Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(124)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Vaaai, Ariel, am citit ce s-a scris azi-noapte acolo...este incredibila fata aia!...
mami.p, macar e montata mobila, ca noi abia azi ne apucam de patutz si fotoliul meu....adik sper..
Clabuc, sa stii ca eu m-am epilat sambata, fara nicio problema!..tine de toleranta fiecareia..

LUNY, in 39+ cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

clabuc, si eu vreao sa ma programez tot asa, la 38 de saptamani pt operatiunea fofo...si am vbit cu cosmeticiana mea, care a nascut si ea un bebe acum 2 ani...si atunci nu s-a facut cu ceara (bine, ea inainte sa nasca a stat vreo 2 luni in spital ca altfel in pierdea pe bebe) si a apelat la lama, in wc-ul spitalului...s-a iritat evident ca naiba si chiar i-a zis o asistenta ca nu stie cea fost in capul ei , ca ea, cosmeticiana, s-a facut cu lama...si ea i-a spus ca de teama contractiilor...ce contractii draga de la epilat? nu este adevarat...plus ca ai vazut livy saraca, a facut si sexi time si gropi si impins de mobila si toate prostiile si bebe tot s-a lasat greu... chiar ce-o fi pe capul ei acum? asa ca mergi increzatoare, ca vba aia, oricum esti la termen...

mie dr . mi-a zis ieri (ca la medlife e treaba asta cu intretinerea costisitoare a bebeilor prematuri) ca deja nu mai e considerat bebe prematur...si eu am 35 si 2 zile...

Doar 5 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +35 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Heei, doarme si omu o zi mai mult,ca se pregateste de vegheat mica minune si, ce sa vezi??? Nasc fetele la greu!
De data asta CHIAR: GO, LYVY, GO! (am scos doar 2 la incalzire ca poate o fi si nascut si restul se duc la...)
RIRIAN

(pentru o viata de fericire alaturi de copiii minunati, toti!

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

AM SCHIMBAT SEMNATURA!!!
DE AZI, PUTEM INCEPE SI NOI DANSUL BERZEI, CA DEJA SE INGROASA GLUMA!!

LUNY, in 40s cu bebe MATEI CRISTIAN - Doamne ajuta-ne, ca mai e asa putin!..
DPN 14.03.2008

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Raluca, si eu mai am din cand in cand, dar zilnic de cateva ori, dureri ca la ciclu, dar nu foarte dureroase (adevarul e ca eu nici la ciclu nu ma puteam plange de dureri), jos, sub burta si la spate; multumesc pentru raspuns.

Mami, de-aia si eu vreau sa ma epileze cineva cu ceara decat sa-mi faca vreun 'model' asistentele; si mai ales ca eu saptamana asta sau cealalta ar trebui sa nasc, nu-mi mai poate creste prea mult sa fiu nevoita sa ajung tot pe mana asistentelor.

Luny

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

LYVY

FELICITARI RIRIAN!!!

Nu stie nimeni numarul de telefon a lui Lyvy? Ca si mie mi s-a parut cam ingrijoratoare sangerarea asta...Sper sa fie totul bine! Doamne ajuta!

Mami 35+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Hai, mai, Laly, zau! Te stresezi din toate prostiile cand mai ai asa putin si dealtfel tu chiar vroiai sa nasti odata. Cum zicea si Mami, hai nu la 35 dar la 36 de saptamani chiar nu mai e nici o problema-uite-te la Mihai-baiat-de-shefa Zoze... Dar io nu m-as mai face cu ceara nici sa ma...pici cu ceara . De ani de zile bag numai lama, cand vreau eu si cum vreau eu si n-am nici o treaba.
Mami, test non-stres se face si la nastere normala, ba chiar acolo e mai indicat, ca acolo "trage la jug" cupilu. Dar probabil iti face mai tarziu; la Giulesti le facea chiar in preajma nasterii
Ursuleato, pe mine tot ca pe Mami m-a durut capul f mult in primele luni, apoi insa DELOC; acum au reaparut, ca io-s migrenoasa cu state vechi. Progesteronul are meritul.
Pucca, bafta!
Adela, [majoterta]-stii tu...
Azi avea programare la nascut si Doinita_g...

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

scriu repede ca am pus mana pe laptop...si pot scrie mai animat si cu tot felul de imagini ajutatoare.

hai lyvy!
nastere usoara, refacere rapida si bebe sanatos.

felicitari ririan!
pai ce galerie draga pe sestache. oricum, felicitari pentru mama eroina de 4 puiuti. sunt convinsa ca printul va face ordine si disciplina intre cele 4 reprezentante ale sexului frumos de langa el.

clabuc nu intra in panica daca nu chiar le-ai simtit. unele doamne sunt mai sensibile altele mai rezistente. stie organismul ce sa faca si cum sa faca.

mamip felicitari pentru aranjatul camerei. doar albina mai lipseste din stup. si ma bucur ca mergi pe naturelle...si foarte bine pentru moralul sus...face mai mult decat orice epidurala.

naty o acomodare cat mai usoara la statutul de mama la domiciliu. te vei descurca de minune.

zozela felicitari pentru calitatile tale multifunctionale...cu o mana pe bb si cealalta pe calculator. nu vreau sa parasc dar cam haos a fost pe aici, a incercat naty sa faca ordine si disciplina....dar iti zic eu....asta nu e stol...e turma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

apropo de sangerarea lui Lyvy, sincer, m-a enervat sfatul verisoarei-moasa tot atat cat si pe Gecko. daca nici atat nu se stie, ca pana si la afurisitii americani sangerarea in preajma nasterii e motiv de internare urgenta...In fine, sa speram ca va fi totul bine, sa ne rugam pt Lyvy si Iris si sa ne pregatim sa le primim inapoi pe crenguta.

Naty
mamica Iuliei Elena
DOAMNE, ADU-O ACASA SANATOASA PE MINUNEA MEA!
Iulia mea
www.onetruemedia.com/shared?p=524cc5223d57ca1ff422c0&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clabuc spune:

Naty, nu ma stresez; sincera sa fiu, eu chiar vreau sa nasc zilele astea, ma simt pregatita atat eu, cat si fetita mea (dupa cum va ziceam, cand am fost pe 21 ian la echo de trim III la Iosup, mi-a zis ca e cu 10 zile mai mare ca dezvoltare si ar trebui sa nasc in jurul datei de 14 martie - adica saptamana asta; de-aia zic, n-ar fi nici o problema din punctul meu de vedere daca ar fi sa nasc acum, poate sunt chiar putin nerabdatoare sa-mi vad fetita mult iubita ...) Cu epilatul, intotdeauna m-am facut cu aparatul sau cu ceara (mai rar) dar nu de tot si sunt destul de rezistenta la durerile de genul asta. Te pup mult si sa o pupi si pe iulia din partea mea la urmatoarea ta vizita (pleaseeeee)!

Laly 38+ Maria Clarinda

AMR 1 SAPTAMANA!!!

POZELE NOASTRE

HAINUTZE CLARI

http://bd.lilypie.com/JPMEp3.png

Mergi la inceput