Durerea unei pierderi de sarcina (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

mirelush, esti o dulce, merci mult, sint tare fericita ca am ajuns pina aici cu bine!sper sa fie bine in continuare, abia astept sa intru in maternitate si sa se faca odata cald ca nu mai pot.....tin pumnii sa iasa bine si rezultatele de azi, te inteleg, si ma bucur ca te-ai trezit din amorteala, tii minte si laura simtea la fel, abia astept sa ramii gravi din nou!

irlandeza, multa sanatate sotului si o operatie reusita, si sa ramii gravi inainte ca sa nu mai astepti apoi iti doresc!

irina, ma bucur ca ai terminat cu bine si putin traumatizant fizic, sanatate multa sa ai acuma, sa recuperezi si sa iti vezi visul cu ochii in citeva luni!

cristina26, ce nume frumos, e Elisabeta sau Ecaterina? al doilea!si eu tot imi numar saptaminile, sotul meu ride de mine ca zice da ce credeai ca de ieri sint mai putine?am fost ieri la un botez, si multi copii aveau bebelusi, si Dominic vroia si el unul care sa-l ducem acasa(si la gradi imi zic ca-i plac bebelusii) si i-am zis ca si el va avea unul, dar va fi baiat(ca ieri erau numa fetite) si era multumit si asa, mi-a zis ca-l va pupa, si zice la toata lumea ca mami are un bebe in burta, si azi dimineata cind ne-am trezit a ridicat pijamaua mea a luat mina lui taica-su si a pus-o la mine pe burta si l-a intrebat simti tata, simti?bebe!sa-l maninc nu alta.....asa sa fie sa aduca numa vesti bune capitolul asta, e si cu numar par, imi place cum e 20, am o presimitire ca vor fi vesti bune!

mari, tot timpul ma bucur tare mult cind scri si cind vad ca sinteti bine, nu te speria cu contractiile si eu le am, atita timp cit sint nedureroase sint contractiile normale! eu nu iau nimic! eu, martea schimb saptamina, dar am trisat si am schimbat azi asa ca sa ma bucur ca am intrat in trimestul III luna 7 cu 1 zi mai repededa, in iunie vin parintii mei, abia asteapta sa ne vada, nu l-au mai vazut pe Dominic de 3 ani si nici pe noi, va fi frumos acuma ca avem loc unde sa-i primim! da, abia astept sa-l tin in brate, sa vad ce fata are, sa-l pup, sa-l miros!Dominic cind era bebe il lingeam pe frunte, nu glumesc, imi placea sa-i simti gustul......abia astept sa vad poze cu tine si cele trei printese in brate, nu ai mai pus poze cu burticul!tin pumnii sa iasa testul bine!

baby, bafta mare la medic, sper sa se fi intimplat ceva pe acolo, ai sa vezi curind!

catty, e bine daca tu ai hotarit ca asa e mai bine ptr tine, stii cum e un sut in e un pas inainte! bafta multa sa ai!

gata schimb trimestrul intru in trimestul III, saptamina 7!!!!va astept pe cit mai multe fete cu vesti bune, o saptamina buna sa aveti!

Flavia 28+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna seara fete dragi! Vin si eu cu vesti, dar din pacate nu prea bune. Am fost zilele astea mai ocupata, dar mi-am facut curaj si am luat ieri un ClearBlue, iar sambata, am facut testul BetaHCG la un laborator unde avea o prietena pe cineva. Clear Blue a aratat din pacate o singura liniuta nenorocita iar la testul de sange, valoarea a fost de 7.25.....iar ca sa fie totul "OK", am un inceput de rushi..............Mare dezamagire...........incerc sa nu ma mai gandesc la nimic......

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!


Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodi417 spune:

Buna fetelor. Eu nu am mai scris pentru ca sambata seara am ajuns la spital datorita durerilor de care va scriam unde am ramas pana azi. Azi am ajuns acasa, dar trebuie sa merg in fiecare zi pana vineri pentru tratament. Ce pot sa va spun este ca totul pare ok si totusi eu am dureri insuportabile. Nu pare sa fie infectie dar medicul meu imi face antibiotic cica pt inflamatie. Adevarul este ca nu mai inteleg nimic. La rugamintea medicului meu m-au controlat alti 2 medici un conferentiar si seful de sectie. Ambii au spus ca sunt sanatoasa ca nu simte nimic inflamat si ca ceea ce ma doare este vezica urinara pentru ca numai la palparea vezicii ma durea la control. Cu toate astea azi la eco vezica era in regula la fel si uterul si ovarele. Voi ce credeti? De unde poate fi durerea?
Irina, tu nu ai inteles ca eu eram fata din salon imbracata in rosu, am incercat sa te fac sa intelegi. Nu am vrut sa spun mai multe pt ca nu erai singura si m-am gandit sa nu fac cine stie ce prostie.
Te-am intrebat cum te cheama pt ca am banuit ca tu esti.Ti-am spus si eu cum ma cheama pe mine si ce am patit si eram curioasa daca ai inteles.
Eu ma duc sa ma odihnesc ca ma simt tare obosita este infiorator sa stai la spital. Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mnsemcu , Cristina , Pepsi si toate fetele .

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

of Lau, imi pare atit de rau.....nenorocita aia de liniuta nu putea si ea sa fie clar da/nu! of, saracuta de tine, uite te string eu asa virtual in brate sa-ti dau putina putere, capul sus nu te dai tu asa usor batuta!te pup tare

Flavia 28+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodi417 spune:

Flavia acum am vazut raspunsul tau. Multumesc mult. Ce sa iti spun la medic am fost dupa cum am scris inainte dar se pare ca degeaba. O sa incerc si alt medic cu toate ca imi este sila sa merg din medic in medic dar ce sa fac trebuie sa gasesc in final cauza durerilor. Si eu am aceasi senzatie, cand simt durerile astea, ca nu voi avea nicodata copii mai ales pentru ca nu mai am 20 de ani. Dar te am exemplu pe tine si pe fete care au mers mai departe si parca mai am o speranta.
Irina, am uitat sa iti spun este foarte draguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Offf, Lau Tare-mi pare rau, tiza mea, ca treci prin asa dezamagire! Te pup si te strang tare, tare in brate Luna viitoare va fi bine,, ai sa vezi!

Cristina26 Mari Flavia Mirelus, Cristina Idaira

Catty foarte bine ca te-ai hotarat, sigur are Dumnezeu planurile lui pt tine! Mult noroc iti doresc pentru viitorul job

Irinabobe sper sa te refaci cat mai repede si sa o poti lua de la inceput!

Mirelus sper ca-s bune si rezultatele de azi!

Io am trecut de perioada fertila, Z18 si am inceput sa iau utrogestan de ieri. Sambata am fost la club si am dansat pana la 4 dimineata La sala merg de 2 ori pe sapt si toata lumea zice ca am mai slabit (fac si masaj o data pe sapt). Ma simt bine, deocamdata, sa vad cand se apropie data de 30...


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

rodica, imi pare rau ca treci prin asta, e bine ca te-ai dus la spital, un lucru stiu din experienta proprie, daca doare e din cauza ca e ceva undeva si nu trebuie sa te opresti decit cind gasesti cauza! vezica zici, este cumva o infectie urinara, ai pietre cumva? ovarele si trompele sint ok?te doare in stinga, dreapta, fata spate?cum spuneam dupa chiuretaj durerile sint cam ca la ciclu, cind sint mai mari e ptr ca e o problema. sanatate multa, e bine ca iei antibiotice in caz de infectie!

laura, bravo tie ca te distrezi, si ca mergi la sala, vreau si eu masaj......si noi am fost ieri la un botez, si eu am dansat ca o rata , te astept cu vestea cea buna!

Flavia 28+ David si mama lui Dominic 17 mai 2004
albumele de familie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Pepsi, Laura si eu va strang in brate si va multumesc ca sunteti alaturi de mine. Sunt optimista ca totul va fii bine, mai ales ca macar mi-au venit rushii prima data fara ajutor hormonal alopat. Sper ca voi putea de acum inainte sa monitorizez situatia ca sa putem sa "prestam" la momentul optim si o sa ma sa fie bine data viitoare. Poate ca asa a fost sa fie si stie DD de ce a facut asta. si astept tiza mea,tu sa vii cu test +.

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!


Lau-Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:


Pepsi -multumim pentru noul capitol.Felicitari pt ca intri in trimestrul 3,esti pe ultima suta de metri aproape,asa de putin mai ai!!
Mirelagreturile m-au lasat,eu sunt mai bine o spun pentru prima data dupa ceea ce s-a intamplazt.Sper ca toate rezultatele sa fie bune si sa ramai cat mai repede gravida!Mersi pt gandurile tale°
Irlandeza-iti doresc sa rami gravida cat cat mai repede si inainte de operatia sotului,asa cum iti doresti!
Cristina26-ai ales un nume foarte frumos pentru fetita!sarcina usoara in continuare iti doresc!
Ella-nu mai fi trista ,sunt sigura ca totul e bine si nu ai nevoie de nici a analiza,cred ca doar stresul e de vina!
Msemcu-ma bucur ca micutele sunt bine si sper ca testul de glucoza sa iasa bun!
Andreea-asteptam sa faci un test si bineinteles sa fie pozitiv!
Catty -draga mea atata bai sa fie,tu sa fi santoasa ca de lucru iti vei mai gasi altceva sunt sigura!
Baby-r7-sper ca s-a prins si ai ramas gravida!iti tin pumnii!
L5845-cat de rau imi pare!Atata am sperat si am crezut ca esti gravida!Va fii data viitoare,nu renunta draga mea!Ai sa vezi ca va fii bine!e totusi bine cum ai spus si tu ca ti.-a venit CM fara tratament,e un semn bun!Imi pare atat de rau ca nu a fost sa fie luna asta dar suntem aici alaturi de tine!
Rodi417-iti doresc sa te faci bine cat mai repede!!Nu-ti pierde speranta,o sa ai un bebe nu te gandi ca nu o sa ai!te imbratisez cu drag!
Laura -Ioana-sper ca ai prestat cu spor si ca de data asta vom vedea cele doua liniute!Bravo ca ai slabit si ca mergi la sala dar sa ne dai vestea cea mare ok?
Fetele mele dragi vreau sa va spun ca m-am saturat sa sufar atat,sa stau atata fara un copilas,sa plang si sa ma distrug atata!nu mai pot!!Asa ca da va rog sa treceti in dreptul meu semnul de aspiranta!!Vreau sa fiu fericita si numai avand un copilas voi fii fericita cu adevarat!Sunt satula de medici,inainte de ambele sarcini am fost al control si cu ce m-a ajutat asta?de data asta vreau sa las cum vrea Bunul Dumnezeu!Va pup pe toate fetele!

Mergi la inceput