Gravidute&mamici de Timisoara (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

bb_yasmi nu am auzit sa fie o regula precisa la ce varstra trebuie sa botezi un copil, cel mai bine e sa-l botezi la o varstra cat mai mica (chiar daca in Germania nemtii isi boteaza copii abea dupa varstra de 2 ani,cica sa aiba si ei amintiri de la botez...dupa mine e o prostie) ptr. ca numai asa e "ingestritat" si pe lista lui Doamne Doamne ... sora mea si-a botezat fata la 3 sapt. si eu cred ca a fost super asa, i-a filmat tot botezul si acum nepoata mea (care azi are 15 ani) se uita la caseta si se amuza copios ptr. ca zice ca nu este ea "grasunica aia" din film ...dar se uita cantinuu la caseta ptr. ca e o amintire frumoasa

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

la mine bebele va avea vreo 3 luni cand il botez.. dar ma voi duce cu el la 8 zile si la 40 de zile sa ii citeasca preotul sa il pot scoate afara si sa primesc vizite de la babe care deoache
sali mai mici am gasit ..dar mie imi trebuia mai mare si pentru nunta ca deh... atata am amanato pana am ramas cu burtan

Ank 33+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

aici aveti cu www.flickr.com/photos/12652375@N04/?saved=1" target="_blank"> PRIMELE HAINUTE

Ank am vb deja cu prietena gravi si daca ma simt bine vine vineri cu mine pe Branco! La Iana am fost ieri... si tu sti ca-s pretentioasa, dar fetele de acolo chiar nu aveau chef sa vanda , sa arate... le-am deranjat
Simo livretul e pt. indemnizatia de creste a copilului... dar eu n-am primit cand m-am maritat




PUSSI 25+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

pe listele cu actele necesare la nastere... livretul apare intr-un singur loc la actele pentru primirea alocatiei de nou nascut... simonicutza vezi ca este o scurtatura pusa de pussi la inceput catre actele necesare
livretul ala e ca un carnetel care il primesti la cununia civila..asta daca nu uita alea sa iti dea

Ank 33+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

dati-mi niste nr. de tel. pt. pizza ... care fac comenzi la domiciliu......... mor de pofta! exclus Celentano si napoleonnnnnnnnn



PUSSI 25+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

cam asa e cu iana ...eu de obicei nu intrebam ..imi bagam labutele singura ...eu sunt invers mi-e de obicei imi place sa ma lase vanzatoarea in pace...
frumoase hainutele ....chiar f frumoase..pe branco am vazut ca vanzatoarele se dedica mai mult clientilor deci cred ca vei fi multumita ...de obicei iti scot jumate de magazin sa iti arate si pleci de acolo si cu ce nu iti trebuie
Clau o fi tot 2 in 1??

Ank 33+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

bb_yasmi nu am auzit sa fie o regula precisa la ce varstra trebuie sa botezi un copil, cel mai bine e sa-l botezi la o varstra cat mai mica (chiar daca in Germania nemtii isi boteaza copii abea dupa varstra de 2 ani,cica sa aiba si ei amintiri de la botez...dupa mine e o prostie) ptr. ca numai asa e "ingestritat" si pe lista lui Doamne Doamne ... sora mea si-a botezat fata la 3 sapt. si eu cred ca a fost super asa, i-a filmat tot botezul si acum nepoata mea (care azi are 15 ani) se uita la caseta si se amuza copios ptr. ca zice ca nu este ea "grasunica aia" din film ...dar se uita cantinuu la caseta ptr. ca e o amintire frumoasa

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/



simo,cum sa nu fieZ??? dupa traditie copilul se boteaza al 40 de zile de la nastere. acuma fiecare face botezul cand vrea si cand poate. nici eu nu stiu daca pot respecta "traditia" dar dc nu o botezam cand "trebuie" m-ar tenta sa fac botezul in primavara.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

pussi frumoase hainute!!! sas l;e poarte bebicile sanatoase!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

uitate aici daca vrei si ai mai mancat de la ei www.pizzathalia.ro

Ank 33+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

quote:
Originally posted by simonicutza

bb_yasmi nu am auzit sa fie o regula precisa la ce varstra trebuie sa botezi un copil, cel mai bine e sa-l botezi la o varstra cat mai mica (chiar daca in Germania nemtii isi boteaza copii abea dupa varstra de 2 ani,cica sa aiba si ei amintiri de la botez...dupa mine e o prostie) ptr. ca numai asa e "ingestritat" si pe lista lui Doamne Doamne ... sora mea si-a botezat fata la 3 sapt. si eu cred ca a fost super asa, i-a filmat tot botezul si acum nepoata mea (care azi are 15 ani) se uita la caseta si se amuza copios ptr. ca zice ca nu este ea "grasunica aia" din film ...dar se uita cantinuu la caseta ptr. ca e o amintire frumoasa

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/



simo,cum sa nu fieZ??? dupa traditie copilul se boteaza al 40 de zile de la nastere. acuma fiecare face botezul cand vrea si cand poate. nici eu nu stiu daca pot respecta "traditia" dar dc nu o botezam cand "trebuie" m-ar tenta sa fac botezul in primavara.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!





eu am vb cu un preot pe tema asta... si daca ii duci sa ii citeasca el acolo cand iti face si tie molifta dupa nastere poti sa il tii putintel mai mult... dar trebuie zic ei neaparat sa ii citeasca un preot sa il ia doamne doamne in evidenta cum s-ar spune

Ank 33+

Raul

Mergi la inceput