ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelaidam spune:

monalac, impresionanta povestea ta. Sunt noua pe forum, voi fi si eu mamica la inceputul lunii februarie, si imi doresc din suflet sa fie totul bine si sa am un bebe sanatos. O sa fie o fetita pe care deja o iubesc enorm de mult. Multumesc lui Dumnezue ca pana in prezent nu am avut nici o problema cu sarcina, sunt in sapt 25 si sper ca si de acum incolo sa fie totul in regula.Felicitari pt bb2. Meriti sa fii fericita si iti doresc din inima sa fie totul bine.Am citit povestea ta fara suflare, am avut norocul sa o citesc toata in decurs de o ora, si sincer te admir pt curaj, staruinta si dorinta ca totul sa fie bine.Esti un exemplu pt multe dintre noi. Sa-ti traiasca Cris, si sa fiti o familie fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Felicitari si sarcina usoara iti doresc, si daca vrea DD poate vine o surioara ptr. Cris!!!


Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc din suflet pt urari!eu marti o sa merg la dr,la medsana,la dr pacu.sper sa fi facut o alegere buna!

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:


Te salut si te sarut, fericita mamica! De ieri parcurg cu sufletul la gura paginile acestui subiect si vreau sa te felicit pentru toate sacrificiile pe care ai avut curajul si taria sa le faci pentru a da viata unei minuni si frumuseti de ingeras cu ochii de azur!
De asemenea felicitari pentru sarcina si sper ca de data aceasta sa-ti fie super-usor, sa te bucuri din plin de minunile pe care ti le ofera aceste viitoare aprox 40 sapt de miraculoase transformari! Te sarut si va doresc tie si tuturor celor dragi tie, tot binele din lume!

Pisicuta, mama lui Vladut & Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Eu am nascut saptamana trecuta un baietel- ca si pe primul cu apropape o luna mai devreme asa ca in oarecare masura stiu ce inseamna sa ai un copil ,,un pic diferit si care sa necesite ingrijiri mai speciale .

pustiul meu cel mare are deja 4 ani , 1,18 cm si 22 kilograme si stii ce mi-a zis cand l-a vazut pe cel mic ?

Mami, eu intoteauna o sa fiu mai mare cu 4 ani si 1 luna , eu o sa te ajut mai mult ca pe tine te doare burtica si nu poti sa te apleci , asa ca iau eu tot gunoiul , nu-ti fa probleme .

Ma uitam la el , mi-am adus aminte cat am plans cand l-am vazut asa micut si plin de fire la incubator , oxigen , branula , de noptile cand il durea burtica , de zilele cand avea febra si am realizat ca ei cresc si tu imbatranesti , dar oricat ar fi de mari ei pentru tine vor ramane acel bot micut pe care il tii in brate prima oara , acei ochisori care nu se deschid decat pe rand , acea gurita mica ce roade marginea cu zel marginea caciulitei .

te asteptam cu vesti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

quote:
Originally posted by ligeea

Eu am nascut saptamana trecuta un baietel- ca si pe primul cu apropape o luna mai devreme asa ca in oarecare masura stiu ce inseamna sa ai un copil ,,un pic diferit si care sa necesite ingrijiri mai speciale .

pustiul meu cel mare are deja 4 ani , 1,18 cm si 22 kilograme si stii ce mi-a zis cand l-a vazut pe cel mic ?

Mami, eu intoteauna o sa fiu mai mare cu 4 ani si 1 luna , eu o sa te ajut mai mult ca pe tine te doare burtica si nu poti sa te apleci , asa ca iau eu tot gunoiul , nu-ti fa probleme .

Ma uitam la el , mi-am adus aminte cat am plans cand l-am vazut asa micut si plin de fire la incubator , oxigen , branula , de noptile cand il durea burtica , de zilele cand avea febra si am realizat ca ei cresc si tu imbatranesti , dar oricat ar fi de mari ei pentru tine vor ramane acel bot micut pe care il tii in brate prima oara , acei ochisori care nu se deschid decat pe rand , acea gurita mica ce roade marginea cu zel marginea caciulitei .

te asteptam cu vesti ...

ligeea



Mare dreptate ai, fetita! Parca mai ieri erau niste gargarite plapande, firave, abia de stiau sa apuce sanul cu gurita si-acuma stiu sa te incurajeze, sa-ti spuna inainte de culcare, "mami, te ubec"! Chiar ca merita sa imbatranesti ca sa treci prin toate astea! Viata ar fi nimic fara ei langa inimile noastre!
Frumoase cuvinte! Multumesc pentru ele!

Pisicuta, mama lui Vladut & Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

draga mea mona,

ai uitat un aspect important al povestii tale - cand ti-ai facut prima oara testul la cris si ai vazut a doua liniuta plapanda, ti-ai sunat o prietena care tocmai era in zona si care te vizitase cu o zi inainte - si ti-a zis ca liniuta nr 2 oricat de firava ar fi inseamna ca esti gravidutza! si tu mi-ai zis ca in cazul asta sunt prima care a aflat! (ghici ghicitoarea mea!)

ti-am citit si eu povestea uluitoare... habar nu am avut prin cate ai trecut! stiam ca faci niste injectii dar... doar atat! si imi pare rau ca nu am putut sa vin sa va vad la spital. te sun zilele astea si poate vin in giurgiu sa ne vedem!

esti o femeie minunata si puternica cum nu credeam, ai toata admiratia mea. baietelul vostru e un frumos si un scump si ii urez tot binele din lume!

si sa fie intr-un ceas bun si cu bebe nr.2, iti doresc o sarcina LINISTITA si sa te bucuri de ea cat poti de mult!

pupici multi si ne-auzim!





b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am plans cand v am citit incurajarile!asta pt ca azi am fost la dr si nu am vesti prea bune!e posibil ca sarcina mea sa se fi oprit in evolutie.sambata merg iar,pt o noua ecografie si pt analiza de beta hcg.inca mai sper ca sarcina e prea mica si de aceea s a vazut doar sacul embrionar gol.
PITZINUCA,ESTI BOBBY,NU?daca vii in gr,chiar mi a s dori sa treci pe la mine sa mai vb,dar in wekeend,pt ca in rest,am un progr infernal la scoala.te pup.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Monalac,

Offf Doamne ... ce sa spun! Imi pare asa de rau, dar cine stie poate nu s-a vazut pentru ca era sarcina prea mica.
Cand vi din nou in Buc. poate ar trebui sa mai vezi un medic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

m am hotarat ca maine si sambata sa merg la medlife pt analiza de beta hcg si saptamana viitoare sa merg la un alt dr obstetrician,pt un alt eco.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput