Doctori de care sa te feresti (3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa-rozi spune:

Adaug la lista voastra pe dr.Cristina Parpalici o femeie care pentru mine cel putin a dat lipsa de profesionalism,cu toate ca am platit toate consultatiile si analizele destul de piperate la clinica Hipocrat unde lucreaza.La 23 de saptamini de sarcina nici macar nu-i trecea prin cap sa-mi dea nr.ei de telefon,astepta sa-i cer eu de la obraz.din moment ce mi-a urmarit sarcina de la bun inceput,nu era normal sa-mi dea nr.ei?in caz ca mie rau sau ceva?sau alege pacientele dupa fata,dupa cit aur au pe ele sau cit de elegante sunt?pur si simplu ma socat ,nici nu ma asteptam sa-mi zica pe un ton atit de flegmatic ca ea nu vine sa ma asiste la nastere,sa ma descurc de una singura.Asa ca feriti-va de ea!Aparent pare o femeie draguta,zimbitoare dar se poate transforma intr-o scorpie.am vazut-o pe pielea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Saluti,

Cine cunoaste amanunte despre dr din Bistrita?
Multumesc

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina_2008 spune:

Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, dar voi deveni mamica intr-o luna.Va rog daca stiti ceva despre doamna doctor Ileana Ionescu din Piatra Neamt.




Gina 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onoffalina spune:

Buna fetele,

Si eu sunt noua si am o curiozitate. Este Vasilache Cristina din Iasi, pe lista doctorilor de care sa te feresti?

Va multumesc,

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danadelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui stefa_maria

Buna fetelor!!!

Sunt noua pe forumul acesta, dar de ceve vreme tot citesc comentariile voastre. Am sa fiu si eu mamaica peste 2 luni si a-si avea si eu o intrebare stie cineva ceva de doctorita Mirela Moarcasi de la spitalul Municipal?

Stefania



Buna

ai ajuns pana la urma la M Moarcas ....sunt curioasa ....ca o sa intru in luna 5 si inca nu m am hotarat la un dr....am citit lucruri bune despre Mirela dar vreau sa stiu daca este asa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefa_maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui danadelia

Citat:
citat din mesajul lui stefa_maria

Buna fetelor!!!

Sunt noua pe forumul acesta, dar de ceve vreme tot citesc comentariile voastre. Am sa fiu si eu mamaica peste 2 luni si a-si avea si eu o intrebare stie cineva ceva de doctorita Mirela Moarcasi de la spitalul Municipal?

Stefania



Buna

ai ajuns pana la urma la M Moarcas ....sunt curioasa ....ca o sa intru in luna 5 si inca nu m am hotarat la un dr....am citit lucruri bune despre Mirela dar vreau sa stiu daca este asa....

Buna,

Eu toate controalele si toate analizele l-am facut la D-na Dr. Mirela Moarcasi dar acum o saptamana am vazut la povestiri adevarate "Cazul Sebastian" poti intrea pe net si sa vezi despre ce este vorba.
Eu sunt cam nehotarat acum nu stiu daca sa mai merg sa nasc la Spitalul Universal cu dansa sau nu.
Sincera sa fiu nu am ce sa ii reprosez nu a contat la ce ora am sunat-o a raspuns si ma sfatuit ce sa fac si la controale cand am fost s-a purtat super ok.
Acum vezi si tu ce faci.

Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Dr NEDELCU DANA - SANADOR
Am ajuns la ea la cabinet pt ca auzisem numai de bine. Si cu toate astea nu a fost in stare sa vada la ecografie ca bebeul meu are buza de iepure si gura de lup (echo 3D - 22 sapt de sarcina). Am aflat abia cand a venit pe lume minunea mea.

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaflor03 spune:

Buna fetelor,

azi ar fi trebuit sa am 7 luni de sarcina, dar multumita D-nei dr. DASCALU ALINA de la spitalul Polizu am pierdut sarcina la 5 luni. Am avut o sarcina care de la inceput ar fi trebuit sa i se acorde o atentie speciala si anume un endometru intrerupt in saptamana a 8 a de sarcina, niste sangerari mai tarziu, dar toate din punctul ei de vedere erau normale la varsta respectiva de sarcina si nu mi s-a dat decat un tratament minim la care nu reactionam in nici un fel, si continuam cu aceleasi sangerari, stat in pat 24/24, iar DASCALU ALINA imi spunea ca in ciuda tuturor problemelor copilul nu simte si se dezvolta super normal. La fix 21 saptamani mi s-a rupt o membrana dupa care la cateva ore s-a produs avortul. In concluzie feriti-va cat puteti de aceasta " doctorita" si luati-va in serios orice problema a sarcinii. Spuneti NU acestei asa zise doctorite DASCALU ALINA daca vreti sa va vedeti copilul in brate.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diandranicu spune:

Buna ,
Adaug pe lista doctorilor pe care trebuie sa ii evitam pe DR.VADUVA ADRIAN de la Spitalul Cantacuzino care pe deasupra mai este si directorul medical al acestui spital.Am nascut cu el la sfarsitul lui octombrie dar inca mi-am revenit din socul trait.Comportamentul lui este inuman fata de paciente, tipa ,urla , vorbeste urat.L-am asteptat circa 5 ore in ziua nasterii desi se afla in spital si a motivat ca a fost la o sedinta.Am avut noroc cu asistentele de la sala fiindca daca doctorul nu a venit s-au oupat ele de mine.Practic cu ele am si nascut.Mentionez ca am fost la control de cate ori m-a chemat si de fiecare data am cotizat cam 200 lei la fiecare consultatie.Nu a avut timp sa se ocupe de mine la nastere dar in zilele cat am stat internata la etajul 2 al maternitatii am asistat la un scandal penibil, cu tenta sexuala , in care a fost implicat chiar dr.Vaduva Adrian. Mai exact el se afla de garda si era cu iubita in plina partida de sex la camera de garda a medicilor de la ultimul etaj cand a fost surprins de o alta femeie.Initial am crezut ca este sotia dansului dar din certurile lor am aflat ca este o alta iubita a lui care il surprinsese cu vechea relatie si care il ameninta ca va povesti totul sotiei .Fiind orele de vizita in spital doctorul s-a facut de ras fata de toti cei aflati de fata .RUSINE!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxxy spune:

Referitor la mesajul legat de dr DASCALU ALINA de la Polizu eu as vrea sa va impartasesc un alt punct de vedere. Numai datorita acestui medic extraordinar de dedicat, meticulos, si inteligent eu am reusit sa duc la bun sfarsit o sarcina asteptata de 5 ani - in conditiile in care alti medici faimosi in Bucuresti au fost extrem de rezervati si sceptici.
Ii multumesc de mii de ori ca in momentul in care am avut mari probleme si iminenta de avort in luna a 5a, a fost singura care si-a asumat riscul unui cerlaj, m-a internat si m-a tinut sub tratament si supravegere stricta. Pentru mine a facut minuni, va spun cu cea mai mare convingere ca este extraordinar de bine pregatita profesional, si are o cazuistica extrem de vasta, deci mergeti fara ezitare pe mana ei.
Este numai si numai meritul ei ca am reusit sa pastrez o sarcina obtinuta foarte de greu !!!
De fiecare data a fost deosebit de atenta la tratamentul administrat (pe langa cerclaj am avut si contractii dureroase din luna a 6a si risc de nastere prematura), nu a existat control la care sa nu-mi verifice colul, imi analiza minutios fiecare ecografie, avea rabdare sa-mi explice orice lucru in detaliu, si mai mult ca orice m-a incurajat si m-a sustinut ... pot spune ca este o adevarata profesionista, eu o recomand din suflet, personal azi ma bucur de un bebelus suprb numai datorita dr DASCALU.

Mergi la inceput