RAMONA BADESCU

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

quote:
Originally posted by georgy_mkd

Dupa parerea mea Ramona Badescu este cea mai frumoasa romanca. Imi place ca nu a uitat de Romania si nici limba romana,spre deosebire de altele care se lauda ca sunt romance si nici nu mai stiu sa vorbeasca limba romana. Exemplu: Bambola Ramona






hai mai! cum nu a uitat limba romana??? cred ca nu ai vazut-o la Cerb. E absolut anormal sa vorbesti romana ca un strain cand tu ai stat pana la maturitate in RO.

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

De frumoasa e frumoasa,nimic de zis...in ce consta cariera ei aici inca nu m-am dumirit ...
Unii o denumesc actrita,altii showgirl...eu personal,de cind sint aici (4 ani),am vazut-o intr-un spot publicitar,in doua scurte interviuri in care spunea o gramada de aberatii,si intr-o faza dintr-un reality cind ar fi trebuit sa incalece un cal,insa din pacate posteriorul ei sexy nu nimereste saua ci pamintul ...deh,se mai intimpla...
Cit despre faptul ca unii,la citiva ani dupa ce-au emigrat nu mai cunosc limba materna,mi se pare o timpenie...se mai intimpla ca dupa citiva ani sa stilcesti un cuvint,dar de aici si pina la a nu-ti mai aminti propria limba e cale lunga...
Sint curioasa cum vb "uitucii" astia cu rudele din tara? in ce limba?

Cit despre Bambola Ramona,sotul meu mi-a zis ca asa o numea prezentatorul emisiunii care a "lansat-o",si asa i-a ramas numele...

Despre celelalte 3 dive made in Romania,n-am auzit auzit absolut nimic aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxivan spune:

Mie imi place Ramona Badescu, arata super! Si mi se pare f sociabila. Kitty mi se pare tare nesuferita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

Cea mai frumoasa romanca? Dupa parerea mea e Monica Barladeanu!
Si Ramona Badescu e frumoasa dar Miss Dean e super!


Daca mania persecutiei ar fi o muzica - unii ar fi o discoteca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

quote:
Originally posted by piccaflor

De frumoasa e frumoasa,nimic de zis...in ce consta cariera ei aici inca nu m-am dumirit ...
Unii o denumesc actrita,altii showgirl...eu personal,de cind sint aici (4 ani),am vazut-o intr-un spot publicitar,in doua scurte interviuri in care spunea o gramada de aberatii,si intr-o faza dintr-un reality cind ar fi trebuit sa incalece un cal,insa din pacate posteriorul ei sexy nu nimereste saua ci pamintul ...deh,se mai intimpla...
Cit despre faptul ca unii,la citiva ani dupa ce-au emigrat nu mai cunosc limba materna,mi se pare o timpenie...se mai intimpla ca dupa citiva ani sa stilcesti un cuvint,dar de aici si pina la a nu-ti mai aminti propria limba e cale lunga...
Sint curioasa cum vb "uitucii" astia cu rudele din tara? in ce limba?

Cit despre Bambola Ramona,sotul meu mi-a zis ca asa o numea prezentatorul emisiunii care a "lansat-o",si asa i-a ramas numele...

Despre celelalte 3 dive made in Romania,n-am auzit auzit absolut nimic aici...



Ehei Piccaflor....ce stii tu!Cumnata mea a refuzat pur si simplu sa-mi vorbeasca romaneste si ea a plecat din Ro la 23 de ani.O data de 2 ori, de 3 ori.Plus ca vorbind cu sotul meu(viitorul, la vremea respectiva)la telefon ii spunea ca sa nu uite prin ce a trecut si sa fie atent cu tipele din Romania.Una peste alta l-am intrebat pe cumnatu' ce a fost cu acea comportare si de ce nu m-au intrebat pe mine ce situatie am!Mi-a raspuns ca ei nu-si permit sa se bage in viata altora si ca sotia lui a trait mult la sat(5 km departare de oras)si a vorbit mai mult saseste.Cert e ca a 3-a oara i-am spus cumnatei mele ca ori paraseste ea locuinta, dacä nu ies eu afara, ca nu-s bataia de joc a fiecarei mironosite.Nu e frumos, dar a fost sanatos!Am fäcut urat???????????????

Si on-topic:Aranjate si ingrijite, machiate si ingrijite regulat(cosmetica, masaje...)toate suntem frumoase.Fiecare avem ceva aparte, care pus in valoare, ne face sa fim ca actritele.Frumusetea vine din interior....dar parca Monica Barladeanu e aproape perfecta, a primit prea multe trasaturi perfecte de la Mama Natura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

quote:
Originally posted by georgy_mkd

Dupa parerea mea Ramona Badescu este cea mai frumoasa romanca.


gresit !

cea mai frumoasa romanca este MonicaColumbeanu !!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

e.. Monicuta e tinara ... dar si madam Badescu tot o columbeanca a fost .. doar ceva mai smechera ca nu a turnat copil ca sa fie legata pe vecie de "binefecatorul" ei .

Eu insa un singur lucru am inteles despre ea ( inafara ca e cea mai sexy si foarte populara .. in Romania ) ca vorbeste foarte bine romaneste, limba pe care si-a reamintit-o insa de la ultimul cerb de aur 2005 cind nu o vorbea decit pe jumatate si pina la ultimul interviu asta de la emisiunea "la vita e bella "...

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sali spune:

Am vazut-o in emisiunea Loredanei de pe Acasa tv, in sezonul trecut.Era un interviu cu ea si apoi au mers in camera de hotel de la Brasov in care a stat cat a prezentat Cerbul. Ce rochii si ce bijuterii si ce sandale a aratat, nu va pot spune...Mi s-au parut frumoase, elegante, cu gust, nimic tipator sau prea extravagant, unele chiar meritau titlul de "tinuta".
Nu sunt fan Ramona Badescu si nici n-am nimic cu Loredana dar am vazut o diferenta mare intre ele, puse una langa alta, ca si colege de generatie.Ramona era super bine, emana acel ceva, o stare de bine iar Lori, repet, pe langa ea, parea cam stersa si mult inferioara ca fizic( fata si corp).
Stiu ca la noi Loredana e apreciata de multi pentru stilul ei(haine, machiaj) putin(mai mult) extravagant si poate ca luata separat face impresie dar alaturi de Badeasca nu prea mai avea varianta.Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Sali,intr-adevar nu e nevoie de ochelari cu dioptrii pentru a vedea diferenta dintre ele.
E clar ca Ramona conduce in toate privintele.


Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Aveam dreptate cand spuneam ca Badeasca nu e privita cu ochi buni de cele de pe aici(sant si eu inclusa)de aberatiile spuse de ea in anumite transmisiuni, ca vezi doamne ea nu uita de unde a plecat. Aici nu conteaza cat ai sau ce in creier ci cat de bine arati ca sa apari in tv. Cat despre Bambola, drept sa spun ca mi-a placut cum s-a comportat in reality, nu cu aerele de mare diva ca cealalta si cum vrea ea sa le faca pe toate ca sa fie vazuta a si cazut de pe cal. Mai bine statea in banca ei, aici o numesc "prezzemolina" apare peste tot.

cicina

Mergi la inceput