Clubul moldovencelor de peste Prut (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI PAULA!!!!!SA CRESTI MARE, FRUMOASA, SANATOASA SI IN PRIMUL RAND FERICITA!!!

ELENA, CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI SA AVETI MULT NOROC!!!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

tare greu mai ajung la pc...
am avut oaspeti din plin, am sarbatorit si ziua limbii, cu toate ca kiar as fi vrut sa iesim la un concert in centru, dar cum au mai zis si la o tv "ziua limbii anul asta s-a sarbatorit f modest", asa ca am sarbatorit-o acasa cu oaspeti la un rotisor
Violeta, felicitari p/u viza! Sper ca ai gasit transport. Sedere placuta in Franta si sa ne mai scrii...
Alina, ambele sinteti f frumoase, iar Deannae tare haioasa. Mi-a placut poza dupa ce a testat masa ei
Olga, multumesc p/u articol, dar din cite am citit si acolo menta nu e o planta strict interzisa, ci una ce trebuie moderata, cred ca 2-3 ceaiuri pe saptamina nu fac nimic rau... Scrie cum a fost botezul Mihaelei...
Corina, scrie cum te mai simti, cum arsura? ce mai face/zice Lucian?
Cristina, ma bucur sa aflu ca esti bine, sper sa se rezolve repede cu netul si felicitari p/u pc!
Natali, sa vezi cind trebuie cum vine harnicia

La multi ani, Paula Amelia! Sa fii sanatoasa, desteapta, cuminte, fericita. Parintii sa-ti fie alaturi mereu, sa ai o copilarie frumoasa si lipsita de griji! Iar parintilor - sa va bucure mereu!

La multi ani, Dan! , sotul Corinei

Casa de piatra, Elena!

Casa de piatra in continuare, Tanea! Si noi degraba facem 3 anisori si asa repede a trecut timpul

o saptamina cit mai reusita

[b]lia_c

de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Hei,vin si eu la otmicit,mai tirziu un pic dar cred ca imi dati crezare.
FELICITARI LA TOTI SARBATORITII,SI LA MULTI ANI.
La noi afara e foarte cald,ca stai 5minute si fugi in casa la racoare.Desi se mai racoreste deja timpul,astazi chiar cai cald dea binelea.Dar pe linga toata caldura, umiditatea e ridicata si e naduf(zapusala).Dar se spune ca acum toamna nu e chiar asa,se normalizeaza timpul.Noi cind am iesit de la aeroport pina am ajuns la masina,nu mai puteam respira.
Dar deja ne-am acomodat cu clima,ramine sa ne mai acomodam si cu celelalte.Si cu linistea din jurul nostru la fel



Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Eu va pup pe toate,si multa sanatate la bebelusa nou nascuta.
Cind mai pot mai vin pe aici.Pa

Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Am mai citit din capitolul precedent,si am gasit ceva intrebari fara raspuns.
Corina--noi sunten in st.Georgia orasul Atlanta.
Dar nu stam chiar in Atlanta,ci intr-un orasel mai mic Bethlehem.
Pina in Atlanta facem 1ora jum cu masina.
E frumoasa zona unde suntem noi si e foarte linistit..
daca poate cineva sa schimbe datele mele,caci la mine nu ce primeste

Alina Chisinau
Sami,Evi,Lori,si taticul nostru drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alincic, ma bucur ca reusesti sa mai intri pe aici. Atlanta ma duce cu gindul la romanul lui Margarett Mitchell, "Pe aripile vintului", una din cartile mele preferate cred ca-i tare frumos acolo, lasa ca se va racori curind si veti putea sa vizitati imprejurimile mai usor.
La ce date te referi ca nu reusesti sa le schimbi? La stegulet cumva? Intra in profilul tau personal (vezi in coloana din stinga sus) si modifici datele tale cum vrei.
Edit: ti-am modificat locul de trai in listuta moldovencelor.

Cornelia, bravo ca sinteti patrioti si sarbatoriti ziua limbii romane!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Salut fetelor!!
Slab activitatea pe aici.Eu simbata am avut un soc puternic si inca nu miam revenit, cred ca incep sami es din minti.Mam sfadit cu sotu asa de tare ca am plecat la parinti... Caroce acum e mai binisor, dar inca nu mam impacat difinitiv cu el.
La noi operatia "biberonul" incepe sa aiba succes, deja o mincare io inlocuim cu Milumil, mamica mil cumpara din Romania.
De saptamina viitoare tre sa es la servici.
La multi ani tuturor sarbatoritilor si drum bun Violeta!


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Aoleu, Diana, ce veste ne dai! Un singur sfat de la mine: sa nu faceti alegeri pripite, asteptati sa va calmati, ca sa puteti analiza lucrurile la rece, ca sa nu regretati apoi.
Of, tare-i rau cind tinerii nu au posibilitatea sa stea separat, uite la ce tensiuni se ajunge...

Felicitari pentru Natalita ca a devenit colaboranta, va doresc sa nu va simtiti tare lipsa una alteia!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Diana imi pare rau sa aud ca treci prin asta . Off.. e tare greu cu copilash mic, cind nu prea ai parte de ajutor, nervi peste nervi... Intr-adevar incearca sa analizezi lucrurile la rece si sa nu te uiti la ce spun parintii, char si ai tai... Parerea mea e ca numai tu stii cel mai bine ce sa faci pentru tine si copilas, si sot... El fiind om matur la fel o sa inteleaga ce e de facut. Daca va iubiti, si eu stiu ca va iubiti, o sa treceti si peste asta.

Eu te si iti doresc sa fii calma. Sfatul meu e sa-ti faci loc de odihna, doar pentru tine. Sa stii ca a fi egoista uneori e foaaaarte util

Ai grija de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Uh ti!! Am capatat o stelutza! Treb de baut!

Mergi la inceput