Doctori de care sa te feresti (3)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:



Cami , cred ca ar trebui sa copiezi mesajul tau aici :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=131151&whichpage=4

Mami de fetita si de baietel 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

l-am copiat...acum sper sa nu deranjez pe cineva

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns icmanu spune:

buna fetele!!!

Eu sunt din Constanta si as vrea sa stiu daca il cunoaste cineva pe doctorul Raica Dan?
Si daca merge sau a nascut cineva la Spitalul mare sau la spitalul din Medgidia, poate sa imi spuna si mie cum e acolo, care sunt conditiile, preturile??? Mie una mi-e cam frica de spitalul din Constanta.

Merci mult!

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Exact cum am promis,vreau sa ma tin de cuvant si sa va spun tuturor despre o asa numita Dr...daca merita oare pe deplin acest apelativ...doctor...nu am vrut sa ii murdaresc numele pana acum deoarece am vrut sa ma asigur in primul rand ca am dreptate si pot scrie exact ceea ce dansa a facut,fara sa gresesc si sa o tarasc in noroi fara motiv.am 34 de saptamani de sarcina si inca din saptamana 11,am fost triisa de catre dr.de familie la Policlinica Pajura,de care apartinem,si unde lucreaza doar 2 medici ginecologi,ghinionul meu a fost sa nimeresc la dna PANAIT CIURUCHIAN TAMARA IULIANA,o femeie extrem de pisicoasa si de prefacuta care nu are habar de medicina,sau poate nu mai are interes pt asa ceva,pentru ca,presupun ca odata ce a primit un grad,dde doctor,stie destul de multe...asadar,inca din saptamana 11 mi-a spus ca am placenta jos inserata posterior(si atat,fara a preciza gradul in care aceasta ar acoperi colul ori nu),mi-a recomandat inca de atunci repaos total la pat(din acest motiv mi-am pierdut serviciul),si mi-a prescris o multime de medicamente,unele bune,ce e drept,insa cred ca au fost cam multe si unele nu sunt recomandate in sarcina(ELEVIT-2cp/zi;FERRETAB-2cp/zi;ACID FOLIC-3cp/zi,MALTOFER-2cp/zi,CAL-C-VITA-1cp/zi,VITAMINA A+D2-2-3cp/zi)cumulate aceste vitamine pe care le-am luat de la 2 luni si jumatate pana la 6 luni jumatate au avut o cantitate enorma fata de cea permisa zilnic de calciu,fier,magneziu si alte vitamine,care sunt periculoase in exces,in plus,vit A in sarcina poate produce malformatii fatului...Evident ca dansa mi-a spus ca este o sarcina cu probleme si ca urmare la 3 saptamani mergeam la control,faceam eco pe care o plateam,dar nu primeam nici o chitanta...asta e...insa ce m-a socat a fost modul in care dsansa facea eco,10min maaxim dura,iar cred ca 5-6 min statea sa caute sexul copilului,nu tu masuratori exacte sau sa verifice organele bblului...doar sa il vad si atat,iar despre placenta daca intrebam eu,era ok,spunea k "a mai coborat...",la interval de 3 sapt mi-a zis k a coborat cu 3 cm...iar la ultima eco,pe 16 dec...mi-a facut din nou eco si mi-a spus k bb nu se dezvolta proportional,ca "are capul mare si e scurt in picioare,dar poate recupereaza"va dati seama ca mi-a picat la fix,asta era tot ce imi mai trebuia sa aud...la 32 de sapt aproape...si despre placenta imi spune ca s-a mai ridicat...asta spunea ea a 32 saptamani......Norocul meu ca am renuntat la ea,in primul rand pt k eram extrem de speriasta si in al doilea pt ca trebuia sa imi gasesc un dr cu care sas nasc,pt ca "unica solutie sa nasc cu ea era sa imi provoace nasterea..."lucru pe care l-a mai facut si altor paciente,iar atunci cand i s-a terminat programul a plecat linistita acasa,lasandu-le pe biewtele femei sa se chinuie cu nasterea indusa de ea...degeaba...Acum am gasit un at medic extraordinar care m-a linistit si mi-a spus ca bb e ok si e f bine dezvoltat pt "varsta "lui,mi-a facut o eco super,acum am inteles si eu de ce mamicile de pe forum spuneau ca pangeau cand si-au vazut bble pt prima data...acum pot spune ca mi-am vazut si eu minunea,pentru ca acest dr a stiut sa mi-o arate...nu stiu cum sa va spun...imi pare rau ca aceasta femeie are acel cabinet in Pajura,apropo lucreaza si la Polizu,si cum spuneam imi pare rau ca sunt o multime de femei nevoite sa apeleze la ea,deoarece locuiesc in Ilfov,si sunt numai 2 dr.care se ocupa de cele din Ilfov,la Policlinica Pajura,asta pe baza trimiterii,si cum situatia financiara nu e chiar roz pt multi...multe femei prefera sa beneficieze de gratuitatea trimiterii si sa ajunga in cabinetul dansei...nu stiu insa si pentru cat timp vor mai ramane...asadar...feriti-va de aceasta idioata care nu are habar macar de capul ei,o pisica cu buzunare largi in care sa iti poti lasa macar cateva sute de mii...k altfel...de parca ar merita macar...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am incercat sa ma abtin pana acum, ma gadneam ca mi s-a intamplat doar mie, dar intre timp am aflat despre muulte cazuri


sa va feriti de MIHAI DIMITRIU, de la spitalul Pantelimon (are si clinica privata)
Se crede mare destept pt ca este nepotul lui Ancar si datorita lui a devenit medic. e prost cu spume omul asta! la el in clinica se fac avorturi pe banda rulanta. iti gaseste 1000000000 de motive ca sa faci avort. eu am fugit la timp Era cat pe ce s-o patesc. Ma simteam foarte rau, aveam dizgravidie si pt el era mult mai simplu sa avortez ca imi e viata in pericol.... Am zis ca vorbesc si cu sotul despre asta la care el imi zice: "esti proasta daca stai la mana lui". mi-a luat bani de analize pe care nici macar nu mi le-a facut. cand l-am intrebat de ce mi-a raspuns ca nu avea sens , oricum e sigur ca ieseau pozitive, si a inceput sa bage antibiotice in mine fara sa stie macar pt ce face asta si eram insarcinata in 5-6 saptamani. Foarte multe sunt de spus. as avea de scris o carte despre ce mi-a facut el....

Nevasta'sa mi-l lauda ca ce de treaba este el, ca la Pantelimon, daca vin gravide fara bani nimeni nu le baga in seama, dar lui i se face mila si le primeste fara bani, ba chiar le da si bani de medicamente uneori. Acum am aflat despre o pacienta a lui care trebuia sa nasca la sfarsit de septembrie si s-a dus in august la control. el o opreste si ii zice ca naste acum pt ca trebuia sa plece in concediu si nu are chef ca alt medic de garda sa ia grosul de bani in caz ca o apuca nasterea, daca el a avut grija de ea toata sarcina. Aia fraiera tare, ca altfel nu pot sa zic, a acceptat. bebe scos afara cu mult inainte de termen, nu putea sa respire. spitalul nu avea incubator. ambulanta nu era dotata nici ea si i-a caut doctorita masaj cardiac pana cand au ajuns la g Alexandrescu. ESTE UN MARE NENOROCIT.
ma oftic tare tare ca eu i-am creat sigla si tot ce-i trebuie pentru clinica privata. atunci nu stiam inca ce-l duce mintea... As zice si numele clinicii ca sa se fereasca toata lumea de ea dar nu stiu daca am voie.... Sau macar link as pune...

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmiihhaa spune:

CAMY PUS Mi-au dat lacrimile cand am auzit povestea ta...As putea sa te intreb ce doctor ti-a urmarit sarcina?Si eu am nascut la Clinica Eva in aprilie 2008 si fetita mea e sanatoasa.Te-as ruga sa-mi raspunzi ca sa ma feresc pe viitor de el.Vreau in dec sa fac alt bebe si ma gandeam sa merg tot la Eva dar ce ai povestit tu m-a speriat!Cu ce doctor ai nascut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

marina 1609 pune,te rog si numele clinicii cu litere mari,fara sa iti fie teama de reclama...am mai citit despre povestioara ta si la Nasterea unei stele...este incredibil prin ce ai trecut,si totusi,felicitari pt bb si pt tine...asemenea oameni,daca pot fii numiti chiar si oameni,caci medici,este deja prea mult spus ar trebui pusi la zid,sau macar trasi la raspundere pentru faptele lor...dar cum noi suntem multumite ca reusim sa scapam de ei la timp(asta in cele mai fericite cazuri,caci exista si cazuri extreme cand bebeii nu mai ajung in bratele mamicilor lor);nu avem taria sa ii dam in judecata,ori sa facem public cazul lor,macar aici,unde este un grup strans am putea sa dezvaluim adevarata fata ce sta ascunsa in spatele unei sigle frumoase de clinica,sau a unui nume cu rezonanta...

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floris_diana spune:

Mamici,sa va fariti de dr.Carmencita Bordânc,de la spitalul CFR2.e o dr ciudata rau,care m-a facut sa ma simt chiar prost.in primul rand,mi-a recomandat-o o cunostinta nu prea apropiata,din partea sotului.m-am dus la dr.impreuna cu persoana care mi-a recomandat-o.acolo,m-am dezbracat,pt eco intravaginal si cand s-a vazut bebele ,dr.l-a chemat pe sotul meu sa vada.cand a intrat sotul ,a intrat si persoana care ne-a recomandat-o pe dr.m-am simtit atat de prost!!!!nu inteleg de ce a chemat-o si pe aia!macar sa ma fi intrebat daca nu ma deranjeazain plus,afara era f f frig si dr a deschis geamul ca fumase in salon acolo,si trebuia sa iasa fumul.si imi tot zicea sa ma relaxez pt ca ma durea acolo jos ,ma incordam si de la frig si de rusine ca se uita la mine si femeia aia,care nu avea ce cauta inauntru!!!doctora bea tone de cafea si are spancenele facute cu vopsea parca,ale ei narturale sunt rase...in plus,bebele meu avea 4luni la eco si nu avea voie sa imi mai bage inauntru aparatul ala,putea sa fac avort.FERITI-VA DE DR.Carmencita Bordânc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

ok. daca spuneti ca se poate atunci o sa scriu si numele clinicii. sper sa nu ma aleg cu avertizare

mamici sa va feriti de medicul MIHAI DIMITRIU de la spitalul SF PANTELIMON, are si clinica privata
www.agermed.ro/" target="_blank">AGER MED


_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmiihhaa spune:

Eu am avut o extrauterina in 2006 si mi-a scos-o laparoscopic dr.Gliga.Nu stiu ce parere aveti voi de el,dar eu nu mai vreau sa aud de el...Am stat in spital 3 saptamani(unele au plecat dupa 3 zile si aveau operatie clasica)timp in care nu a venit sa ma vada decat de 2 ori si atunci ca l-am chemat eu ca ma simteam rau.
Mi-a lasat in uter o bucata de placenta care crestea ca o sarcina.Gliga si Lupu,doi doctori pe care sa-i ocoliti daca nu aveti bani multi,foarte multi...Daca nu era Dr.Rafaila cred ca stateam mult si bine in spital...

Mergi la inceput