Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Prematurii: Esentele tari

Prematur !!

(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 30

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat
Pe mine m-au lasat de la Cuza voda sa plec cu fata acasa cand avea 1970g. important e sa vada ei ca fata ebine si in constant in greutate. Sanatate multa!

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi
Mergi la inceput
Melania 14
Melania 14

1912 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMelania 14 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Melania 14 un Mesaj Privat
Am intrat sa vad ce mai faceti si va doresc din tot sufletul sa fiti acasa de Craciun .

Melania (14.01.2005) si mama Carmen

poze
Mergi la inceput
liliana29s
liliana29s

1048 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luililiana29s Adauga semn de carte la raspuns Trimite liliana29s un Mesaj Privat
Am depasit 1500g . Tot inainte vrednici pionieri.

Liliana si Dani
Sara
Sara poze Iasi

poze

Mergi la inceput
Davia
Davia

60 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Foarte bine!! nici nu stii cat ma bucur sa aud ca lucrurile merg din ce in ce mai bine . Bravo Sara .....aveti grija de voi

davia pavel
Mergi la inceput
Crisa-77
Crisa-77

600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Crisa-77  Trimite mesaj AOL luiCrisa-77    Apasa aici pentru MSN MSG. a lui Crisa-77  Trimite mesaj yahoo luiCrisa-77 Adauga semn de carte la raspuns
Forte bine ,Sara!Tine-o tot asa!La cat mai multe kg.de la Andrei pt Sara.ne rugam pt voi.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=137704ec8fb38b578d82f6&skin_id=o&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet si poze
POVESTEA NOASTRA

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)
Mergi la inceput
miti2004
miti2004

1717 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite miti2004 un Mesaj Privat
Bravo Sara ! pupam micuta "balerina" din incubator !

miti, mamica de 20 iunie 2006
http://photos.yahoo.com/magdalena_voinescu
http://www.dropshots.com/mitilica
Mergi la inceput
ildikodrujit
ildikodrujit

100 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Ce mai face Sara? Dar Aura? Ce noutati mai sunt?
Asteptam vesti bune despre printesa.
Pusici

Mergi la inceput
Chantal
Chantal

637 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Chantal un Mesaj Privat
Doamne, cat ma bucur sa aud vesti bune despre Sara! Sa-i dea DD multa sanatate si putere si sa petreceti Craciunul acasa cu totii!
Mergi la inceput
didi-anda
didi-anda

779 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite didi-anda un Mesaj Privat
asteptam vesti despre sara si aura. pentru ele
Mergi la inceput
women13
women13

459 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite women13 un Mesaj Privat
Dragele si dragii mei, am fost sambata la Iasi si pentru prima oara am vazut-o pe Sara, doar cu un pampers pe ea, drept e ca pampersul e marim. cea mai mica, insa era mai mare decat ea ( cumva ). Dormea... m-a tratat cu " ...ce mai vrei si tu ... ??!! ", dadea din picioruse, se intindea ... e un miracol fetitza asta... Imi spunea Aura , ca isi mananca pumnishorii, cand ii este foame, ca este o "fomista" ... Din pacate cu laptele Aurei sunt ceva probleme , nu prea are. Aura este bine, cat de bine poate sa-ti fie, cand esti in spital, se straduie, insa acolo, din nefericire se intampla si nenorociri, iar ea este o inimoasa, poate prea sufletista, se lasa rapusa de orice tragedie aude sau exista pe langa ea. Am fost la o pizza si plangea pentru o mamica a carui copilash prematur nu a rezistat ( 0.380 Kg - parca asa mi-a zis Aura )... Am incercat sa o invatz sa "evite" pe cat posibil, sa se implice atat de mult, pentru ca fatza de cum imi vorbise la tel. dimineatza , parca am gasit-o ceva mai demoralizata. Sper personal si din tot sufletul meu , ca Sara sa fie bine, sa nu mai apara probleme, sa se rezolve cele existente si sa le vad acasa ( cred ca m-a ajuns oboseala si pe mine, ma simt coplesita, ma cam lasa nervii si pe mine ). Am filmat-o cu tel. , dar ca un facut s-a intamplat ceva si nu pot sa descarc filmuletzul si foto, cica e ceva cu programul de pe CD al tel. Sper sa o rez. si sa va postez "obraznicatura " bruneta - Aura zice , ca e "neagra", iar eu va arat in filmuletz , ce "blonzi" sunt parintii

Va sarut pe toti ! Nasha pungasha e singura shansa sa dorm si eu mai mult de 3 ore din 24.

otto13dog
Mergi la inceput
Pag. din 30 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com