Mai multe date despre dr. Doru Campean

Mai multe date despre dr. Doru Campean | Autor: flo1980

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor! Sunt in saptamana 13 de sarcina in evidenta dr. Campean Doru de la Sp. Municipal. Am auzit ca este un medic bun dar vreau mai multe detalii. As vrea sa stiu ce atentii i-ati dat, cat a costat nasterea.....As vrea sa fie multumit! Multumesc frumos si astept raspunsurile voastre!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Nu e nimeni sa-mi raspunda????

Flory mami de Alex si 13+

"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=flo1980&year=2008&month=7&day=3&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Am gasit aici postarea lui roxycod despre dr. Doru Campean

quote:

Buna fetelor,

Sa stiti ca se intampla si miracle, numai ca, indiferent ce-ar fi, nu trebuie sa va panicati.

La 24 de saptamani la mine au inceput contractiile...dar contractii la 5 min, apoi la 3 min, apoi...am ajuns la spital. Diagnostic: iminenta de avort. Nu suportam ideea ca o sa-l pierd pe bebe, pur si simplu eram ingrozita. Dar cu perfuzii si medicamente, contractiile au devenit mai rare. M-au trimis acasa, am stat numai in pat pana in saptamana 34, cand...intr-o noapte m-am trezit plina de sange. Dar nu cateva picaturi, ci balta de sange. Absorbantele sau vata nu mai aveau nici un efect. Pur si simplu curgea ca la robinet. Am fost convinsa ca e vorba de un avort. Dar nu a fost asa. Dumnezeu a vrut ca baiatul meu sa traiasca. La Municipal au zis ca totul e ok dpdv al sarcinii, placenta ok, bb ok, nu se stie nici pana in ziua de azi de la ce a fost sangerarea...Si am ajuns sa nasc prin cezariana la 37 de saptamani si o zi, un bb perfect sanatos (acum are 6 luni). Ce-i drept, am avut parte de un medic minunat: dr Doru Campean(Municipal), care a raspuns la telefon si in toiul noptii, si dimineata la ora 5, si care a fost langa noi in cele mai grele momente.

Deci...cele care aveti probleme cu sarcina...nu disperati! Dumnezeu decide ce este mai bine pentru fiecare dintre noi, si daca el vrea, totul e posibil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Multumesc din suflet, gudinde!
Dar, roxycod nu mai intra pe forum? Mi-ar placea sa vorbesc cu ea. Ii stii cumva adresa de mess?

Flory mami de Alex si 14+

bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Nu, imi pare rau dar nu stiu adresa ei se mess.

Oricum, cred ca ceea ce este cel mai important este sentimentul pe care-l ai tu cand mergi la medic. Daca tu comunici cu el, te simti in siguranta, iti raspunde la intrebari, esti multumita de el ... atunci acesta este medicul care raspunde cerintelor tale. Fiecare pacienta apreciaza un medic, in mod subiectiv, in functie de asteptarile proprii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Asa este, sunt multumita de el, dar vroiam sa stiu ce atentii ia dat, caci vreau sa fie la randul lui, multumit. La prima sarcina mergeam la o dr. in policlinica unde lucrez si nu accepta nimic, de aceea intreb ce si cum se da. Nici nu prea stiam ce sa-i iau ca era cam mofturoasa, mai mergeam cu cbomboane Rafaello sau Merci.

Flory mami de Alex si 14+

bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamaMarei spune:

Am avut norocul,sau mai bine spus,fetita mea a avut o sansa pentru ca eu l-am intalnit pe acest doctor.Dl.dr.Campean este un om extraordinar pe langa faptul ca este un medic care,dupa parerea mea,isi iubeste meseria.Nu cred ca voi avea vreodata resurse sa pot rasplati acest om,si nu ma refer la resurse materiale,pentru ca este foarte modest,ci la cuvinte care sa exprime recunostinta pe care eu si familia mea i-o datoram.Dr.Campean m-a ajutat si sustinut atunci cand nimeni nu dadea nici o sansa copiluli meu.Am nascut cu dumnealui in a 26-a saptamana de sarcina.Timp de 2 luni cat am stat in spital cu copilul nu a trecut o zi fara ca dumnealui sa vina sa vada cum ne simtim eu sau Mara.Cat priveste ,,atentia materiala,,in cazul nostru nu a vrut sa primeasca bani,dar dupa lupte seculare l-am convins sa accepte o carte si apoi un ceas.Sper ca cele spuse de mine sa te convinga ca ai facut o alegere buna cu privire la medicul cu care vei naste.Iti urez sanatate si nastere usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Multumesc tare mult Carmen pentru raspuns!
Ma bucur ca am avut norocul sa-l intalnesc pe acest doctor. Si mie mi-a facut o impresie buna de la inceput, desi l-am intalnit in momente nefericite....pierdusem sarcina....

Flory mami de Alex si 17+

bebe 2
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manis spune:

si eu am nascut pe 14 dec cu dumnealui din intamplare.eram pacienta dr.badiu,dar desi l-am anuntat ca am contractii la 2 min la ora 16.30
mi-a spus sa merg la camera de garda si sa-l sun de acolo ca nu mi s-a rupt apa.la18.00 l-a sunat o doamna dr. si i-a spus ca am dilatatie 10 ,iar raspunsul lui a fost sa stau linistita ca vine.am stat linistita...femeile se chinuiau sa nasca si eu sa nu nasc.d-nul cimpean m-a luat in primire si am nascut la 19 cu el .s-a purtat impecabil!de acumvoi fi cu siguranta pacienta lui


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

Imi puteti spune unde consulta dr. Campean?Cum pot ajunge la el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamatei spune:

Pe dr. Campean Doru il gasesti la spitalul municipal la et 4 sau 5 sau la cabinetul sau.Daca vrei iti pot da nr de tel de la cabinet.

Mergi la inceput