RAMONA BADESCU

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Si cum se traduce "prezzemolina" ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

prezzemolo = in it. patrunjel. Se foloseste acest termen pt. fetitele care apar in tv cam peste tot si fac de toate (canta, danseaza, recita, ajutor pe langa vreun prezentator) si bineinteles nimic bine . Au numai corp, frumoase si sunt sumar imbracate. Ca si patrunjelul, merg peste tot si aduc o nota de culoare, incanta ochiul ca sa zic asa (mai ales la barbati ).


Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

cicina - si mie mi-a placut Bambola Ramona si nu atat pt. "balcoanele" pe care le are, cit pt. comportamentul sau in La Fattoria. Si-a vazut de treaba ei si a spus de la inceput care sunt motivele pt. care a participat la program: sa se faca cunoscuta si pt. bani. Si, drept dovada dupa a facut un calendar, practica ff la moda aici dupa un reality.


Petro

Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Absolut normal. Cat despre Kitty, eu nu am auzit pe aici in Italia, stiu ca e fata cunoscutei inginer de sunet Cepraga din TVR, si din cate imi aduc aminte, numai atat, despre ce face in prezent nu stiu.

cicina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgy_mkd spune:

Eu ma refeream la emisiunea pe care am vazut-o "La vita e bella". Ramona Badescu vorbea bine romaneste fata de Bambola Ramona.
Imi pare rau ca s-a inteles gresit. Gusturile nu se discuta.


Georgiana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Nu e vorba de gusturi ci de cum se prezinta si una si alta in fata mrilor ecrane din cele 2 tari.

Badeasca anul trecut pe scena Cerbului de aur incurca romana cu italiana ( s-a scris chiar si aici .. citeva rinduri mai sus), intre timp a inteles ca din Ro poate cistiga bani mai buni si mai frumosi ( ca dupa cit sunt salariile .. vezi Teo ... in Italia nu va ajunge in veci la asememenea suma ) si s-a pus pe "amintit lb romana" . Aici printre multe alte bazaconii pe care le zice ( ca e pensionata la 30 si un pic de ani , ca a fost copil minune si a JUCAT IN FILME in Ro de la 4 ani, ca n-a mincat banane in copilarie si altele pe care le zicea la inceputul carierei.. ca in Ro umblam toti cu usturoiul in buzunar de frica vampirilor sau ca ea stie sa ghiceasca in talpa piciorului - a invatat de la bunica ei ... dar asta "cica" se practica des in Ro .. si alte povestiri mai mult sau mai putin fantastice pe care le-am auzit si eu din gura italienilor nu a romanilor .. ). In schimb acasa anul asta a incercat sa faca impresie buna .. in felul asta cistiga admiratori si va prezenta si ea o emisiune, este visul vietii ei .. il spune mereu.. iar in Italia nu are nici o sansa pt ca nu este destul de buna.. pt asta ..
Bambola .. nu are nici un interes in Ro , ea a plecat de acolo ca o ilustra necunoscuta si deci a inteles ca in Ro mai sunt multeeee ca ea care asteapta sa isi faca o cariera.. Aici in schimb sta in banca ei, e tare diplomata, vorbeste numai intrebata si at cit mai la obiect...In Ro e clar ca a vrut sa se dea mare ( asa a inteles ea !).

Asta ca o comparatie intre cele doua, cu toate ca sunt diferite pina la cer si inapoi ..

Cit despre cum se imbraca .. eu nu cred ca inca nu este cunoscut faptul ca orice vedeta mai cunoscuta sau in devenire are un angajat .. cineva care ii spune cum sa se imbrace, merge cu ele la cumparaturi.. si alte alea... Este cel care are grija de imaginea lor, evident ca Badescu isi permite asa ceva .


Oricum cum ziceam si la pagina 2 deja s-a scris prea mult despre ea.. prea multa importanta pt cineva care "bate cimpii" despre romani prin tari straine..doar ca sa aiba audienta ... hai sa fim seriosi!


Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

quote:
Originally posted by cicina

Absolut normal. Cat despre Kitty, eu nu am auzit pe aici in Italia, stiu ca e fata cunoscutei inginer de sunet Cepraga din TVR, si din cate imi aduc aminte, numai atat, despre ce face in prezent nu stiu.

cicina



Ma indoiesc ca auzit cineva despre ea aici...eu am auzit destule despre domnisoara Cristina Cepraga in timpul liceului, cit sa-mi ajunga sa nu mai vreau sa aud si pe viitor...insa ce-i drept se mai schimba omul...probabil coeficientul ei de inteligenta s-a modificat intre timp(evident in bine) si nu mai e nevoie sa iasa cu taticu' Octavian Cepraga la inaintare ...
Si probabil si "stilul" ei o fi suportat ceva modificari,ca deh ,taticu' deschide o usa doua,da' nu poate sa faca minuni...

Evident,e doar parerea mea personala...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mi-am amintit cum o chema pe a 5-a tipa din emisiunea "La vitta e bella": Laura Stone! Fetele din Italia puteti sa spuneti ati auzit de ea pe acolo pana acum? Cica e plecata de 16 ani, a incercat mai multe chestii dar ultima este cu muzica are o melodie pe care au mai dat-o putin si pe aici...
Hai ca pana la urma trebuie sa schimbam titlul subiectului din "Ramona Badescu" in "Vedete romanesti in Italia" sau ceva de genul asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Oana eu personal n-am auzit de ea .. sau poate nu fac legatura intre nume- figura ei- si faptul ca ar fii romanca... In schimb am gugalit un pic si am gasit numai in romana cite ceva despre ea uite www.muzweek.net/report/sr0075.htm" target="_blank">aici de citit.. ceva mai vechi... Banuiesc ca o fii o fata linistita nu ca bambola de nu face valuri prea multe.. Poate nu cinta in italiana ... si astia dc nu le cinti pe limba lor si nici nu iti arati parti intime ( cum au facut celelalte .. sus numitele) nu se emotioneaza prea tare ...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

quote:
Originally posted by crista-s
Poate nu cinta in italiana ... si astia dc nu le cinti pe limba lor si nici nu iti arati parti intime ( cum au facut celelalte .. sus numitele) nu se emotioneaza prea tare ...



Cristina, scrie in articolul din linkul dat de tine despre melodia ei cu care s-a lansat, se numeste "Volevo dirti" si e in italiana compusa de un italian (Dino Volaro), are si un videoclip la ea care l-au dat aici de mai multe ori. Eu cand il vedeam credeam ca tipa este italianca de-abia acum am aflat ca e romanca de fapt.
P.S. Am gasit un link cu versurile melodiei: http://www.e-scoala.ro/muzica/versuri_l_laura_stone_volevo_dirti.html

Mergi la inceput