Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2) | Autor: Roxana Claudia

Link direct la acest mesaj

Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.1)






Am deschis eu noul subiect, sper ca este ok...oricum se cerea, ca de la o vreme tare chitite pe VS suntem..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
citat din mesajul lui Roxana Claudia

Am deschis eu noul subiect, sper ca este ok...oricum se cerea, ca de la o vreme tare chitite pe VS suntem..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)






Multumim..multumim..tocmai incercam sa ma dumiresc cum se face..

Pune te rog si link catre cap. anterior.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Am facut si modificarile...Alte sugestii? Poate un link care sa duca direct spre site-ul care ne fura okii?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
citat din mesajul lui Roxana Claudia

Am facut si modificarile...Alte sugestii? Poate un link care sa duca direct spre site-ul care ne fura okii?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)






pai..nu..??!!

si cred ca-i util..si asta...
http://www.85b.org/
e calculatorul/conversia pt. diverse marimi (sutiene, haine, parca si pantofi..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

am descoperit CHEIA (!!!!) ENIGMEI TRIMITERII COLETELOR PRIN POSTA!!!!
de fapt..mi-au furnizat-o chiar cei de la VS...(eu am zis ca-s draguti si raspund la toate tampeniile..)..dar cel putin s-a lamuri oficial problema.

Iata raspunsul lor, legat de rugamintea mea de a-mi trimite coletul (cu o valoare maricica) prin posta normala (cut&paste):


"Dear L...(aici era numele meu),

Thank you for your e-mail regarding the shipment method of your orders. We are happy to assist you with your inquiry.

Orders shipped outside the U.S. are shipped via Federal Express, United Parcel Service (UPS) or International Postal Consultants, Inc. (IPC). Unfortunately, we are unable to request a particular ship method. Generally, packages weighing under a pound are shipped via International Postal Consultants, Inc. (IPC). Packages weighing over are generally shipped via Federal Express or United Parcel Service (UPS).

If we can help you further, please reply to this e-mail or call anytime.

L., Victoria's Secret values each of our customers and hope you will grant us the opportunity to serve you again in the future. Thank you for contacting Victoria's Secret.

Sincerely,


Lori J.
VictoriasSecret.com Customer Service

Visit www.VictoriasSecret.com
Phone 1.800.475.1935 or (outside the U.S.)
1.937.438.4197
Fax 1.937.438.4290"

1 pound = 0.45359237 kilograms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Pai atunci facem comenzi de posta doar cu chilotei si fel si fel de lucruri de matase, care ar fi mai putin grele. Insa ce ne facem, ca am citit si de comenzi cu sandale si alte minuni, in cap trecut, care au venit prin posta...Acolo cum dezlegam enigma??

Oricum, multumiri ca ai postat si pt noi mail-ul

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Scumpa, ce mi-a venit mie prin posta erau 2 perechi de sandale de plastic! Foarte usoare! Inseamna ca trebuie sa comandam cat de cat putin si daca putem, haine.
Apropo, sa stiti ca daca intrati la Stone Creek gasiti incaltari Steve Madden. Eu am ochit niste pantofi dementiali care sunt 199 lei acum, la reduceri, bestiali. Sunt tare ciudati pentru gusturile mele dar tocmai de asta vreau sa ii cumpar, sa ma obisnuiesc sa fiu mai "neobisnuita" in tinute, ca tot cheltui atatia bani pe tinutele mele. :P
Mami lui Alex, multumim pentru lamuriri.
In concluzie, nici de ei nu depinde cum pleaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Tocmai mi-am cumparat ceva de la Victoria's secret. Au un magazin superdragut , si multe oferte .
Costume de baie cu doar 16 dolari , creme de corp dementiale , lenjerie. Si materialele sunt chiar faine, ca am pipait cam tot ce mi-a picat in mana.
Am si eu o intrebare: am gasit o pereche faina de blugi Guess, usor evazati , indigo , faini faini. Cam cat costa in Romania? Ca sa stiu daca sa ii cumpar sau nu

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Hi!Hi!..daca tot ii bat la cap de 1 saptamana cu tot felul de tampenii..cica m-au adaugat in lista lor de "Exclusive subscriber list"...habar n-aveam ca exista asa ceva...dar...bravo lor..caci tocmai mi-au trimis un cod promotional de oferta ..

CICA:...10$ OFF pentru orice 50$ cheltuiti la comenzile online , pe site-ul lor (sau in-store)...daca pui codul SP812325 la checkout.

Cum eu tocmai am terminat bugetul alocat VS..deocamdata..ma gandesc ca va poate fi de folos voua...vedeti daca va merge..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Asta ati vazut-o ??!! (sunt sigura ca ati trecut pe la customer service..dar nu ati studiat cu atentie taxele de shipment)..ia priviti aici..

International Standard Delivery(aici intra..evident si UPS-ul....dar si cele venite prin posta normala)


Valoare cumparaturi TAXA
$ 0.00 - 75.00 - $ 27.99
75.01 - 125.00 - 33.99
125.01 - 175.00 - 38.99
175.01 - 250.00 - 46.99
250.01 - 350.00 - 56.99
350.01 - 500.00 - 63.99
500.01 - 650.00 - 73.99
650.01 - 800.00 - 88.99
800.01 - 1000.00 - 98.99
Over $1000.00 - 109.99

Concluzia ar fi..ca trebuie comandat ceva cu valoare max. $75..pt. a avea cea mai mica taxa de expediere ($ 27.99)...si..sa cantareasca sub 1 pound -aprox 0.5 Kg(pt. a ajunge la posta...)

Asa ca..la comanda de ieri m-am fript (cu taxele de vama)..

Carrye..tu ai avut parca prin primavara o comanda de vreo 600$..cat ai platit taxele in Ro..iti mai amintesti?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
citat din mesajul lui XIO

Am si eu o intrebare: am gasit o pereche faina de blugi Guess, usor evazati , indigo , faini faini. Cam cat costa in Romania? Ca sa stiu daca sa ii cumpar sau nu



incep de pe la 280 ron/bucata...ca sa-ti faci o idee...

google-ste putin..caci nu stiu daca am voie sa dau linkuri aici..

Mergi la inceput