Par fin, rar, drept, gras - ce sa mai fac cu el?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Si eu am la fel parul..Spuneti-mi si mie cum e cu bigudiurile alea calde...ce firma sunt, unde le gasesc..ce caut..? Iertati-mi ignoranta

Eu am cumparat un feon cu difuzor, am crezut ca fac mare branza dar din pacate nu-mi onduleaza parul in nici un fel

Mami cu cea mai draga minune, Mihnea( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillian spune:

Pt fetele din Bucuresti: va pot recomanda stilista la care m-am dus 10 ani pana am plecat din Romania, una din singurele din Bucuresti care stie sa faca un permanent de calitate si care va va scapa pt cateva luni bune de aceasta MARE problema a parului. Daca eu nu mai pot ajunge la ea, poate va ajuta pe voi. Este o profesionista, are clientela de clientela, chiar si pe Basescu il tunde:))
Am uitat cum exact ii zice ea acestui tip de permenant, dar nu conteaza. Daca il vreti doar de volum ii cereti asta sau daca vretisa fie putin sau mai mult ondulat (eu asa alegeam pt ca fetei mele i se potrivesc buclele). Nu l-am aranjat nicioadata. Ma tundea in foarte multe scari, ca sa se aseze buclele frumos. Parul se lasa unifrm, nu se vede nicioadata ca ai permanent.
Ce sa va mai zic? Sunt disperata:((( E ceva ce imi lipseste si nu stiu cu ce sa-l substitui.
Am agitat mereu sticla de la Gerovital, tot gros e lichidul ala. De la uleiul de ricin care are aceasta "proprietate", de ase ingrosa in timp. Din ce stiu uleiul de ricin ajuta parului gras. Ciudat, nu? Nu am avut insa cum sa probez asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

Lillian, spune-mi si mie, te rog, unde o gasesc pe stilista ta!
Maryela, vezi pe rezonabil.ro (sper ca am voie sa mentionez site-ul), Bigudiuri cu miez de ceara ionizate. Eu nu mi-am luat inca, dar am de gand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillian spune:

O cheama Violeta Cinca, pe Aleea Circului, chiar in cladirea unde stau circarii e un salon la parter, se numeste Vaillet. Telefon: 212.34.08 Nu te astepta sa fie un salon foarte ieftin. Poti intreba la telefon cat MAI costa un permanent de volum plus tuns. Daca vrei sa iti tina, insista pt unul mai strans, va da si volum si forma (ceva bucle). Poti doar sa te tunzi la Violeta, tunde excelent.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Sarasvati multumesc mult.

Mami cu cea mai draga minune, Mihnea( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

Multumesc, Lillian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillian
Este o profesionista, are clientela de clientela, chiar si pe Basescu il tunde:))


lui basescu la parul lui neaparat ii trebuie stilist, profesionist nu orice :))))

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

Citat:
citat din mesajul lui Lillian
Este o profesionista, are clientela de clientela, chiar si pe Basescu il tunde:))


lui basescu la parul lui neaparat ii trebuie stilist, profesionist nu orice :))))

ivan si dayanara




Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iael spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donabiberona spune:

Ce inseamna ca nu e foarte ieftin ?
Sunt niste preturi nejustificat de mari.
Am fost la acest salon despre care se vorbeste aici pe forum(nu mi-am dat seama ca fiecare poate sa isi faca reclama intr-un mod mascat.
Ce sa va zic ? Mi-a ars pur si simplu parul.....
Nu exista preturi afisate la vedere asa cum ar trebui, iar doamna stilista solicita dupa cum are chef .
Nota de plata , subiect "surprize-surprize ".
Cred ca trebuie sa ne adresam doar acelor saloane recomandate de catre persoane apropiate pt a evita situatii neplacute (un par distrus si bani aruncati pe fereastra )
Poate D-lui Basescu ii face masaj ca sa- i creasca parul ca de tuns nu prea are ce .


Mergi la inceput