Copil nascut cu sifilis!!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cetin spune:

Nu am mai scris de mult timp, dar totul decurge normal.. Acum Ayla a crescut .. in August implineste 5 ani.. cat de repede a trecut timpul, mai ales cand familia este completa. Multe lucruri s-au intamplat de atunic, si cand recitesc aceste mesaje de 4 ani in urma, imi amintesc cat de emotionata eram. De curand an redeschis acest forum si am intalnit un caz asemanatyor cu al meu,, super tare, caci si mamica Nicoleta s-a hotarat sa adopte un baietel nascut dintr-o mama cu sifilis. O mare diferenta exista totusi,,, comentariile facute de alti membri pe tema respectiva. Pe mine toate m-ati sustinut, dar in cazul ei chiar au iesit dispute si pareri contrare - URAIT. Ceva s-a schimbat in gandirea si simtirea fetelor de pe forum, sau in general oamenii? Din cate imi amintesc am promis poze la momentul respectiv, dar nu mi-am tinut promisiunea. Nu prea stiu nici acum cum sa incarc poze aici, dar pentru cele care doresc sa vada printesa mea, va dau contul meu pe facebook unde sunt postate poze cu Ayla Mihaela - Liliana Cetin. M-au cuprin nostalgiile si de cate ori se intampla ma uit la pozele de cand era micuta. Stiti si voi cum este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

e 1 noaptea si eu bocesc pe laptop!
cetin, sa va dea DD sanatate si fericire cat cuprinde!

www.youtube.com/watch?v=xiIm0elzalI&feature=related" target="_blank">THAT's ME

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Cetin, sunt o membra mai noua pe acest forum, si-i doresc La Multi Ani fetei tale, sa-ti lumineze viata si sa-ti aduca numai bucurii. O poveste ca a ta ma incurajeaza sa merg mai departe. Mai am o luna pana imi iese atestatul

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Cetin, lumea e intr-o continua schimbare sub influenta mediului in care traieste, care-o inconjoara si in care incearca a supravietui si a se integra. De multe ori oamenii sunt coplesiti de trairi egoiste si contradictorii, nu-i putem aprecia numai dupa niste postari pe un forum, nu-i cunoastem indeajuns. Da, de multe ori mesajele lor abunda fie de incurajari si empatie, fie de cuvinte aspre, dure, pareri exprimate vehement, si totusi...in esenta nu cred ca are nimeni dorinta, intentia constienta de a jigni, rani, dezamagi sunt doar niste pareri exprimate poate intr-un mod care nu rezoneaza cu destinatarul mesajului.

De ce oare simt o oarecare tristete in mesajul tau? nu sunt la curent cu evolutia voastra ca parinti ai Mihaelei, au trecut multi ani vad de cand e cu voi, acum e maricica, insa te simt din mesajul tau, melancolica si trista, ma insel poate...sper sa ma insel

toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qicoletta spune:

Buna,

Am primit citatia de la tribunal...pe 1 iunie o sa il pot lua pe Andrei acasa.Un cadou foarte frumos de ziua copilului .Va multumesc pentru comentarii fie ele pozitive sau negative.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns qicoletta spune:

Buna Liliana,

Am scris la subiectul tau in loc sa scriu la mine...din cauza titlului asemanator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soricica spune:

cetin,
am reusit sa iti vad printesa astazi.
este superba.
sa fiti sanatosi cu toti si sa va bucucrati din plin de ea.





gicoletta,
felicitari. inca un pic si andrei o sa fie cel mai fericit baietel de 1 iunie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cetin spune:

Buna din nou, Multumesc pentru urari!!! V-am confirmat prietenia pe facebook astazi si putem tine legatura mai usor. Suntem parinti foarte fericiti, si datorita fetitei noastre am trecut cu bine peste momentele grele din viata noastra. Ea ne-a dat putere si speranta in tot acest timp. Este adevarat ca sunt melancolica, dar nu trista. Povestea Nicoletei (qicoletta) mi-a reamintit momentele prin care am trecut si noi, cu 4 ani in urma. Si carei mamici nu i se face dor de sa mai retraiasca momentele de cand copilasul tau era bebelus? Sa iti amintesti primele cuvinte, primii pasi, primele trasnai facute...Eu am scris intr-un jurnal evolutia ei pana la un punct, cand deja esrau prea multe ca sa mai tin pasul cu scrisul. Dupa 3 ani deja am simtit ca lucrurile s-au schimbat, caci fetita mea credea ca este suficient de mare ca sa isi impuna punctul de vedere, argumentat si a trebuit sa ii vorbesc si sa ma comport ca si cu un adult (cu limitele de rigoare). Zilele aste l-a intrebat pe tatal ei de ce ea nu are sanii mari ca Mami? "Uite am mani, picioare, degete, la fel ca Mami... putin mai mici dar sunt... de ce sanii nu sunt macar un pic mai mici decat ai ei? Astazi Ayla vorbeste romana, turca si intelege si engleza; la noi in casa se vorbesc toate cele trei limbi si in plus acum locuim in Turcia. Tatal ei este super mandru de printesa lui caci vorbeste limba lui materna. Ce sa va spun, celor care au copii (adoptati sau nu) sigur inteleg despre ce vorbesc, iar celor care sunt foarte aproape de a deveni parinti: credeti-ma ca nu exista o minune mai adevarata decat a avea un copil. Celor care vor sa adopte: mergeti inainte si tot zbuciumul acesta va se va finaliza si atunci veti trai adevarata fericire si imlinire. Noi nu am simtiti nici o secunda ca nu a iesit din pantecele meu; o potrivire mai buna nici ca se putea face intre parinti si copil. Tot timpul ii multumesc in gand fetei de la DPC care ne-a ajutat si as dori sa mai pot lua legatura cu ea sa vada ce minune a inlesnit. Numele ei este LIANA COTEANU si a lucrat(in prezent nu mai este acolo) la DPC Bucuresti - sector 2. Daca cineva o cunoaste si ma poate pune in legatura cu ea, as fi foarte fericita. Va pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Cetin, multumim pt cuvintele frumoase spuse din suflet. Intr-adevar, se intampla minuni si ma bucur ca ai gasit la DPC o persoana care sa te faca atat de fericita. Sper sa am si eu norocul acesta. Eu sunt f. optimista

Vreau sa fiu mama

Mergi la inceput