Viena

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Giova, reducerile sunt la sfarsitul lui ianuarie, nu acuma! Inainte de sarbatori nu sunt reduceri!
Eu am fost anul asta la sfarsitul lui ianuarie si am prins suuuuper reduceri de 70%, deci atunci e perioada in care merita mers.
Magazinele sunt deschise sambata pana la pranz si inchise duminica.
Dar exista mall-uri care sunt deschise.

Deci pana la urma merge cineva de Revelion????In afara de mine...

Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bogy007 spune:

Salutare.As vrea sa merg din 3 pana in 6 la viena , imi poate spune si mie cineva daca magazinele au program normal(scs,parndorf,cele de pe mariahilfestrasse) sau inca e program dupa revelion.Schonbrunnul si restul obiectivelor sunt deschise?
Va rog daca imi puteti spune ceva obiective sau excursii optionale(eventual unde sa apelez,ceva site) si inca ceva pentru cazare ceva hoteluri la preturi bune?sau chiar pensiuni.
Va multumesc foarte mult si astept un raspuns ,poate reusiti chiar sa imi raspundeti pe mail sa mai vb bogy_events@yahoo.com
o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Dana spune-mi te rog exact data cand vrei sa mergi la Opera si sa ma uit daca mai au ceva bilete libere.Cele ieftine se dau imediat, sunt in spate, dar in fata te-as putea ajuta sa gasesti(la pretul mai mare).De imbracat trebuie sa fii eleganta, dar nu neaparat rochie de bal/seara.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Dana, m-am uitat atenta pe programul dat de tine, pe 25 Decembrie este Fluierul fermecat, locuri nu stiu daca vei mai gasi ca multa lume merge de Craciun.Daca e poti merge la alte concerte la biserici, la Schönbrunn, sunt destui vanzatori de bilete pe strada si te pot indruma ei.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Gabriela, mai m-am uitat si eu pe un site (dar nu mai stiu pe care)si intr-adevar nu mai erau bilete din alea ieftine la Opera.Cred ca pana la urma o sa vedem la fata locului ce vom face, asa cum spui tu ca se gasesc si pe strada bilete pentru diverse concerte, o sa ne luam de acolo. Am mai cautat si eu pe site-uri ce as mai putea sa vizitez in Viena si mi-am dat seama ca nu or sa-mi ajunga zilele nici macar pentru jumatate din ce ar fi de vazut.

PS. La multi ani, cu intarziere pentru Sf. Mihail si Gavril, sa fi sanatoasa si fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Multumesc frumos Dana.
La un hotel mare de obicei este si Consierge, si de acolo poti procura bilete.In perioada Craciunului e cam aglomerat, dar un loc la un concert tot se gaseste(de ex.de camera, orga etc).Fa-ti eventual lista cu ce vrei sa vezi in primul si in primul rand.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:

Buna Babee

Poti te rog sa imi spui si mie cum se procedeaza!? Eu imi doresc tare mult sa merg la concertul de anul nou, dar am inteles k biletele se vand de la an la an.
Poti sa imi dai si mie mai multe detalii!
Multumesc, Rox

quote:
Originally posted by Babee

Multumesc frumos Dana.
La un hotel mare de obicei este si Consierge, si de acolo poti procura bilete.In perioada Craciunului e cam aglomerat, dar un loc la un concert tot se gaseste(de ex.de camera, orga etc).Fa-ti eventual lista cu ce vrei sa vezi in primul si in primul rand.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Asta am intrebat si eu cand am fost,de concertul de anul nou,dar din cate am inteles,se depune o scrisoare de intentie si iti trimit ei invitatie,in cazul in care te accepta!Trebuie sa faci si o donatie am inteles!
Eu m-am hotarat,tot la tv il vad!

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocado spune:


Dar care or fi criteriile dupa care se face selectia?!

quote:
Originally posted by valentinag

Asta am intrebat si eu cand am fost,de concertul de anul nou,dar din cate am inteles,se depune o scrisoare de intentie si iti trimit ei invitatie,in cazul in care te accepta!Trebuie sa faci si o donatie am inteles!
Eu m-am hotarat,tot la tv il vad!

"La vita e bella"
De mancare
marea inghetata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Pentru concertul de Anul Nou se face tragere la sorti.Cine are noroc, merge, cine nu vede afara pe panou, sau la tv dimineata.

-----------------------------

Gabriela, Phillip si Rebecca

Mergi la inceput