Gravidute&mamici de Timisoara (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

violeta, imi pare sincer rau!!
ank, de cand se rezerva sala de botez???
pussi, eu am livret de familie. oricum si daca nu ai nu cred ca v-a fi vreo prblema.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

violeta, imi pare sincer rau!!
ank, de cand se rezerva sala de botez???
pussi, eu am livret de familie. oricum si daca nu ai nu cred ca v-a fi vreo prblema.

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!





eu zic sa cam cauti de pe acum... cu toate ca iarna nu cred sa se mai inghesuie nimeni la sali, dar de obicei e cam inghesuiala la ele... eu mi-am rezervat pe februarie

Ank 32+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by Violeta_m_tm

Buna seara fetelor. Sper ca sunteti bine toate, si bebelusii vostri la fel. Va rog sa ma stergeti de pe listuta, deoarece sarcina mea a fost oprita din evolutie, si joi 23 august am fost chiuretata la Odobescu. Sper sa revin cat mai repede in randul vostru.
Va doresc toate cele bune.
va pup pe toate

vio



Vio imi pare sincer rau dar ai sa vezi ca toate vor fi bine in final...oricum, asa cum am mai zis o data pe forum la o alta persoana, nu cred ca este ideea ceea mai buna sa nu mai intri pe forum, tocmai vb. cu noi cred ca vei avea cel mai mare ajutor, printre noi poate fi cineva care a fost in situatia ta, eu sigur sunt una din acele persoane, asa ca nu te intrista,eu am ramas insarcinata din nou dupa fix 6 luni...asa ca MIRACOLELE se intampla...

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

ank, de cand se rezerva sala de botez???


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!





bb_yasmieu una sunt de parere ca, cu cat rezervi mai din timp sala cu atat ai sanse sa gasesti ceva care sa-ti placa mult de tot, am auzit de sali rezervate cu 1 an inainte daca vrei ceva intre iunie-septembrie(e in perioada asta)...

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Vio cuvintele nu-si au sensul acum! Sa nu-ti pierzi increderea in DD
bb, ank deci sa nu ma mai agit cu livretul.......? Cu botezul eu nu-mi caut acum... il fac in ianuari daca ne ajuta DD, dar sigur o sa gasesc sala ca vreau ceva mic, intim, select si nu neaparat sambata sau duminica!
clau ce faci??
simo tu faci botezul aici?

Pe Branco voi ati fost la cumparaturi??? Vrem si noi daca merita!





PUSSI 25+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

quote:
Originally posted by pussi
Cu botezul eu nu-mi caut acum... il fac in ianuari daca ne ajuta DD, dar sigur o sa gasesc sala ca vreau ceva mic, intim, select si nu neaparat sambata sau duminica!
simo tu faci botezul aici?

Pe Branco voi ati fost la cumparaturi??? Vrem si noi daca merita!





PUSSI 25+ SABINA ELENA & ANA NICOLETA

BURTICA ROZ




pussi eu inca nu stiu daca fac botezul aici sau nu (imagineaza-ti ca eu abea peste 1 luna fac cununia civila la Cosulatul Italian din Tm. doar eu,sotul si martorii, avand in vedere ca de 2 ani tot incercam sa o facem in Italia si tot am amanat pana acum...), dar mai mult ca sigur ca o sa fac aici si botezul si nunta in format 2in1 ca tot m-am obisnuit cu acest format (e greu sa organizezi ceva la distanta avand in vedere ca in Ianuarie vreau sa ma intorc in tara deja cu Tobia)...

oricum si eu caut ceva micut si intim, dar ....asta e, nu stiu nimic sigur...sau ce se poate intampla pana in ianuarie...

iar in legatura cu Brancoveanu, am o prietena buna care are o fetita superba de 12 sapt. si numai de acolo isi face cumparaturile, dar dintr-un singur loc, la ultimul sir de magazine care are scara rulanta(cred ca e mai aproape de semaforul dinpre Liviu Rebreanu), incearca si tu acolo, s-ar putea sa ramai surprinsa...ea si-a luat foarte multe chestii de acolo...


Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

neata...eu acum m-am trezit ..dar vad ca voi sunteti tare active ..
pussi eu mi-amluat multe chestii faine de pe laiana ca tot au avut reduceri mari..dar nu am mai fost de vreo 3 sapt de cand nu mai lucrez..cand lucram eram zilnic pe acolo...si aveau salopetela 15 roni reduse si la casa mai aplicau un discount de 20% si le luam la 12 ron.. de acolo am luat si prosopele si cearceaf pt bb tot la acelasi pret.. si body cu maneca lunga la 5 ron... si parca le luam dupa cu 4..nu mai stiu ...e prea dimineata pentru mine
Eu una am primit in ultima vreme o gramada de hainute de la toata lumea si nu mai indraznesc sacumpar nimic ca nici nu stiu daca le va purta si pe astea pe care le am ca sunt multeeee si el creste repede
pe branco am fost si eu si intradevar gasesti de toate mai ieftin ca in restul magazinelor si am asistat intr-unul din magazinele de bebei la o redeucere facuta la o mamica care a cumparat de aproape 200 lei si i-a dat bonus o caciulita si parca o pereche de sosetele
Bafta la cumparaturi pussi

Ank 32+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

a era sa uit..parca nici clau nu are livret...asa ca la ea oricum bate patrick la usa si o sa vedem daca e strict necesar livretul acela... ca deja ma si oftica faza cu livretul ..asta ca toti la care am fost pe la cununii anul trecut, acum 2 ani si anul asta au primit si eu anul trecut nu am primit

Ank 32+

Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

Ank83 , pussi scuzati-ma dar eu inca nu am inteles care e faza cu "livretul" asta de care tot vb. voi, e ptr. prima data cand aud ceva despre asta... la ce foloseste ?????

Ank83se pare ca nu esti singura care are nevoie de o ptr. , chit ca sut treaza de aproape 5 ore si lucrez de 3 ore ....

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by simonicutza

quote:
Originally posted by bb_yasmi

ank, de cand se rezerva sala de botez???


Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!





bb_yasmieu una sunt de parere ca, cu cat rezervi mai din timp sala cu atat ai sanse sa gasesti ceva care sa-ti placa mult de tot, am auzit de sali rezervate cu 1 an inainte daca vrei ceva intre iunie-septembrie(e in perioada asta)...

Simona 27+ TOBIA
http://www.flickr.com/photos/12428784@N05/show/



va multumesc de raspunsuri.
simo, si eu pt nunta mi-am rezervat cu un an inainte dar era pt luan iulie, nu cred ca iarna o fi asa nebunie . oricum nici nu stim cand vom fac e botezul, ori cand trebuie, fix dupa 40 de zile, daca nu nu stim!!!!

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 31+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">
bubulina noastra

AMR maxim 9 sapt!!!!

Mergi la inceput