Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Maria suntem toate alaturi de tine
Ma rog sa-ti fie bine, atat tie cat si bebelului, si sa afli peste 2 sapt, ca totul e ok si ca "lacrima" aia s-a facut frumoasa si rotunda.
Te pup si incearca sa nu te gandesti la rau

Jasmi 9+
way to go
BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

buna dumineata fetelor
Maria_k te imbratisez si ma rog sa fie bine,nu stiu ce sfaturi sa-ti dau din domeniul medical ca nu prea cunosc,dar sa stii ca sunt alaturi de tine si sa dea Dumnezeu sa fie bine.
Jerseyprin cate ai trecut...te apreciez esti o femeie foarte puternica,multa sanatate.
Elilovfoarte utile informatiile tale,mi-am notat cu ecografiile.
Eu sambata am 6sapt dar ieri la eco mi-a zis dr ca nu se vede embrionul,o fi puiutul prea mic sau nu e eco prea performant ori sunt eu
Mi-e cam teama,dr care ma supravegheaza e la iasi(cam la 130-140km) si daca mergi la noi la spital si aude ca mergi la alt dr din afara orasului nici nu te baga in seama,nu stiu ce sa fac sa mai merg si la un dr aici?
multa sanatate



madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Salut burtici!

mady felicitari pt bebe vizualizat!! :)) Nu-ti face probleme, e inca prea mic pt a fi vazut! Eu sunt una dintre foarte putinele persoane care s-au intors cu bebe masurat de la prima eco. In general fetelor li s-a spus la fel ca si tie: ca este intr-adevar sarcinuta, ca se vede saculetul dar ca bebe e prea micut ca sa se vada inca! Ai sa vezi ce repede creste! Al meu la prima eco avea: 2.5 mm, la a doua avea deja 6.8 mm (la o saptamana diferenta), la a treia 19 mm (la inca 2 saptamani)... ca sa vezi ce repede creste!!! :))
Pt linistea ta sufleteasca, daca vrei sa-l vezi mai des pe bebe poate ar fi bine sa gasesti un dr si in Piatra, eventual la un cabinet particular, care sa-ti mai spuna din cand in cand ce face! :)) Apropo, cand te-a chemat nenea doctoru din nou la Iasi??
Daca insa, nu ai incredere in doctorii de acolo, mi-e sa nu cumva sa va bage vreunu in sperieti degeaba!!! Vrei sa te muti la noi??? :)))

Maria K- stai linistita te rog. Atata timp cat bebe e acolo e ok si orice emotie negativa a ta il streseaza si pe el/ ea!! Faci vreun tratament de mentinere?? Iti tinem pumnii si suntem langa tine!! Ai sa vezi ca totul va fi bine si la anu o sa ai in brate un bebe nou-nout!!!

14+ cu Matei Teodor

galmita mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

elilov3 , merci de informatii. Foarte utile. Dupa calculele mele, cred ca sunt in saptamana 4 (daca calculez dupa data ultimei menstruatii; normal azi ar fi trebuit sa imi vina ciclu) , deci o sa mai astept vreo 3 saptamanai pana sa merg la eco. Ma voi duce intre timp la dr. de familie.

Maria K, sunt sigura ca va fi bine. Suntem alaturi de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Plec la munte in week-end. Paaaaa fetelor, aveti grija de voi si de bebei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

multumesc mult pentru incurajari,RalucaA.,mai mergem peste 3sapt la doctor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Maria cum esti? Te rog sa incerci sa gandesti pozitiv pentru ca asta il ajuta pe bb.

Adee cam prin saptamana 7-8 e bine de mers.

Elilove multumim pentru informatii.

Mady peste 3 saptamani vei vedea si inimioara deja :))

Fetelor sa fiti bine!!!

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna fetelor !!!! ma alatur cu drag si eu....
Monica DN 02.05.1975 UM 31.05.2008 DPN 07.03.2008

In rest nu prea am cuvinte... a fost o surpriza (placuta) tinand cont de doar de 3 luni nu mai iau anticonceptionale si imi doream o sarcina dar cand mi s-a confirmat acest lucru m-a apucat o frica de numa'.... dar incep sa ma obisnuiesc cu ideea si ma bucur ca nu mi-e rau sunt ok deocamdata doar ca sarcina inca nu e bine fixata si iau niste ovule (utrogestan ) si sper sa fie bine

Va pup !!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

fetele
eu am reusit sa ma mobilizez cat de cat. doctorita imi spunea ca atata timp cat nu-mi dispar semnele de sarcina si nu sangerez e ok. tzatzele ma dor in continuare la fel ... deci am motive sa sper. nici sangerare nu exista.
ma doare totusi putin burta din cand in cand, uneori mai spre ovare, alteori peste tot, cam ca si la menstruatie. daca stau cuminte in pat trece. asa ca....

Maria 6+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna
asa Maria K stai cumintzica pentru o fata draga
un week-end placut dragelor
22+Dimitrie

Mergi la inceput