Cumparaturi Victoria's Secret (Cap.2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Mai si dupa ce ca ne taxeaza de ne rupe, mai sunt su nesimtiti..Coletul meu a facut 3 zile din US si e de 4 zile in vama la UPS, fara ca ei sa se sinchiseasca sa se miste vreun pic. Imi vine sa . Daca sun la ei primesc ivariabil acelasi raspuns: ca e-n lucru.

Si sa stii Mami de Alex ca ai dreptate si ca si eu am remarcat,dar fara sa caut prin termeni pe site...trebuie sa facem comnezi mai mici..

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

quote:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

Asta ati vazut-o ??!! (sunt sigura ca ati trecut pe la customer service..dar nu ati studiat cu atentie taxele de shipment)..ia priviti aici..

International Standard Delivery(aici intra..evident si UPS-ul....dar si cele venite prin posta normala)


Valoare cumparaturi TAXA
$ 0.00 - 75.00 - $ 7.99
75.01 - 125.00 - 33.99
125.01 - 175.00 - 38.99
175.01 - 250.00 - 46.99
250.01 - 350.00 - 56.99
350.01 - 500.00 - 63.99
500.01 - 650.00 - 73.99
650.01 - 800.00 - 88.99
800.01 - 1000.00 - 98.99
Over $1000.00 - 109.99

Concluzia ar fi..ca trebuie comandat ceva cu valoare max. $75..pt. a avea cea mai mica taxa de expediere ($ 7.99)...si..sa cantareasca sub 1 pound -aprox 0.5 Kg(pt. a ajunge la posta...)

Asa ca..la comanda de ieri m-am fript (cu taxele de vama)..

Carrye..tu ai avut parca prin primavara o comanda de vreo 600$..cat ai platit taxele in Ro..iti mai amintesti?!



Mama lui Alex, vezi ca s-a strecurat o greseala acolo, intre 0-75$ este taxa 27.99$, nu 7.99$ !! Ar fi fost bine sa fie asa!
Cat despre conversia masurilor, stiu ca masura mea 70C inseamna 32C in State, dar cineva de pe aici m-a indemnat sa iau 34C (probabil din experienta cumparaturilor la VS) si bine a facut, caci imi vine perfect tankini...ceea ce ma face sa cred ca 32C poate mi-ar fi fost prea stramt, nu stiu...
Am probat codul dat de tine si merge, multumesc!

PS1. Intr-adevar ambele colete ale mele au fost micute (au venit intr-o punguta putin mai mare decat A4), dar nu cred totusi sa fi avut chiar sub 450g, mai ales ca prima data au gresit si mi-au pus o pereche de jeansi albi in loc de un tankini, alaturi de un costum intreg, un slip, 3 chilotei, plus ca mai trimit si o tona de hartoage insotitoare de marfa...

PS2. Roxana, tot cineva de pe aici se plangea ca a durat vreo 2 saptamani calculatul de taxe la biroul UPS...de asemenea mai am o prietena care asteapta de o saptamana sa-i fie data vestea cea mare cu cat sunt taxele de platit la UPS (au sunat-o ca le-a sosit coletul), dar inca nu a intrat in posesia lui. Deci, e ceva ce nu iese din normalitate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
citat din mesajul lui Laura T

Mama lui Alex, vezi ca s-a strecurat o greseala acolo, intre 0-75$ este taxa 27.99$, nu 7.99$ !! Ar fi fost bine sa fie asa!
Cat despre conversia masurilor, stiu ca masura mea 70C inseamna 32C in State, dar cineva de pe aici m-a indemnat sa iau 34C (probabil din experienta cumparaturilor la VS) si bine a facut, caci imi vine perfect tankini...ceea ce ma face sa cred ca 32C poate mi-ar fi fost prea stramt, nu stiu...




Modificat! Sorry..
La sutiene..si eu ies din masuratori..sunt intre marimi..aici port un 75 B - ar trebui sa-mi iau un 34 A (dupa cum recomanda ei)..daca incep sa masor cu cm..si sa convertesc in inch....imi iese de fapt un 77cm romanesc cu o cupa B..prin urmare cele 3 sutiene care le-am comandat in viata mea la VS..le-am luat 36B (ce corespunde -dupa ei - pt. un 80B romanesc !!)..si au venit turnate!!(inchise la primul rand de capse - stiti voi la ce ma refer!)..nu mi-au fost largi..iar cupa a fost perfecta.

Pana una alta..acum am pus in cos..si asta:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9B-223505&page=1&cgname=OSBRPINTZZZ&rfnbr=4755
dar..va rog..nu radeti/zambiti..m-am gandit ca sunt mai bune decat cele "n" pernute cu care imi umplu sutienele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

mi-am cumparat eu alea de silicon, nu sunt cine stie ce, sunt foarte subtirele :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

ce faci tu dom'soara alics pe aici..:)) ?!?

Ce vrei..acum..pana una alta..folosim din astea...:))..tot "silicon" se cheama..:)

BINE AI VENIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

..s-a intepenit netul..sorry..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

quote:
citat din mesajul lui mama_lui_alex

ce faci tu dom'soara alics pe aici..:)) ?!?

Ce vrei..acum..pana una alta..folosim din astea...:))..tot "silicon" se cheama..:)

BINE AI VENIT!!



pai intru de ceva timp pe aici, doar ca nu am stat sa postez, doar citesc :)
cred ca iti vor trebui vreo 5 seturi din alea. Eu am o prietena care isi baga in sutien vreo 5 bucati de bureti (5 intr-o parte, 5 in alta), si am zis sa imi iau si eu astea de silicon, poate reusesc sa mai scot si eu ceva in evidenta, dar de unde, e mult prea mare lipsa, tot cu implant se rezolva, pernitele alea le tin in dulap ... nu am stiut ca si voi va faceti cumparaturi la greu de la VS, eu fac comanda prin cineva, si platesc 40-45% la total :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Sunt f suparata! Tocmai m-au sunat cei de la UPS imi aduc coletul maine..Dar mi-au pus vama si pe transport si cica asa merge treaba...BLEAH

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Da, scumpa, eu mereu le spun cand ma suna ca ma duc eu la ei sa ridic coletul. Si imi spun ei cand sa ajung acolo, insa trebuie sa ajungi in ziua aia, altfel, mai platesti nu stiu ce taxa ca sta coletul acolo. Ceva de genul. Dar am mai platit vreo 5 lei la comanda aia are de vreo 600$.
Mami lui Alex, am avut de plata 515 lei. Taxe vamale 196 lei si TVA 319 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Sa inteleg ca daca le zic ca ridic eu coletul maine (cand ar trebui sa vina curierul) nu mai platesc vama pe transport??

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput