Durerea unei pierderi de sarcina (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Doamne, Michelle, nu pot sa-ti spun ce am simtit cand am citit ca vrei si tu , ca iti doresti sa ai un copilas cat mai repede! Sa-ti ajute Dumnezeu sa reusesti cat de curand si sa fii fericita! Mi s-a facut pielea de gaina si mi-au dat lacrimile de emotie! Esti extraordinara


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Laura ioana-iti multumesc pt cuvintele tale,esti foarte draguta!Da sa stii ca m-am molipsit de la voi si pt asta trebuie vOUA sa va multumesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Michelle, iti multumesc si tie ca esti alaturi de mine . Ceea este cel mai important este ca nu ma dau batuta, de fapt sunt o optimista si o idealista de felul meu (o doamne, mi-au murit laudatorii). E bine sau rau, nu stiu, dar important e sa fim toate cu capul sus ca doar asa putem trece peste toate.
Ceea ce m-a facut sa ma simt si mai bine, este ca am ajuns sa traiesc mai repede ziua in care in sfarsit te-ai hotarat sa mergi mai departe. Sa-ti fie gandul lin si curat, iar ce e pentru noi, e pus deoparte si ne asteapta, o sa vezi . Deci, FELICITARI! pentru "trezirea" ta. Ma alaturi tie si tuturor fetelor la "aspiratia" de a da viata.


Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!


Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

LauraIoana-Multumesc pentru semnul de,sper sa fie totul bine si sa fim colege!!Mi-este atat de frica dar nu mai pot sta asa,frica asta si plansul imi fac numai rau,de ce sa-mi aman visul de a fii fericita,e greu dar fica va fii intotdeauan aceeasi,stiu asta!Imi doresc un copilas sataos mai mult ca orice in lumea asta si am sa lupt pt asta cat am sa pot,cat de frica o sa-mi fie!Sufletul meu trenura de frica dar sa speram ca o sa fie totul bine!sa ne dai testul pozitiv cat mai repede sau ma astepti pe mine sa fim colegute?
[blueL5845blue]-asa de frumos ai scris...iti multumesc pt gandurile tale si sper sa fim colege cat mai multe la odisei!o sa fie bine ai sa vezi,Dumnezeu nu ne lasa cu atata durere fara sa ne dea o fericire mare,ai sa vezi.E bine ca CM ti-a venit asa fara tratament,asta inseamna ca iti poti calcula perioada ferila apoi si vei actiona in acel interval si ai sa ramai!te pup dulce!
Va imbartisez pe toate cu drag,toate care nu m-ati lasat sa renunt!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

rodica ma bucur ca te-am cunoscut chiar daca circumstantele nu au fost cele mai fericite. sper ca data viitoare sa ne vedem la eco de sarcina . intradevar nu m-am gandit ca ai putea fi tu. spusese-i de dureri dar chiar nu m-am gandit ca coincidenta ne-ar aduce pe amandoua in acelasi salon si in aceeasi zi. poate ne mai intalnim pe undva. ma bucur ca te-am cunoscut. cum te simti astazi termini cu injectiile? si apropo de ce nu vrei sa mai incerci din nou? eu sper sa se opreasca hemoragia si sa imi dea unde verde dr sa o iau de la capat. doar ideea ca pot avea un alt bebe cat mai curand ma face sa merg inainte. (lasand la o parte grijile pe care mi le voi face daca raman insarcinata ca totul e ok). deabia astept sa ajung maine la dr sa imi spuna daca e totul ok. nu mai am dureri dar inca mai am hemoragie. nu foarte puternica dar este.
daca vrei ne mai intalnim mai ales ca acum s-a facut cald afara. iti doresc sa te refaci cat mai repede si sa o iei de la capat. nu te lasa doborata. va pup fetelor.
mai are cineva ceva vesti bune?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Michelle esti o dulce,felicitari pentru decizia luata, ai sa vezi ca pana la urma o sa fim cu adevarat fericite numai ca unele tre sa luptam pentru asta(adica eu) multumesc ca ma incurajezi si spui ca stresul e cauza, dar totusi imi este teama sa nu stau sa tot astept sa se intample minunea si sa treaca timpul, ma gandesc ca luna trecuta am fost la munte si am fost si relaxati si tot nu s-a intamplat , oricum azi sunt Z12 asa ca mi-am pregatot teste de ovulatie si astazi la pranz am sa incerc unul , oricum caut sa fac cat mai multe lucruri sa nu mai fiu cu gandul la bebe,m-am apucat de masaj o data pe sapt. mi-am facut rost de un cd cu aerobic si jumatate de ora incerc sa ma muncesc, cand vin de la servici ma mai apuc si de curatenia de primavara, ma gandesc ca macar sa ma aleg cu o silueta frumoasa daca nu cu o burtica de mamica.
Flavia nici nu imi vine sa cred ca esti deja in trim III ,si sper ca si dupa ce nasti sa-ti faci timp sa intri pe la noi(sper eu pe la odisee) si sa ne incurajezi
Laurici tu de ce iei pastile dupa ovulatie?asa ai decis tu, sau medicul?
Mirelus sper ca ai scapat de gripa si ca vine si Cm si esti gata de atac, ca cine stie poate ne mutam toata echipa la odisee pupici
Pupici la toate fetele si sper sa se inchida lista sa nu mai vina nimeni aici

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Buna dimineata dragele mele,
M-am consumat rau de tot ieri dupa fazele care au urmat demisie mele. Si totul a culminat aseara cu inca o criza de nervi si un plans zdravan. Mi-e groaza de noul job si mi-e frica de faptul ca nu ma voi acomoda acolo si imi va fi tare greu. Ce ma sperie cel mai tare este faptul ca vor depinde de mine cca 35 de pers si eu trebuie sa le fac fata. Plus ca imi pun intruna intrebarea daca am facut o alegere buna. Stiu ca ar trebui sa nu imi mai fac atatea griji si ganduri ca stie DD ce e mai bine pt mine, dar sincera sa fiu nu ma pot abtine.
Pupici tuturor si o zi linistita va doresc

catalina

"Uneori ai suferit prea mult ca sa ai dreptul sa nu spui niciodata SUNT PREA FERICIT"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msemcu spune:

Cristina26, multumesc din suflet! Intotdeauna intru cu placere aici! Fetele sunt cele care m-au incurajat cand mi-am pierdut speranta, cele care m-au inteles si m-au ajutat sa sper si sa cred ca e posibil sa fie si la mine un final fericit! Sunt asadar dependenta de voi toate si sper sa fim toate norocoase in final si sa ne tinem copilasii in brate!

Baby_r7, ma bucur ca esti optimista si mai ales sper ca activitatile sa fie cu rezultat Sa ne spui ce ai aflat la medic!

Catty, bavo! Sa fie asta inceputul unei perioade frumoase si implinite!

Flavia, cred ca te topeste Dominic cand iti spune si iti face cate o surpriza de asta! Mi-au dat si mie lacrimile numai inchipuindu-mi scena! Si eu am inceput sa numar invers! Acum zic: mai avem 9 saptamani si gata! Oooops, am uitat de poze! Pun azi cateva!

Lau-Meli, imi pare rau! Chiar eram convinsa ca vor fi vesti bune! Nu-ti pierde curajul!

Laura, o sa fie tare greu pe 30! Dar ce minunat ar fi sa ai o veste buna pana atunci, nu? E bine ca faci sport, ca asta mai ridica moralul! Ma sa fii cat mai curand!

Michelle , asta e o veste extraordinara!! Am zis eu ca pana la urma fetele de aici te vor convinge ca merita sa incerci! Oau…sunt asa fericita! Vorba Flaviei: asta trebuie sa fie un capitol cu vesti bune!!

Mari 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elaa spune:

Catty, incearca sa nu te mai consumi, cu siguranta ai facut o alegere buna si ai sa vezi ca ai sa faci cu brio fata celor 35 de per. si cu atat mai mult o sa te schimbe lucrul asta, o sa ai mai multa incredere in tine, o sa fie putin mai greu la inceput dar cu fiecare zi trecuta totul o sa devina mai simplu...iar partea buna e ca o sa fii asa ocupata cu servicul incat nu o sa mai stai cu gandul la bebe ,si ai sa vezi ca o sa le ai pe amndoua .....mult curaj si mul succes, noi iti suntem alaturi pupici

Ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Michelle felicitari pentru decizia luata.

Mihaela 10+

Mergi la inceput