Clubul moldovencelor de peste Prut (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Buna-buna!!!

Felicitaru tuturor cu ziua de 1 Septembrie!!!

Tuturor pentru ca la orice virsta o sa ne aducem mereu aminte de anii de scoala, studentie, etc. etc. Mai ales mamicile care au copilasi de scoala (nu stiu daca printre noi deja sunt) ai destula bataie de cap

Fetelor am citit pe-aicea ca vorbiti de calduri, spuneti-mi si mie pe unde le pot apuka ca in Hohleandia e un frig da poti face babe de zapada!!!

Va !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Privet la toate,

Ma bucur ca v-au placut pozele mele, imi pare rau ca nu am facut mai multe. Chiar deseori in ultima vreme simt nevoia unui aparat foto mai micut, caci numai cind ma gindesc sa car cu mine la plimbare "bandura" mea, imi piere orice chef de a mai face poze.

Alina, am uitat sa zic, si mie mi-a placut rochita Deannei, si a mamicii, dar mi-ar fi placut s-o vad pe mami intr-o poza "v polnii rost", cum s-ar spune
Il duc la cresa pe Vlad deja de citeva zile. Ii place acolo, tinea minte multe chestii, obiecte, activitati. Numai ca e mai rusinos acum, probabil si din cauza ca sint copii noi in grupa. Nu-mi fac griji insa, se va reacomoda destul de rapid.

Karina, s-a obisnuit Luci acasa? Cu ce se mai ocupa acum, ce nazdravanii mai face?

Olgutta, bine ai revenit. Povesteste-ne cum a decurs botezul Mihaelei, ati facut masa la local pina la urma sau acasa?

Ludmila, cred ca ti s-a facut un compliment, ca arati tinara, ca o scolarita
Mi-e dor de studentie, dar cel mai tare de... tinerete Ce-as mai vrea sa mai am o data 20 de ani, dar cu mintea de acum, bineinteles...

Tania, uite, Davina zicea mai sus ca la ei e cald, trage o "fuga" pina la ea . Sau mai aproape, pe la arabi, am inteles ca-s vreo 50 de grade acum acolo

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxy spune:

Salutare tuturor!!
ce mai faceti dragelor? eu mai am un pic si plec acasa,sorry ca nu am intrat mai des,dar sunt cam aglomerata zilele astea.
va doresc un weekend cat mai placut.
Apropo,azi implinim 5 ani de casatorie,e aniversarea noastra ,diseara sarbatorim...
pupici si numai bine..


Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Tanya, felicitari tie si sotului! Multi ani fericiti impreuna!
Si apropo, ai zis de asta si mi-am amintit, ca Elena noastra (Trin) are nunta azi O zi frumoasa, fara ploi ii doresc, si casa de piatra!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Buna!
Trec doar sa va salut si sa va spun ca mi-au dat eri viza si azi mi-am luat bilet pentru 6 sept. dimineata la 5 tre' sa fiu la Otopeni.Acum caut transport Chisinau-Bucuresti pentru 5 sept seara. Mai vb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Vio, eu am o propunere mai buna: sa vii la Bucuresti pe 5 septembrie ziua, noi te cazam si petrecem timpul impreuna, iar a doua zi dimineata pleci spre aeroport, ce zici?

Felicitari pentru viza!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetele!
Oxy felicitari cu aniversarea.va doresc multi ani fericiti impreuna.
Elena casa de piatra ,multa dragoste si fericire.
Vio felicitari pentru viza.Nu cumva la 7 ai avion ?ca noi tot la 5 dimineata am fost la Otopeni.
Tania la noi e cald de transpiri ..si-o sa fie asa inca aproximativ 2 luni...asa ca daca vrei caldura vin-o la noi
Nati i-am trimis o poza Karinei cu cealalta jumatate hehe.Intreaga am da e de departe si nu se vede bine.Si eu vreau un aparat de fotografiat micut sa-l bag in buzunar si nici sa nu-l simt ca e acolo .Ce bravo baiat ai ca nu plinge si vrea sa mearga la cresa .
Mie imi lipseste mult multimea de copii care se jucau cu Deanna ,statul la taclale pina seara tirziu ,si desigur ardeii umpluti :-)spre bucuria mia n-am adaugat nici un gram .

Noapte buna si m-a duc sa caut receta Natei de morcov coreian, ca mi-am luat din MD razatoare si treb' s-o folosesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violetik spune:

Nata, merci..nu se pune problema cazarii..ca am rude la Bucuresti care ma primesc cu tot dragul, dar vreau sa petrec cit mai mult timp posibil cu familie... scuze... Poate altadata, acum nu e cazul
Davina, da...la 7 Merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LA MULTI ANI PENTRU MICUTA PAULA-AMELIA, FETITA RODICAI!!!
DRAGA PAULA, SA CRESTI MARE SI SANATOASA, SA FII MEREU FERICITA SI SA NU STII CE-I AIA SARACIE. SA OBTII DE LA VIATA TOT CE-TI DORESTI SI SA-I AI MEREU ALATURI DE TINE PE PARINTII TAI CARE TE IUBESC MAI MULT DECIT ORICE PE LUME! LA MULTI ANI!
Pupici de la Vladut


------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Iaka si eu.
Am citit totul dar pana sa ma apuc de scris am pierdut firul.
Stiu insa ca vroiam sa ii spun in primul rand

La multi ani, Paula ! Sa ai parte de multa sanatate si mult noroc ! Sa ai o copilarie frumoasa si o viata asa cum ti-o doresc parintii tai. Ei sunt niste oameni minunati si tot ce fac in viata asta e pentru tine. Sunt sigura ca impreuna veti fi mereu o familie foarte frumoasa si fericita

De asemenea

felicitari pentru sotul Karinei pentru ziua de nastere sarbatorita pe 29 august
Tania, pentru aniversarea casatoriei voastre, , la cat mai multi ani impreuna
si pentru Elena, casa de piatra si multa fericire. Asteptam cu nerabdare pozele.

Cristina, ma bucur tare mult ca ai mai dat un semn. Poate in curand o sa ai si tu net acasa si o sa scrii mai des.

Cu 5 ani in urma cand am terminat facultatea am hotarat cu colegii ca ziua de 1 septembrie sa fie hramul grupei noastre si sa ne intalnim in fiecare an in aceasta zi. In fiecare an s-au adunat cateva persoane, dar mereu din ce in ce mai putine. Eu am reusit sa ajung numai primul an. Totusi am simtit o mare emotie si nostalgie cand am primit o felicitare de la sefa grupei cu aceasta ocazie…mi-am dat seama ca si eu ieri m-am gandit si am avut multe amintiri din acea perioada. Deci chiar daca nu ne-am intalnit, cumva am fost toti cu sufletul acolo. Studentia a fost o perioada tare frumoasa pentru mine.
Noi azi am fost plecati la o zi de nastere. Bineinteles ca Amelia a fost vorbareata de acolo si era tare ofticata cand nu i se atragea atentia.
In rest ma rog in fiecare zi sa mai fie cald ca mie nu imi place deloc iarna.


Lilia si printesa ei AMELIA din 26.09.2004 ( adica cat are? )


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput