Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(124)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

acuma bag, imi cazuse netu'

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

neata fete! sa nu mai spuneti nimeni, dar m-am trezit la ora 11, pt ca a sunat mama, altfel....cred ca nu am mai dormit in halul asta de cand eram sugar:)))!!!!

ririan, cred si eu ca ai ratat galeria...pai nastere cu 2 respiratii si 1 impingere, abia aveam timp sa scoatem majoretele din dulap! ati vazut mai fetelor unde era barza??? si noi o bombaneam de zor ca shomeaza!!! FELICITARI MAMICO DE 3 FETE SI 1 FLACAU FRUMOS!!!

LYVY, HAI MAMI, HAI, VINE IRIS!!!....si vorba cantecului:"Floare de Iris, floare de colt/ mi-ai dat speranta, mi-ai dat un rost...."

luny, scoatem fetele de la naftalina si pt tine? sau asteptam sa dai ok-ul?
nu mai citi la subiectul x, ca da contractii:)) sau daca vrei o declansare, citeste! eu m-am suparat aseara pe "acea" persoana, chiar ma apucasera bazdacii ca m-a jignit, dar m-am gandit ca in fond, poate sa scrie ce o doare pe ea...si mai apare si ailalta, care zice ca e "normal la o sarcina avansata"....adica suntem niste hormonitze:))) hahahah...

apropos de hormoni, ursule...eu am avut dureri mari de cap, chiar aseara am avut una d-aia....cu greata, ameteli, tot tacamul...mi-a zis dr. ca este migrena, data de nivelul hormonal mare...iar am avut bafta cu nea homeopatul, ca aveam bilutele date de el in casa si am scapat relativ repede...

clabuc, la prima sarcina nici eu nu am simtit contractiile BH...habar nu aveam cum sunt...dar acum, ca uterul meu deja s-a antrenat la "sala de fortza", le-am simtit inca de vreo 2 luni...pur si simplu se face burta tareeeeee, dar nu am dureri. sunt neregulate si cedeaza la schimbari...adica daca stau lungita si ma ridic imi trec...daca merg si ma opresc, imi trec...
contractiile de nastere...hmmmm, sunt mai multe feluri:)) eu pe primele, cam 2-3 ore nu le-am simtit....adica simteam ca mi se intareste putin burta, aveam o senzatie vaga de durere, mai mult o amorteala in zona ovarelor si in spate, in zona rinichilor...apoi au inceput sa doara mai tare, apoi si mai tare:))) si asa mai departe...
oricum, cred ca la asta se refera cele care zic "dureri ca la ciclu"...durerea aia persistenta si totusi nu capianta din zona ovarelor si rinichilor...
in timpul travaliului, cum a zis si gecko, e foarte important sa nu stai pe spate:in primul rand presezi vena cava inferioara si nu se mai oxigeneaza bebe cum trebuie, in al 2 lea rand bebe poate face fente si sa se intoarca cu fatza in sus, sa vada si el ce se petrece pe acolo (cazul alexutzei mele)...daca ai posibilitatea sa te plimbi, in prima faza a travaliului e super...eu am putut vreo 2-3 ore, numai ca ma ushuiau nazistele alea de asistente, care ma obligau sa stau in pat!!! nici la toaleta nu ma lasau! aveam dilatatie 2, deci nu era pericol sa nasc pe acolo:)))...mi-au dat o galeata si mi-au zis sa ma descurc,cu toata audienta de fatza....pana la urma m-am ascuns dupa un dulap, cu galeata si i-am poftit pe toti afara:)
la faza cu plimbarea, contribuie in sens pozitiv si legea gravitatiei...il ajuta pe bebe sa coboare.

stela, cum e ochiul?

nu mai stiu ce mai vroiam sa scriu...

alexutza aproape 5 ani si 35+ Teodor Mihai AMR max.5 SAPTAMANI
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mami.p ai prtimit? sa imi spui..

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Pai am cam dat verde la galerie, ca sa fac, gata, am si 3 zile de antibiotic la bord, asa ca HAI BARZAUNEEEE!!! Ariel tipa asta adina..a mai postat ea, la fel de obraznic la adresa mea..detine adevarul suprem si de ce s-o contrazicem, daca ea e desteapta?!:))

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

am revenit pe crenguta...cam tarziu,dar am fost asaltati de rude,prieteni,cunoscuti si am fost terminata...
raportam ca deja avem 4850 kg si suntem mancaciosi mari!bebe Samuel e f cuminte,nu are dureri de burtica,nu plange decat cand ii este foame si ma doare rau spatele de la cat de greu e...ieri ne-a cazut si buricul si am plonjat in apa cu mare bucurie!
cam atat deocamdata,incerc sa pun si poze

Simo,mamica lui DAVID,si a lui SAMUEL CASIAN
POZE



Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

lunycule, saru-mana lu matale...am citi pe nerasuflate si ce pot sa spun...Doamne Ajuta sa fie si la noi asa usor! am raspuns greu ca dupa ce am terminat de citit a sunat nenea cu carutzul la usa...si acum nu mai am rabdare sa-l montez...te bagi matale, ca e cam greu si poate cine stie...

ariel,
sa-ti fie de bine mama somnicul ala....si sa nu-ti para rau, ca am eu o vaga presimtire, asa ca mamica noua si oarecum in necunostintza de cauza, ca o sa cam plagem dupa somnic legat...

mai fetelor, cu polemicile astea, pe voi va mananca undeva? n-ati vazut ca in general, vba aia, multi vede, putini pricepe? si pana la urma ajungeti sa va faceti nervi aiurea-n tramvai, ca parca v-ar da cineva liniste gratuit la coltul strazii...eu m-am lecuit demult ... ca le am eu pe ale mele si bazdacii imi vin imediat...asa ca atunci cand pot evit...

haideti ca ma duc sa vad daca pot monta singura caruciorul...ca plange gudurel si poate il plimb putintel prin casa...

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

naty, eu zic sa nu scoatem agitatele pentru doinita_g, caci la cum merge treaba in stol parca vad ca e deja acasa cu bb in brate.

totusi pentru orice eventualitate:

hai doinita!

nastere usoara si bb sanatos si mancacios.

pidana ma bucur ca ai mai iesit din butoi. lasa draga muraturile pentru la toamna. acum nu ai vreme de asa ceva...ai un pui de tinut la dospit.

ririan, spunele fetelor cum ai nascut in celelalte dati si cate scutece ai schimbat si cate nopti ai vegheat fetele...ca la cum ai povestit parca vad fetele mergand la spital si comandand...garcon...vreau o nastere ririan.

mamici unde sunteti? sper ca sunteti toate bine cu puiutii in brate si ca mai aveti vreme 2-3 sec si pentru voi.

azi am spalat haine de bb. le-am pus la uscat. asa arata curtea de zici ca s-a rasturnat caruta cu pitici in ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

am pus poze calde la "POZE", albumul "cu burtica pe shantier" :)) o sa vedeti peretele meu cel sexy:)) ahhaha

alexutza aproape 5 ani si 35+ Teodor Mihai AMR max.5 SAPTAMANI
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

mami, cam asa o sa fie dupa nastere:)) dar eu inca mai sper sa fac bebe silentios...
apropos, ziceam ieri ca s-a domolit bebe taifun in burtica??? s-a reactivat!!! si-a inceput baletul iar, cu fortza maxima:) siuna in ficat, ia si una in vezica:))

sovi, unde estiiiiiii? m-ai innebunit cu iaurtul tau de capra de la covalact!! de 3 zile numai asta mananc! miam miam ....si kefir de la milli, ce bunatate!

mami, hai cu "curuciorul", ca plange gudurel!

gecko, ca bine zici:

HAI DOINITA!!! HAI LYVY!!! HAI LUNY!!!!

tare faza cu "garcon, nastere a la ririan!!" (asa, cu pocnet de degete si cu "n" nazal:)))

alexutza aproape 5 ani si 35+ Teodor Mihai AMR max.5 SAPTAMANI
TEODOR
POZE
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5207ed359c8adf213e5f23" target="_blank">alexutza 2003-2004
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5221eb237d9db27ce0b939" target="_blank">alexutza2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=522454e8697e14d6ce6966" target="_blank">alexutza2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=52253cfdd7ccfda00914d4" target="_blank">alexutza2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

mami.p, ma bucur ca ti-a folosit!..ai grija, mai cu carutul!!!
Ariel!! mistoooo!!

Ma duc sa fac niste urzici cu usturoila asa...si ma pregatesc de dr..parca simt ceva...gen durere de menstruatie, dar fff slaba...nici nu-i zic lu' Liviu meu!..

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput