Paciente optimiste si gravi dr. Tutunaru(28)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Autor Subiect
Marusea
nou venit


Membru din:17/03/2007



Romania
Tulcea
1 Posts
Trimis la - 17/03/2007 : 17:13:25
--------------------------------------------------------------------------------

Sunt pacienta dr Tutunaru din noiembrie 2006.In anul 1997 extrauterina dreapta cu salpinjectomie partiala iar in anul 2000 sarcina pierduta in luna a4a(pe care am obt fara sa apelez la dr.sau la tratament).De atunci imi dorescdar fara nici un rezultat(doctori,tratamente,timp).In 16 feb.2007 am fost laparascopiata cu urmatorul rez:uter cu 3 noduli fibromatosi(fundic posterior,anterior si la nivelul cornului drept),portiunea distala a trompei drepte absenta chirurgical,ovare si trompa stanga normale.Va citesc de 2 luni sunt alaturi de voi cu sufletul si cu emotii la toate problemele voastre si sper sa fiu primita in familia tutunareselor optimiste.Sa avem parte numai de vesti bune cu II liniute!

Mariana






Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna Marusea,bun venit printre tutunici!Am copiat mesajul tau aici si am sa te trec si pe listuta,sper sa ajungi cat mai repede pe lista gravidutelor!Mult succes!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLaura spune:

Salut toate fetele ,o saptamana usoara va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Buna dimineata!
intru si eu sa va urez o zi buna si o saptamana reusita!

Ysa, imi pare rau de CM nou...Mie imi spusese ca inainte de laparo sa facem un ciclu stimulat (bine, la noi nu mai e cazul...). Dar si eu cred ca ar trebui sa-i ceri sa te programeze pentru laparo. Succes!

Kora, ma bucur ca v-ati revenit cu o gura de aer proaspat, alaturi de bunici!
Ai vazut ce bine face la psihic? Si cat sunt ei de buni, bunicutii nostrii!...

Gema, nu stiu sa-ti raspund la intrebare, dar daca ai intreba un medic, poate ai fi mai linistita, nu? Doamne Ajuta!

Maria08, Merdan, pentru fetele aproape de mare! O zi minunata va doresc!

Bun venit noilor tutunici: Marusea si DianaF, sedere cat mai scurta la aspirante si trecere cat mai rapida la gravidute!

Lucialu pentru fata optimista si zambitoare dis-de-dimineata!

Si noi am stat sambata in curte, la aer si la soare, iar duminica am fost la o manastire foarte frumoasa, la Namaiesti (daca ati auzit cumva...). Biserica este sapata in stanca, iar manastirea este locuita de maici. Acolo este o icoana a Maicii Domnului, despre care se spune ca este facatoare de minuni. Daca aveti ocazia, sa nu o ratati, este ffff. frumoasa. Locatia: imediat dupa iesirea din Campulung, la stanga, este marcat prin indicatoare.



Recunosc ca dimineata eu sunt mai somnoroasa, asa ca pofiti azi o maxima dedicata zilei de luni, aceasta zi condamnata sa strice un week-end atat de placut:

"Nu pretind ca stiu prea multe despre natura sau viteza luminii; sunt convins insa ca ea ajunge mult prea devreme la geamul meu dimineata"

o zi minunata tuturor!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

KORA,iti multumesc ca m-ati trecut in lista.o sa nasc in luna mai (in jur de 15)un baietel-RARES.cred ca sunt o mamica de mai-iunie.
AM POSTAT SI EU O INTREBARE PT MAMICILE CARE AU NASCUT DEJA SAU CARE SUNT CEVA MAI AVANSATE DECAT MINE IN SARCINA!! Din ce saptamana are loc prima consultatie la spital?As vrea sa ma acomodez un pic cu spitalul inainte ,sa cunosc o parte din personal.
Nu ma uitati va rog cu raspunsul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Iyoana la acea manastire a fost si Gabitu , o cunostinta de la FIV in Ungaria si a venit deosebit de inantata si incarcata pozitiv,chiar mi-a dat o poza cu o iconita sfintita de acolo care sper sa imi poarte noroc si ii multumesc inca odata cu ocazia aceasta.
Maxima e excelenta,ziua de luni cred ca este pt majoritatea cea mai nesuferita zi a saptamanii,eu insa o consider inca o zi trecuta din AMR-ul meu...care azi este = 12 ( ziua de azi nu o mai pun la socoteala) si din 1 aprilie adio AC, sa vina "comunistii" sper pt ultima data timp de vreo 9 luni....Sper ca suntei mai bine psihic vorbind si abia astept sa faceti analiza cromozomiala si sa aduci vesti bune!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:


Marusea
nou venit


Membru din:17/03/2007



Romania
Tulcea
1 Posts
Trimis la - 17/03/2007 : 17:13:25
--------------------------------------------------------------------------------

Sunt pacienta dr Tutunaru din noiembrie 2006.In anul 1997 extrauterina dreapta cu salpinjectomie partiala iar in anul 2000 sarcina pierduta in luna a4a(pe care am obt fara sa apelez la dr.sau la tratament).De atunci imi dorescdar fara nici un rezultat(doctori,tratamente,timp).In 16 feb.2007 am fost laparascopiata cu urmatorul rez:uter cu 3 noduli fibromatosi(fundic posterior,anterior si la nivelul cornului drept),portiunea distala a trompei drepte absenta chirurgical,ovare si trompa stanga normale.Va citesc de 2 luni sunt alaturi de voi cu sufletul si cu emotii la toate problemele voastre si sper sa fiu primita in familia tutunareselor optimiste.Sa avem parte numai de vesti bune cu II liniute!

Mariana


KoraPop
fata optimista


Membru din:11/08/2006



Romania
Bucuresti
936 Mesaje
Trimise - 19/03/2007 : 08:13:04
--------------------------------------------------------------------------------

Marusea intra la subiectul "Paciente optimiste si gravi dr.Tutunaru (28)",acolo suntem o multime de paciente ale lui dr.Tutunaru si te vom primi cu drag!Deschizi subiectul si jos in partea stanga a paginii dai click pe "raspunde la subiect",scrii mesajul si apesi pe "trimite".Te asteptam si mult succes!
Am sa copiez eu acest prim mesaj al tau ( pt ca presupun ca acolo voiai sa scrii)la subiectul nostru "Paciente optimiste si gravi dr.Tutunaru (28) si pe viitor te asteptam sa scrii acolo!

Kora


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Da, Kora, a fost foarte frumos si ne-a facut bine la sufletele. O sa fie bine si pentru noi, sunt convinsa!
Vrei sa numar odata cu tine? AMR = 12, 11, 10....bebe!!!!! Sa va ajute Dumnezeu sa fie bine!
A inceput sotul tau ceva tratement cu antibiotice, in urma spermoculturii, ca asa il amenintai?!

Mmc_nd, cum a fost la botez? Ai reusit sa-ti tragi rochita pe tine?



iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Da Iyoana va lua de astazi augumentin cate 1 pastila de 1 g la 12 ore,timp de 7 zile,pt stafilococul acela.Ii dau pe langa antibiotic si biotics pt refacerea florei intestinale ( invataturi de la fetele de la FIV ).Las' ca trece o saptamana repede asa i-am zis...

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Buna fetelor, o saptamana buna va doresc.
Stie cineva daca luni pe 26 martei Dr. T este la cabinet. Am sunat-o pe Ramona si nu mi-a raspuns(a inchis adica) si vreau sa merg oricum luni cu sau fara programare pentru ca risc un infarct din cauza rez. la TT.......v-am mai povestit.
Tineti-mi pumnii si mie voi care sunteti niste norocoase.

Mergi la inceput