Viena

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

salut! si eu vin la voi cu o rugaminte si o intrebare urgenta: de la ce ora incep mijoacele de transport in comun sa circule in viena. Intreb pt k voi veni W-endul asta acolo iar la intarcere am avion la 6.20(dim), deci va trebui sa fiu in aeroport undemva in jur de ora 4. Voi avea ( in afara de taxi) cum sa ajung la ora aceea. V-as ruga sa-mi raspundeti cat mai repede, deoarece inca nu am facut rezervarea la hotel caci nu stiu daca sa mai rezerv si pt duminica seara sau nu. Daca nu am cu ce ajunge voista toata noaptea in aeroport.
Intentionez sa ma cazaz la Hotel Mate Dependance, 22, Bergsteiggasse - 1170
Taxiul cerd k iese din discutie pt k banuiesc k e foarte scump.
Am cautat si situri, dar toate sunt in germana si nu inteleg..
multumesc anticipat pt raspuns si promptitudine


Madalina 13+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Nu stiu daca se trage la sorti, dar stiu sigur ca este o anumita perioada - 3 sau 5 ianuaire pana la sfarsitul lui ianuarie in care se pot achizitiona bilete..pentru la anul, normal.

Babee, dar se transmite live de afara? Si e lume pe strada care se uita? Asta e super informatie! Ai fost vreodata?

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Da, acum 2 ani dar nu am stat mult pentru ca trebuia sa imi intalnesc sotul.Si daca sunteti adeptii aglomeratiei, asta e atmosfera .

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Vlad spune:

Intrebare pentru fetele care au rezervat pe Yeego:

Cand v-au luat banii de pe card? Si pe mine ma tenteaza sa fac rezervarile de acolo (noi mergem in martie), au preturi mult mai bune decat in alte parti. Initial am mers si eu pe ideea hotelului Alterwienhof, dar pana la urma vom merge tot la Savoy (unde am fost si anul trecut), e aproape de centru, curat, noua ne-a placut. Camera e 65 euro pe noapte pe Yeego si peste 100 euro pe alte site-uri (Venere - unde rezerv eu de obicei), Booking. com etc. Posibil sa aiba intr-adevar preturi mai mici pentru ca au luat din timp un numar de camere. Diferenta e semnificativa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor - programul magazinelor e de la 10 la 19, sambata pana la 18, duminica inchis

Alte sugestii, pt cei care nu vor neaparat muzee ...cat locuri inedite:
- Donau Tower - e un turn de nu stiu cate sute de metri (se urca cu doua express lifturi) iar sus va asteapta un restaurant care ..s.e invarte; adica stai la aceeasi masa dar ai mereu alta priveliste. E absolut super si inedit
http://www.donauturm.at/en/Default.aspx
- un alt loc pe care il ador in Viena este ...Sky Bar. Este pe Kartner Strasse, are si restaurant si bar, necesita rezervare, tinuta si ...bani (e destul de scump); dar daca nimeriti si in seara in care au reprezentatie live la saxofon ...veti ramane cu e experienta magica. E la ultimul etaj al magazinului Steffle
http://www.skybar.at/index_webpage.html
- alt loc deosebit este Butterfly house - e super central, super-exotic, super-cald
http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=3015
- mi-a placut la nebunie si abia astept sa merg iar la Gradina Zoologica; nu va ganditi la ce ati vazut in Romania, e ...altceva; e distractiv, interesanta, cu o gramada de chestii
- daca sunteti cu masina sau inchiriati una puteti petrece o zi de neuitat la Baden; faceti aprx 30 de min cu masina si mai ales iarna e super sa te simti ... la mare desi sunt grade cu minus; va recomand RomerTherme: http://www.roemertherme.at/
- programul muzeelor de sarbatori : http://www.wien.info/article.asp?IDArticle=12331
- tot in apropiere de Vienna puteti in maxim o ora sa ajungeti la Simmering (parca) o statiune montana f cocheta , distractiva si in care va puteti da cu skiurile, telecabina sau ... va puteti relaxa la un vin fiert la una din petrecerile apres-ski
Distractie placuta !

Sunt pe vaaal ( Z 7 de stimulare cu Gonal, AMR 2 zile pana la ecografie)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Buna fetelo.

Va rog sa aruncati o privire la subiectul
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=111093

poate stiti sa-mi raspudeti. E destul de urgent sa rezolv problema.

Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali02 spune:

Madalina, sper ca nu e prea tarziu sa-ti dau informatia ceruta. am fost la Viena acum 2 sapt si am fost si eu stresata de avionul asta de la 6.20.
Deci, sunt doua posibilitati:
-trenul RSB7 care ajunge la aeroport la 4.57, atentie, nu circula sambata si dumunica (noi am fost cu acesta si am avut timp suficient)
- trenul S7, ajunge la aeroport la 5.21, circula in fiecare zi, dar ajungi cam la limita
Noi am plecat din gara Prater (orele de placare sunt 4.28, respectiv 4.52), cred ca pentru tine e mai usor sa pleci din Landstrase/Wien Mitte (e doar o statie intre ele, mai adauga la ora de plecare 1-2 minute)
Taxiul e scump, sunt cca 20 km, iar trenul CAT are prima cursa prea tarziu.
Daca mai ai nevoie de amanunte, intreaba-ma.








quote:
Originally posted by madaluta

salut! si eu vin la voi cu o rugaminte si o intrebare urgenta: de la ce ora incep mijoacele de transport in comun sa circule in viena. Intreb pt k voi veni W-endul asta acolo iar la intarcere am avion la 6.20(dim), deci va trebui sa fiu in aeroport undemva in jur de ora 4. Voi avea ( in afara de taxi) cum sa ajung la ora aceea. V-as ruga sa-mi raspundeti cat mai repede, deoarece inca nu am facut rezervarea la hotel caci nu stiu daca sa mai rezerv si pt duminica seara sau nu. Daca nu am cu ce ajunge voista toata noaptea in aeroport.
Intentionez sa ma cazaz la Hotel Mate Dependance, 22, Bergsteiggasse - 1170
Taxiul cerd k iese din discutie pt k banuiesc k e foarte scump.
Am cautat si situri, dar toate sunt in germana si nu inteleg..
multumesc anticipat pt raspuns si promptitudine


Madalina 13+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Darius la 11 luni





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Pisix, o pajiste de floricele pentru tine. Suuuper mesaj!Am salvat tot si am de gand sa pun in practica!

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Noki_Lara- nici nu sti ce fericta sunt ca am putut sa impartasesc cu cineva aceste locuri cool pe care nu le gasesti pe toate pliantele (am sapat mult pt ele )
Ma mai gandesc si la altele, mai era un loc gen Moulin Rouge dar nu imi amintesc cum se numeste; sper sa te distrezi si sa savurezi Viena
Oricum, de sarbatori e asa frumoasa incat probabil nu vei avea nevoie de lista asta pt ca tot vei avea ce face.
Hmmm si eu abia astept

PS: daca nu va fi f frig si f scump, e minunat sa te plimbi cu trasura prin centru ...e asa romantic

Sunt pe vaaal ( Z 9 de stimulare cu Gonal, 3 zile pana la punctie !!!)

PisiX,
Viitoare Mami (O data si-o data)

Sonia are nevoie de sufletul tau bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anquita spune:

Buna ziua tuturor,

Stie cineva daca sunt deschise magazinele in Vienna pe 24 Dec?

Mergi la inceput