Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(124)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ririan spune:

MULTUMESC MULT FETELOR PT. FELICITARI!Si eu la randul meu felicit fetele care au mai nascut intre timp ca nu am apucat sa ma documentez,Naty ,ma bucur foarte mult pt. progresele fetitei,sa dea dumnezeu sa o ai in curand langa tine,Livy,mult curaj si nastere usoara si sper sa fie bine ca m-am speriat cand ai spus de sangerare!Nasterea micutului meu ESSAM s-a derulat foarte rapid..vineri trebuia sa merg la monitorizare,m-am trezit dimineata l;a 8 si cand am mers la toaleta am eliminat dopul si m-am gandit ca fiind multipara s-ar putea sa nasc in cateva ore..deci fuga la ras cu lama,ca programare la cosmetica aveam dupa monitorizare,dupa aia repede aranjat,trimis fetitele la gradi ,vroiam sa-mi fac si o cafeluta dar parca apareau ceva dureri,chemat sot,plecat la spital,m-a vazut doctora si m-a intrebat daca am venit la monitorizare iar eu i-am spus nu,am venit sa nasc!M-a urcat pe masa,dilatarea era completa,in carucior cu mine si la sala de nastere..m-am cam speriat ca eu eram dilatata complet,membranele intacte si capul copilului mobil..nu era angajat pt. expulzie..am fost monitorizata,pus perfuzie,sarit de tri ori pe mingiuca si gata..sus pe masa si nascut bebe dulce dulce..!Deci am plecat de acasa la 9.20 si la 10 si 10 am nascut,fara rupere si cusaturi..doresc la toate randunicile asa o nastere usoara si rapida dar nu doresc durerile care le-am avut dupa ..avand mai multi copii uterul se contracta intr-o veselie si am avut cateva zile dureri mai mari ca de nastere,dar slava domnului au trecut,avem si laptic,deci totul e bine si frumos!Poate povestea mea nu e spusa prea frumos dar finalul e important,adica bebe frumos si sanatos,si papacios cum spunea MAMI PAPACIOASA!PUP TOATE FETELE,si mai revin sa vad ce mai faceti cand o sa am un ragaz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

WOW Ririan, cat de simplu pare la tine (in afara de durerile de dupa); dar cred ca a fost asa usor ca tu ai mai nascut 3 fetite si organismul stia foarte bine ce are de facut. Cand ma gandesc prin cate ai trecut si tu saracuta cu triplul test si amniocenteza, ne-ai speriat rau atunci; ce bine ca acum ai puiutul la piept sanatos si mancacios. Inca o data, SA VA TRAIASCA PUISORII!!! Asteptam poze cu dulcicul acum!

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Ririan, ce sa mai, esti o mamica fericita si norocoasa, bravo tie, ai avut o nastere super!!

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

natynicule, si eu ma gandisem si mi s-a parut ciudat faptul ca mi-a spus ca ne mai vedem cand o fi sa se nasca bebe...deci eu am propus sa ne mai vedem o data peste 2 saptamani...dar poate merg totusi mai repejor cu 2-3 zile sa mai ramana timp si de o monitorizare pt bebe si eventual discutie cu anestezistul...eu am mai facut o generala cand m-au operta de apendicita si atunci n-am vbit cu nimeni inainte si totul a fost ok...fara dureri de cap, fara alea alea...si cred ca mi-au mai marit doza in timpul operatiei, ca sunt taiata de 2 ori si op a durat 45 minute, de daduse mama in benganeala pe la usa...tin minte ca nici calmante nu mi-au facut ca nu m-a durut ... asta prin clasa a 11 cand aveam si atunci gabarit depasit....

luny, frumos iti sade cu noua semnatura...vezi ca-ti dau un pm-eu...



Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

si sa nu uit...ririan, sa-ti fie rusine nasului cu asa nastere...pai asta e durerea facerii sau "astazi ne distram in familie"...auzi tu, nastere in 50 de minute...nerusinare curata...pai daca mai beai si cafelutza cred ca venea bebe delicios si preferat pe post de cub de zahar, la domicil...inca o data pupici si felicitari pentru o nastere super!

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mami.p facui rost de-o nastere naturala la noi...vrei PM cu povestea?

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

quote:
Originally posted by luny

mami.p facui rost de-o nastere naturala la noi...vrei PM cu povestea?

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!



luny, stii cum facea catelul ala zapacit din 101 dalmatieni..tecker parca se numeste...tell me dady, tell me, tell me...

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PIDANA spune:

Felicitari RIRIAN pt bb! Sa fiti sanatosi si recuperare rapida iti doresc!
Cred ca asa nastere usoara ne dorim sa avem si noi.

Intrebare pt randunelele americanizate: unde v-ati facut pozele pt viza USA? Un coleg pleaca intr-o delegatie si ii cer pt viza si pe mama si pe tata si in plus pozele trebuie sa aiba un format special, capul sa ocupe nu stiu cat la suta din poza si de o saptamana cauta si nu gaseste fotograf.

Dana 33+ cu
http://md.lilypie.com/hV78p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Dana, eu cand mi-am facut poze pentru viza in SUA am fost la un centru d-asta foto prin Romana si doar le-am zis ca e pentru viza SUA si ei stiu ce dimensiuni ai nevoie, sa nu-si bata capul cu ele; si le face pe loc.

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

luny, soro, nu mai mai fierbe, ca dau aci in clocot...ca astea sunt rara avis la medlife si vreau si eu sa stiu asa mai in detaliu ce si cum.... pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease, pretty please!

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput