Clubul moldovencelor de peste Prut (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna fetelor!
In primul rind La Multi Ani Paula! Sa fii sanatoasa,desteapta si cuminte.Sa ai parte de fericire si de oameni buni intotdeauna.Rodica felicitari pentru o asa fetita,sa va bucure mereu.
Diana imi pare rau prin ce treci ,sper sa se rezolve cit mai repede .Si eu zic sa te gindesti bine pina a lua o decizie si meriti o ora in zi numai pentru tine ,sa te odihnesti (asta iti ajuta un pic sa-ti incarci bateriile).
Alicic acomodare rapida.Mie imi vine in minte cintecul lui Ray Chales "Georgia ".Ce etnie e majoritatea populatiei la voi ?
Tania felicitari pentru steluta si la cit mai multe.Cind incepi noul servici ?
Cornelia mersi de complimente.pe ce data ai dpn ?
Karina ti-a trecut rana ?La multi ani sotului,multi ani fericiti impreuna.

Noi sintem binisor desi e foarte cald .Azi cica vor fi aproximativ 40 C si abia astept sa se racoreasca un pic.Ieri la noi a fost ziua muncii si tati ne-a luat la plimbare toata ziua .
va doresc o zi buna si productiva la fetele muncitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:


La noi totul e bine, a inceput sa ma doara un pik gitishorul, dar nu inteleg de unde...
Sint f fericita ca in sfirsit mi-am gasit azi haine, un costumas mai de toamna ... roz...
Alina, mda e f bine cind tati are timp si inca va scoate la plimbare Trimite oleaka de caldura si la noi...
La noi ultima saptamina timpul s-a racit f tare, e ploios si bate
vintul puternic, sper sa se mai incalzeasca, ca prea repede a venit
frigul...
Tanea, felicitari p/u steluta!
Alincic, ti-a scris Natali cum sa schimbi, dar daca mai ai ceva intrebari scrie-mi pe PM sau un email si iti explic... Acomodare rapida!
Diana, intr-adevar veste f trista . Sper sa va treaca cit mai repede supararea. Si mai bine cedati unul altuia cind vedeti ca unul are nervi... Sau iesiti si va mai plimbati... Dar cel mai bine e departe de neamuri! Bravo Natalitei ca e cooperanta
Natali, mecik, sintem patrioti ! Si vazind sittuatia de acum din tara, imi pare rau ca umblam la toate Adunarile Nationale, ca am fost prezenti si cind s-a arborat tricolorul pe Parlament si multe alte lucruri... - regret enorm cind vad ca sint o groaza de persoane care vor sa revina la cele vechi, au scos istoria romana din programul scolar, limba romana s-a transformat in moldoveneasca peste noapte etc...
o seara cit mai reusita

lia_c
de-ale mele

Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Cornelia sa porti costumul sanatoasa .Eu in we am fost la motherhood maternity si am luat niste haine pentru nasa Deannei care-i deasemenea graviduta si azi am trimis coletul.Eu doresc ploiaia ca nici nu mai tin minte cind a plouat ultima data .
Natali mi-am adus aminte ca nu ti-am multumit pentru receta (aia de morcov),pur si simplu e super gustoasa ,seamana la gust cu aia din piata de la Chisinau.Mersi mult si am s-o copii in caietul meu de recete .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Buna fetelor!
E sefu in concediu si sper sa intru mai des pe desprecopii;)
Eee, am scapat atitea evenimente, neaparat ma revansez!
Tanya, multi ani fericiti cu tot ce va doriti voi!
La multi ani, Paula-Amelia! Sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa, sa aduci multe bucurii parintilor si sa fii mindra de ei si ei de tine!
Elena, casa de piatra si dragoste eterna!
Diana, sper ca deja ati facut pace si iarasi domina dragostea si intelegerea, dar oricum e dureros ...
Nu stiu care a fost cauza, dar ... banuiesc ca stai toata ziua tu cu Natalitsa si obosesti, poate cum ziceau si fetele - nu reusesti sa te relaxezi si sa-ti dedici ceva timp doar tie, si se acumuleaza tensiune care se descarca cu prima ocazie... si desigur pe sot, caci de la el astepti cel mai multe in perioada aceasta. Incercati sa discutati cit mai mult! si anume in momentele cind va simtiti calmi, fara urma de iritatii. Pina la urma... avem noi darul sa-i facem sa inteleaga tot ce le cerem, doar sa gasim momentul potrivit. Sa fie numai bine la voi Bravo pentru Natalita! Esti pregatita sa reincepi serviciul? (moral am in vedere...) Fetitsa cu cine va ramine in timpul serviciului?
Tania, tine si de la mine pentru steluta!La mai multe stele!
Davina, cum sa organizam un schimb de caldura si racoare? Dragut din partea lui tati!

Noi incepem saptamina a 18, si am citi tca uterul meu acum e cit un zamojel ! Saptamina viitoare mergem sa ne arate daca e baietel sau fetita, tati cred ca are emotii, vrea baiat Eu nu stiu ce vreau mai tare... si una si alta vreau parca Acm dilema mea e - cind voi simti miscarile?! teoretic pot sa apara deja, dar tare ma tem ca nu le voi intelege

O zi cit mai placuta sa aveti! Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Cornelia, ce termen al sarcinii ai? E primul tau costumas? Sa-l porti sanatoasa! Am inceput si eu sa caut ceva, ca nu ma mai incape nimic, dar hainele pentru insarcinate stau prea larg ... parca deloc nu se potrivesc... si asa as vrea sa fiu frumoasa in perioada asta..:) stii tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Dobrogo ranku!

Ce mai faceti, ce mai ziceti, fetele? Aicea tot ploua, tot frig.

Davina stiu ca a fost Luni labour day la voi, da cum am aflat de asta... Vin la lucru, ca de obicei "plina de antuziasm" (observa ghilimelele) si astept instructiuni de la vishee rukovodstvo, care tot in State sunt, dar vad ca toti tak kitik... Dupa care vine un coleg cu vestea ca ei se odihnesc azi. Ihhh, dap ce bucurie... Capu pe klaviatura si nnannniiii!!!
La lucrul nou trec de sapt. viitoare, ashtept sa vina francezu. Una ce ma cam pune in garda e ca acolo-s femei peste femei. Eu am trei ani de cind lucrezi in collective de barbati, unde eram si sunt aproape unica femeie, dar acolo e "babie tarstvo". Si mi-i cam frica de invidie, vorbe, etc etc. Ei dar sper sa ma obisnuiesc... Oricum daca te comporti corect esti binevenit in orice collectiv.
Imi pare bine ca ati facut plimbarica de sarbatoarea de alaltaieri, dar si mai bine imi pare ca la voi e caldut si soare... Ceea ce nu prea a pe-aici...

Cornelia tu ce-ai patit la git? Stiu de fapt ca pe vremea asta e taaaare usor de racit, asa ga pazeste-te la maxim

Diana ce ne mai zici? E totul ok?

Tuturor fetelor multam pentru felicitari cu ocazia stelutei Iaca chiar am doi ani pe forum, poate si mai mult, dar cam slab cu activitatea. Si imi pare tare rau ca mi-am pus nick-u ista, ca toata lumea o crede ca am 21 ani, dar eu deja 23 am implinit

Va si va doresc o zi cit mai buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Cornelia, am nceput sa stranut intens si mi-am amintit de tine!
am de gind deseara sa iau niste masuri de profilaxie si te sfatui si pe tine! Niste lapte caaaald, cu unt si miere amestecat. Se duce pe git ca uns Nu e norma, cit poti atit bea. Si calciu o sa-i dai BB-icului, si gitul o sa-ti treaca!
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mushulica_p spune:

Tania, adresa de e-mail a sotului e cu nume21, si acum are 29 :) ...
Ai fost inainte cu alt nick pe forum? Deoarece cu Tania21 vad ca esti din 21.04.2005 ... deci tinzi la 1 an si jumate... ori trece timpul repede si ai impresia ca deja s-au scurs mai mult de doi?... Cu timpul da... chiar trece repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Helou,

Aici de citeva zile e foarte cald, s-a intors vara noroc ca noaptea e racoare si odihna e posibila.

Alina, ma bucur ca ti-a placut reteta, si noua ne place, dar din pacate nu am razatoare din aia speciala, asa ca fac mai rar.

Cornelia, sanatate multa, iti doresc sa nu se agraveze durerea din git!
Si eu simt o mare dezamagire acum, mai ales cind imi aduc aminte de perioada miscarii nationale in Moldova. Ehh, au plecat multi, altii si-au bagat picioarele, si profita cine nu trebuie, e f. trist...

Ludmila, felicitari pentru concediu, sa-l savurezi din plin! Eu miscarile am inceput sa le simt la 22 saptamini, destul de tirziu fata de alte gravidute la prima sarcina. Ai rabdare, pe urma n-ai sa fii bucuroasa ce inghionteli vei simti.

Tania, bucura-te ca altii o sa-si imagineze ca ai 21 de ani la mai multe stelute! Si o integrare cit mai eficienta si mai rapida in noul colectiv iti doresc!

------------------
Numai bine,

Natalia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tania21 spune:

Natalia multam

Ludmila ai dreptate, n-am nici doi ani, de-abia acuma mi-am bagat de seama, da trece timpu tare repede

Mergi la inceput