ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

monalac...am citit povestea ta de la inceput...toate partile...imi place ca ai descris totul cu atat de multe detalii si imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atatea chinuri...eu, acum cand inca nu sunt insarcinata, ma gandesc ca n-as fi sa in stare sa trec prin ce ai trecut tu... multe de la mine...sa iti traiasca si sa fie mereu sanatos ingerasul cu ochi albastri...si, sa dea Dumnezeu sa vina si bb 2, pentru o mamica asa curajoasa trebuie sa se implineasca...

numai bine...:)


Viitoare
"Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

azi mi am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv.parca nu mi vine sa cred,mai ales ca a fost o per f stresanta si in per fertila n am facut sex decat o data.doamne ajuta sa fie bine!

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Iti doresc multa sanatate si o sarcina cat mai usoara .
Esti o mare curajoasa , dar de-aia adevarata nu doar declarata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

multumesc mult,ligeea.n am putut rezista si mi am mai facut 3 teste de sarcina,inca unul barza,unul sure cech//sper sa fi scris bine//si unul clear blue.la toate mi a iesit a doua liniuta,asa ca sunt in culmea fericirii!!11imi vine sa ies pe strada si sa tip//sunt insarcinata!voi mai avea un copil!//doamne,ajuta ma sa fie totul bine!

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Monalac , felicitari , bravo
Iti doresc sa ai o sarcina fara probleme , sa fie bb sanatos si cine stie , poate e chiar o fetitza
La ce dr o sa mergi de acum inainte , te ai hotarat , cu tratamentul ce faci , il iei in continuare sau inca nu stii?
Inca o data mii de felicitari


http://tt.lilypie.com/DsVJp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Singura chestie pe care pot sa ti-o recomand este sa fii foarte atenta cu greutatea -nu la aspectul fizic ma refer , cineva a zis ,,o femeie gravida e frumoasa numai in ochii barbatului care-o iubeste - bine de-ar fi macar asa - dar e vorba de sanatate .
Eu m-am ingrasat vre-o -mai am 2 sapt -18 kg si te rog sa ma crezi ca sunt ca persoana cu handicap locomtor -ma doare spatele, amortesc daca dorm mai aprofund ,nu ma mai pot apleca sa ma incalt , nu pot sa stau mult in picioare etc.
Toate astea la ,,numai 18 kg - aveam innainte o greutate asa-si asa 56-58 kg la 1,68 .N-am mancat mult dar am mancat multe dulciuri ( am glicemia foarte mica ) si asta e .
Nu vreau sa ma intelegi gresit ,nu ca ma plang- fata de alte probleme in sarcina- asa cum ai avut si tu sunt nimicuri dar e vorba de sanatatea ta care poate fi afectata si dupa nastere .
Fa niste analize serioase ,eu chiar cred ca exista si probleme hormonale ( mama mea s-a igrasat foarte mult dupa histerecomie )deci sunt si persoane care au asemenea probleme nu numai ,,mancaciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Monalac,

Felicitariiiiiii!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Monalac, sarcina usoara! Ma bucur foarte mult pentru tine!!

Ioana
20+David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Sa-ti ajute Dumnezeu sa fie o sarcina usoara, sa te poti bucura pe deplin de ea. Iti tin pumnii stransi sa-ti fie bine, multa sanatate!
Curaj nu-ti mai zic ca stiu ca ai destul!


Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Ligeea, nu stiam ca esti insarcinata. Cu al doilea copil, nu? Sanatate multa si nastere usoara si multumesc pt sprijin.

Povestea nasterii printului
Povestea nasterii printului 2 (praslea)
Poze cu noi

Lumi

Mergi la inceput