasit nicaieri acest film, numai de cumparat de pe net, dar vine intr-un timp foarte lung iar eu trebuie sa ii dau femeii cd-ul inapoi. Am intrat intr-o panica incredibila mai ales ca sunt noua la serviciu si stiti cum e ... Va rog sa ma ajutati sa gasesc cumva filmul. Poate il aveti printre filmele voastre si mi-l transferati si mie pe net cumva apoi il platesc ! Sau poate aveti alte idei ... Filmul a fost produs in China in 1999 si a fost adus DVD-ul de sotul D-nei din voiaj :(


Uite am gasit aici http://btjunkie.org/torrent/Lotus-Lantern-21-35-END/3034b14f17d7ab94d7e7bf4413886e41fb43d4da896a un torent. Nu am descarcat sa vad daca e bun, nici nu stiu cum e filmul ala. Incerac sa-l descarci si vezi daca ai noroc. Daca nu stii cum sa descarci torente, spune-mi si iti dau detalii



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns altineza spune:

multumesc mult! Din cate am vazut pe net exista si o alta varianta ( sau ma insel ca nu am apucat sa vad filmul...) cu actori - Seria TV- cu 35 de episoade. Sau e unul si acelasi? Mie pe siturile chinezesti imi apar doar patratele pe ecran... nu ca m-as pricepe sa citesc ideogramele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amina_Marina spune:

Altineza, poate stiu celelalte fete mai mult. Cu mare placere te-as ajuta dar habar nu am.
Japonicilor stiti cumva unde se gasesc taratze de grau si cum se numesc in japoneza, vreau sa fac bors. Mi-e asa un dor de bors, da-mi vine sa dau cu caciula dupa caini..
Multzam frumos.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.














Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Amina_Marina

Altineza, poate stiu celelalte fete mai mult. Cu mare placere te-as ajuta dar habar nu am.
Japonicilor stiti cumva unde se gasesc taratze de grau si cum se numesc in japoneza, vreau sa fac bors. Mi-e asa un dor de bors, da-mi vine sa dau cu caciula dupa caini..
Multzam frumos.

.............................................
Doi Trandafiri Albi,
in Rasaritul Primaverii.
...........................
"The kingdom of God is inside you and all around you, not in buildings made of stone.... Break a piece of wood and I am there... lift a stone and you will find me."
..........................
In spatele nick-urilor se afla foarte multe minti bolnave.

















Haha,cu caciula in caini zici!

eu n-am vazut/auzit.Dar parca nikole scria intr-un timp de taratze.
Niko,am visat eu sau ai scris,sau mi-ai zis cindva de taratze de griu?Daca n-am visat,ai gasit?

A,si daca le gasim ce facem cu ele?Stii sa umpli bors??Si hushti de unde(stai ca nu-mi amintesc care e diferenta ,ce`s hushtile de fapt??)

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas

www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Pozici
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Noutati
www.flickr.com/photos/moodyamira2" target="_blank">Amira scolarita
www.onetruemedia.com/my_shared?z=30f78e9baad27e25a5c2d1&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> la joaca si undokai

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput