ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

gudinde,iti multumesc!n am mai ajuns la dr tutunaru,caci chiar atunci sotul a tb sa plece la niste cursuri si n am avut cu cine sa l las pe cris.si eu ma rog la dumnezeu sa mi l dea pe bebe 2,insa sper sa nu mai am atat de mult de povestit,ci sa fie o sarcina normala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by monalac

gudinde,iti multumesc!n am mai ajuns la dr tutunaru,caci chiar atunci sotul a tb sa plece la niste cursuri si n am avut cu cine sa l las pe cris.si eu ma rog la dumnezeu sa mi l dea pe bebe 2,insa sper sa nu mai am atat de mult de povestit,ci sa fie o sarcina normala.



Monalac

Si eu iti doresc o sarcina fara probleme si tot ce e mai bun in aceasta Sfanta zi de 15 aug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

Monalac, ti-am citit povestea cu sufletul la gura. Esti o femeie puternica, iar minunea de baietel cu ochi albastri este un norocos ca are asa parinti! Sa va dea Dumnezeu sanatate si mult noroc si sa fie alaturi de voi si de acum incolo ca si pana acum!
Un sfat prietenesc: despre dr. Tutunaru si dr. Iosup de curand, tot de pe forum am citit lucruri nu tocmai frumoase. Vezi cazul Soniei, fetita lui Kay de pe forum. Este vorba despre un bb caruia nu i-au depistat la ecografii nici macar ca are inima pe partea dreapta, nu mai zic de celelalte probleme.
Continua sa te informezi, si-ti doresc o a 2-a sarcina fara probleme si multa fericire!
Pentru ca meriti!

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Germina spune:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=102542

Gasesti aici povestea Soniei.

Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

germina,am citit de mult povestea soniei si a ingerasului ei cu probleme la inimioara si imi pare ff rau pt ceea ce s a intamplat.intr adevar si eu consider ca e vina dr care a efectuat ecografia.si m am hotarat sa nu mai merg la dr tutunaru,nu neaparat din cauza asta,ci pt ca eu am nevoie de un dr care sa nu fie asa aglomerat,care sa aiba tp sa mi raspunda pe indelete la intrebari.daca viitoarea mea sarcina va fi la fel de dificila ca prima, voi avea nevoie de o supraveghere f atenta,iar dr tutunaru nu cred ca o poate face,nu ca n ar fi competent,ci pt ca are f multe paciente,programarile tb sa ti le faci cu o luna inainte,iar la cabinet mai stai inca nu stiu cate ore,desi ai programare.eu sunt din provincie,mai am si copil mic,pe care nu am cu cine sa l las,deci n as putea sa astept atatea ore...deocamdata insa e a doua luna in care nu am ramas insarcinata si sunt tare dezamagita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

o prietena mi a adaugat poze la semnatura.sper sa mearga,sa le puteti vedea si voi.

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Monalac,

Am vazut pozele ... ai o minune de baiat. Sa va traiasca si sa fiti fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

au trecut deja 3 luni...si inca n am vesti noi...speram atat de mult ca dumnezeu sa mi mai daruiasca o minune...inca mai sper...

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

Monalac , chiar ma intrebam ce ai mai facut , ma gandeam ca ai abandonat ideea de bb 2 , si eu sunt in situatia ta nu mai reusesc sa raman, dar hai sa nu disperam , sa fim optimiste , ca in curand o sa vedem si noi 2 liniute.La un dr pt o consultatie ai mai fost?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

marynik,nu am mai fost la dr....ultima data mi a spus ca am un polip pe col si ca tb sa l extirp,insa eu am zis sa mai astept...la mine e mai greu sa ajung in buc,pt ca sunt din provincie...ma gandeam ca din moment ce pana acum n am avut probleme de fertilitate....,n o sa am nici acum,insa cred ca m am inselat in supozitii.cred ca am probleme hormonale,pt ca m am ingrasat f tare dupa sarcina.multa bafta si tie!

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput