ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Mona , te pup , ma bucur ca esti bine
Iti urez sarbatori fericite , sanatate multa si tot ce e mai bun


O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Esti ceva de groaza... Stii sa ti oamenii in tensiune!
Ma bucur enorm ca esti bine, ca sarcina evolueaza cu bine si-ti doresc mult noroc si sanatate, sarbatori linistite si pline de bucurii si un An Nou minunat alaturi de cei dragi si de noul membru al familiei tale!

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

marynik/.
GEREMINA,ai dreptate,din ziua in care mi s a declansat hemoragia n am mai scris...asa ca sunt datoare cu niste lamuriri/in lunea aceea m am dus la spital sa fac avort si surpriza,cand dr mi a facut eco,sa vada ce mai ramasese din sarcina,a ramas uimita-bebe era acolo,ii batea inimioara!dupa aceea,am stat numai in pat,am inceput injectiile cu clexane si cam intr o saptamana n am mai sangerat deloc...sapt trecuta am fost si la eco de morfologie fetala,totul s a prezentat bine.deja il simt pe bebe miscand...probabil ca astea sunt niste incercari,ca sa mi dau seama ca dumnezeu e alaturi de mine...iti multumesc pt urari si iti doresc si eu sarbatori fericite si multa sanatate!!
14+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Cum te descurci cu injectiile? Sunt gratuite? Aceeasi oameni te ajuta?

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

GERMINA,am intrebat inclusiv la casa de asigurari de sanatate,unde mi s a spus ca clexane nu intra nici macar la compensate.totusi,med de familie mi a dat reteta gratuita sa incerc la toate farmaciile.peste tot sotului i s a spus ca nu sunt pe lista de gratuitati,iar sotul meu a incercat si la farmacia de unde le am luat la prima sarcina.farmacista sefa barb si a aminitit de sot,atunci cand sotul i a spus cine este si i a spus reteta acolo,sa vada ce poate face.peste cateva zile l a sunat si i a spus ca da,clexane e pe lista de gratuitati.asa ca luna asta l am luat gratuit.m au mai ajutat si niste fete cu niste clexane si le multumesc din inima.ele sunt OLGUZZA,THEIUT SI BIBI MIRCESCU.am mai cumparat si eu,acum fac de 0,2 si nu sunt f scumpe,ar insemna cam 3mil vechi pe luna.injectiile mi le face sotul,ca nu mai avem bani sa platim asistent,dar se descurca onorabil.

CRACIUN FERICIT,MULTA SANATATE SI LINISTE SUFLETEASCA!!!
14+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am fost la eco,bebe e bine ,e mai dezvoltat decat varsta sarcinii.si se pare ca...e baiat..o sa fiu soacra cu 2 nurori..
15+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am fost la eco,bebe e bine ,e mai dezvoltat decat varsta sarcinii.si se pare ca...e baiat..o sa fiu soacra cu 2 nurori..
15+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi am fost la eco,bebe e bine ,e mai dezvoltat decat varsta sarcinii.si se pare ca...e baiat..o sa fiu soacra cu 2 nurori..
15+

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mona, m-a impresionat pana la lacrimi povestea ta.M-a revoltat tare, ca pe langa faptul ca aveai asa probleme mari de sanatate, mai trebuie sa faci fata si problemelor financiare, pentru ca in ro nu se poate fara "atentii". Si eu ar fi trebuit sa fiu profa de mate in ro, dar ma bucur ca am "scapat".Bine ca DD a fost alaturi de tine si de puiul tau. Sper sa ai mai putine probleme la sarcina asta.
Te pup

_
Vicky 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

MCOCA,iti multumesc si iti doresc sarcina usoara si un bebe sanatos!
LA MULTI ANI TUTUROR,UN AN NOU CAT MAI BUN,CU MULTA SANATATE!
15+


Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput