Doctori de care sa te feresti (3)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danymandy spune:

buna fetelor,sunt noua pe aici.
mai am doua luni pana vine ingerasul meu si as vrea sa stiu daca stie careva ceva despre doct.EPURE ALEXANDRU de la CARITAS.mersic mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

buna
a nascut cineva cu dr mihailescu de la giulesti? imi puteti spune ceva pareri despre dr.
multumesc

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie2005) si minunea din burtica 9+

"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

buna fetelor. de ce nu faceti o listuta la inceputul paginii. Cred ca ar fi utila....cu voturile pro si contra, ca sa nu suparam pe nimeni.

Eu vreau sa impartasesc experienta oribila suferita in vara. Am ramas insarcinta dupa mult timp si m-am dus ca sa-mi confirme sarcina la dr DAVID GIGEL din BuzauMi-a facut u eco foarte brutal si a 2-a zi am pierdut sarcina. M-a durut burta foarte tare dupa ce am plecat de la cabinet si a continuat sa ma doara burta pana am pierdut sarcina. Nu vreau sa intru in amanunte, caci nu-mi face placere, dar cu mine s-a purtat oribil. ca sa nu continuu povestea si va sa spun ca la maternitatea din buzau 2 dr m-au vazut si m-au trimis acasa pt ca dupa ei eu nu fusesem insarcinata. A 2-a zi m-am dus la bucuresti si aveam endometrita.

http://tt.lilypie.com/EIqJp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

anne mary,brrrrrrrrrrrrrrr,ce situatie urita.Imi pare tare rau!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_ania05 spune:

Buna!A nascut cineva cu dr. Filipescu Alexandru d la Sp. Elias? Ce parere aveti despre el, cam cati bani trebuie sa-i dau la nastere?
26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaAprilie spune:

Mie nu mi-a placut deloc Dr. Hamid. Pare ca nu ii place ceea ce face, parca face doar pt. ca trebuie.

Si eu sunt graviduta in 5 luni si m-as fi dus la el sa ma urmareasca, dar dupa consultatie mi-am schimbat complet parerea. Eu as zice sa-l evitati daca se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

sunt noua de tot.si as vrea sa intreb daca stie careva un medic cat de cat normal in bacau.sunt insarcinata in 5 saptamani si trei zile.mama e asistenta medicala si ea dar ea vrea sa merg la iasi.
vreau doar sa-mi confirme sarcina si sa-mi dea cateva sfaturi.eu cred totusi ca e jale cu doctorii din bacau.daca va spun ca am fost la o doctorita si ea mi-a zis ca nu am ovulat si eu eram deja insarcinata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:


Cred ca ar fi mai bine sa intrebi la grupul mamicilor de Bacau , uite aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=129349

Mami de fetita si de baietel 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyyc spune:

Buna la toate gravidutele de pe aici... Sunt noua pe aici (avem doar 8 saptamani) si as vrea cateva informatii despre dr. Branescu Nicusor de la Maternitatea Polizu.
Mi-a fost recomandat de cineva si as dori sa stiu daca a mai nascut cineva cu el..., cum e ca medic, cum se comporta cu pacientele... etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Cred ca unele dintre voi ma stiti...poate de la durere, poate de la sufletul credintei...nu stiu, important este ca am intrat aici sa vorbesc despre CLINICA EVA din Brasov...
Multe fete vin si din alte judete ca sa nasca aici...este intr-adevar foarte frumos, dar in cazul in care copilul are vreo problema, aceasta clinica...si directorul acesteia, IONEL AUREL, incearca cat se poate de bine sa ascunda aceste lucruri...
Maine baietelul meu Darius Andrei ar fi facut 6 luni, dar acum este sus la Doamne Doamne...
Darius s-a nascut la aceasta clinica...
Toti stiau inca din ziua in care s-a nascut ca are Transpoaitie de vase mari ( o malformatie congenitala a inimii...cu sanse minime de supravietuire)..cu toate acestea eu am aflat abia dupa 2 zile, timp in care copilasul a stat cu mine in salon, fara oxigen (acest lucru i-a agravat starea, asta am aflat ulterior)
Desi intrebam constant de ce nu mananca, de ce nu plange, de ce este vanat, mereu se gaseau raspunsuri...

Va rog...feriti-va cat puteti in general de clinicile particulare, pentru ca desi este curatenie...nu este aparatura pentru copilasi!
Dupa ce am trait...mi-am dat seama cat de daunatoare pot fi aceste clinici!

Sper ca mesajul meu sa nu supere pe nimeni...vreau doar sa atentionez poate viitoarele mamici...

Sanatate multa va doresc!!!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput