banii de cic si alocatia nu mai vin pe card

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu primesc indemnizatia din iunie pe card... luna asta pe 15 m-am trezit cu postasul la usa
Mi-a spus sa nu sunt singura in situatia asta... ca asa au venit la toti cei care primeau pe card... Nu stia de ce...

La posta stiu ca banii vin de pe data de 9, dar inceps a fie "distribuiti" de postas intr-o ordine a lor... pana pe 25 ale lunii... deci daca in cont nu sunt, intrebati un pensionar cand vine postasul cu banii... ei stiu sigur...

Cand am facut cererea sa intre in cont mi-au spus ca vor fi intre 10 si 20 ale lunii... daca nu au intrat deja... asteptati postasul...

Eu am cont la BCR.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... amica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Am reusit sa vb. cu cineva de acolo...
Mi-a spus ca doar luna aceasta vin prin posta... De luna viitoare ii primesc iar pe card.
Eu sunasem sa intreb daca de acum vin prin posta, ca sa stiu sa stau acasa... si vroiam sa mai intreb daca trebuie sa vin sa reinoiesc contractul... sau ceva pe acolo...
Dar n-am mai intrebat, daca mi-a spus ca de luna viitoare intre iar in cont...
Nici nu m-a intrebat la ce banca este contul, probabil pt. ca nu are importanta... contractele se pastreaza indiferent de banca...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... amica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Am reusit si eu sa vorbesc acolo. Dintr-o eroare informatica mii de persoane trebuie sa mearga la posta. Teoretic de luna viitoare intra din nou pe card, dar daca asta nu se intampla pana pe 17, e bine sa intrebam la posta sau sa-i sunam pe ei.Eu am ales sa primesc banii pe card pentru ca nu locuiesc la adresa de domiciliu. Acum trebuie sa impachetez copilul, sa-l bag la metrou si apoi prin autobuze.... sa speram ca nu ne alegem cu vreo viroza.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrajitoarea spune:

si eu am patit la fel.nici nu stau la adresa din buletin si mi-au venitbanii la posta cand am card la bcr.am tot sunat la dir muncii ,mia zis un ca a fost o eroare de program si ca sunt multe in situatia asta dar la nr de tel unde aflam exact este tot ocupat de zile intregi.astept sa vad cum va fi luna viitoare poate se remediaza eroarea ,oricum nu contul este de vina ci programul lor.ar fi ceva sa imi vina banii si pe card dar nu fac ei asa o greseala.

diana,mama lui andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Ce se intampla luna asta? Tot prin posta vin baniii?DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianad spune:

Mi-au raspuns cei de la Hambarului: mie, cel putin, imi intra iar banii pe card. Azi dupa-amiaza.DianaD & Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

care e nr de telefon din hambarului?

multumesc

dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Pe mine m-a informat BRD ca incepand din luna febr pot opta ptr trei tipuri de card pe conturi in care sa primesc alocatia. Banuiesc ca si alte banci au deja variante. Intrebati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Mie mi-au intrat pe card luna aceasta, mai tarziu decat de obicei, dar au intrat!

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput