Boboci de clasa I 2006 - ce invata, ce simt II

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

ce dulce e Victor ...si ce frumoase uniforme
succes!

prima zi de scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wesel spune:

Buna ziua la toata lumea,

Ne inscriem si noi la listuta, daca ne primiti: Matei - clasa 1A la Scoala Europeana. Suntem colegi de clasa cu Ioana! Ma bucur mult ca suntem colege si aici.
Si noi suntem multumiti de acest inceput: invatatoare, directoare, conditii...Relatia copil-invatator-parinte se pare ca are o mare importanta in managementul scolii, ceea ce e foarte bine. Asteptam cu nerabdare orarul,optionalele si uniformele.

Succes scolarilor si mamicilor lor.
Mamica wesela si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

In clasa Andradei sunt 24 de copii (12 fetite si 12 baieti). La voi cati sunt?

prima zi de scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Foarte dragut Victor, mi-a placut de el! Foarte bine ii vine in uniforma.

Hey, mamica lui Matei , imi pare bine sa ne intilnim si aici. Sper sa nu-mi scape vreun porumbel sa-mi stric imaginea de mama responsabila si serioasa.

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

La noi in clasa sint 14 copii. Mie mi se pare super OK, gindindu-ma la cit de multi eram noi pe vremuri cind, cu putin noroc, trecea trimestrul fara sa fii ascultat.. Pe de alta parte am auzit o mamica spunind ca 14 e deja mult. Ce sa mai cred?

Catusha, de 2 X mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

wow catusha, nu credeam ca sunt clase cu asa putini copii. Asta e bine, se poate ocupa mai bine de ei. Noi am fost 42 in cls. I...daca eram decretzel

prima zi de scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Ce scolar frumos este Victor , superba uniforma

Bine ai venit Matei si succes la scoala !!!

La noi in clasa sunt 25 de pitici din care 11 domnisoare si restul cavaleri

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Multumim de laude.

La Victor sunt 28 in clasa: 15 baieti si 13 fete.

Eu am alta nelamurire.
Ieri am luat copilu' cu tema (1 pagina de colorat) nefacuta de la after school.
Cica el nu a spus ca are de colorat, asa ca a fost in parc unde s-a saturat de alergat.
La 7.30-8 ne-am apucat de colorat, era destul de obosit saracul, la un moment dat a colorat un copil numai in negru.
Ii era si somn, se mai spala pe ochi din cand in cand.

Azi am fost la scoala sa vorbesc cu patroana(tot invatatoare in scoala asta) ca sa nu se mai repete situatia asta.
Si ea imi zice ca niciodata nu va lua legatura cu colega ei - invatatoarea lui Victor in legatura cu temele lui Victor.
S ca daca va uita vreodata si nu isi va face tema, va lua insuficient si apoi nu va mai uita.
Ca ea vrea sa il responsabilizeze si eu nu.

Eu am propus ca de fiecare data ea sa stie tema lor, sa il intrebe si pe el care e tema.
Daca nu stie sa gaseasca alta pedeapsa, dar totusi sa isi faca tema.
Nu mi se pare o solutie ca sa facem in fiecare seara tema acasa.
Mentionez ca sunt mai multi copii din clasa lui Victor la After School asta.

Eu in afara de a cauta un alt after school, nu prea vad alta solutie.
Voi ce parere aveti ?

Multumesc,



Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei

www.computerbild.ro" target="_blank">Revista lui tati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wesel spune:

Multumim pentru primire.
Si noi avem o problema cu partea a doua a zilei: la noi programul este pana la 18h00 si, spre deosebire de anul trecut, cand se dormea dupa-masa, acum Matei deja are cearcane si mi-a spus ca a stat cu capul pe banca cu ochii inchisi 5 minute "Ca nu mai puteam de somn, mami!"
Mamica wesela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

cge oribila atitudine a directoarei
Dar una din indatoririle lor de la after school nu este tocmai efectuarea lectiilor ??? Nu este si asta unul din motivele pentru care ii platesti ???
Cum adica sa-l responsabilizeze asa e scolar de 3 zile , de unde atata responsabilitate ....offf

Nu poti discuta cu invatatoarea sa-i treaca lui Victor intr-o agenda temele astfel incat ''responsabila'' de dupa amiaza sa nu se mai fofileze si sa puna copilul la lectii ??

O zi excelenta tuturor !
Lala.

Mergi la inceput