banii de cic si alocatia nu mai vin pe card

banii de cic si alocatia nu mai vin pe card | Autor: dandana

Link direct la acest mesaj

stie cineva de ce nu s-au mai trimis banii de cic pe card si i-au trimis prin posta? oare va fi o chestie permanenta?

dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kover spune:

mie inca nu mi-a batut postasul la usa.ma duc si ma uit daca pe card au intrat banii.eventual suna la directia muncii.mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

ups...nici mie nu mi-au intrat inca banii pe card...dar nici postasul nu m-a cautat...s-a modificat ceva?!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

m-am trezit si eu luna asta cu indemnizatia de decembrie adusa de postas

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MICKYN spune:

Nici eu nu am primit banii de CIC pina acum , desi pe 14 erau deja in cint.Ce s-o fii intamplat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

revin...eu am sunat la Directia Muncii de la noi, si mi-au zis ca luna aceasta vin banii mai tarziu un pic...ca "doar e ianuarie", deci dupa data de 20...si au mai zis ca li s-a dat peste cap programul si multa lume va primi prin posta desi ar fi trebuit sa primeasca pe card...care e cauza? doar ei stiu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lialuminos spune:

Imi poate spune cineva, unde trebuie sa solicit ca alocatia sa vina pe card? Azi am pierdut o zi de plimbare asteptand postasul...

Lia, mama lui Andrei-Alian (24.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

eu am spus de la inceput ca sa stiu una si buna! vine si alocatia la gramada, desi nu am cerut, voiam dar mi-au spus ca ei (ei, adica cei unde am depus dosarele de cic, alocatie si banii aia de trusou al bebelulsului) nu pot sa-mi primeasca cererea, trebuie sa ma duc in alta parte sa o depun.

dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adseana spune:

quote:
Originally posted by lialuminos

Imi poate spune cineva, unde trebuie sa solicit ca alocatia sa vina pe card? Azi am pierdut o zi de plimbare asteptand postasul...

Lia, mama lui Andrei-Alian (24.08.2007)



la Directia Muncii de care apartineti, trebuie sa duci un extras de cont, pe care sa fie trecut nr contului si sa fie stampila bancii, acolo completezi un formular si gata...cel putin eu asa am facut si banii imi intra direct in cont.

Adriana si Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

cum nu erau inca banii pe card am sunat si eu la directia muncii;ii dau eu datele mele personale si-mi spune ca au fost virati banii.eu ii explic ca nu-s pe card banii,ea o tine pe a ei ca banii au fost virati.ii spun eu nr-ul contului si imi spune ca nu aici au fost trimisi banii ca pe alt cont;ii spun ca nu e contul meu,iar desteapta imi spune sa sun la banca probabil mi-au schimbat contul.;cum adica sa-mi schimbe contul fara stirea mea? eu sun si la banca,nu vroiau sa-mi dea nici o informatie prin telefon;am insistat ca doar atit am nevoie sa-mi spuna daca mi s-a schimbat contul(desi nu cred),nu! nu mi s-a schimbat contul.asa ceva nu a auzit niciodata tipa(nici eu si totusi am sunat la banca).miine voi continua incercarea mea de a afla unde sint banii.mamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://s266.photobucket.com/albums/ii248/botcarola/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby spune:

la ce banca aveti conturi?

ca stiti voi...unele parteneriate inceteaza la final de an, altele sunt in curs de semnare...unii nu mai vor sa continue...se aude in targ ca vor lucra cu maximum 3 banci...
deci, ce banca?

sa vedem ce aflu...

omul cu... banca la cap! www.bankingjobs.ro

Mergi la inceput