mobilier camera copil 5 ani

mobilier camera copil 5 ani | Autor: LYADA

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,


Ce magazine/producatori de mobila pentru camere copii imi puteti recomanda in Bucuresti?

Am vizitat deja Mobexpertul si Elvila, caut ceva in genul Mobexpert, mobilier modern, ergonomic, vesel, daca e posibil la pret mai mic (o camera completa este in jur de 35 mil cu TVA).

Am vizitat anul trecut si Sipro despre care citisem pe forum ca ar fi ok, reprezentantii din centrul de pe Bd Goga m-au facut sa ma razgandesc insa.

Asadar caut ansamblul pat, sifonier, birou, dulap pentru un baietel de 5 ani. Mi-ar placea un pat la etaj (evident un vis neimplinit al copilariei proprii) insa asta ar insemna sa-l schimb peste 5 ani.

Are cineva o recomandare va rog mult? Unde sa mai caut?

Multumesc anticipat pentru idei.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaesn spune:

Eu am auzit de ei de la niste prieteni, mobila e din lemn masiv (brad) si cred ca se incadreaza in bugetul tau, nu stiu daca iti place.
www.pifu.be/en/index.htm" target="_blank">http://www.pifu.be/en/index.htm Magazin au la Sibiu, dar am gasit marfa lor online, cauta pe google dupa pifu si mobila. :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamironiuc spune:

LYADA de ce nu incerci sa-l faci la comanda? Au preturi bune, fac ce vrei si cum vrei si ii poti face pat la etaj. In plus poti incadra mobila in camera fara probleme. Eu pentru copil voi opta pentru mobilierul la comnda.

Am vazut la o prietena si am fost incantata de rezultat. Alesese singura culorile, forma...tot pana si manere! Asa daca pui pat cu etaj de exmplu poti folosi si spatiul de sub pat in mod util.

POZE: EMANUEL, LA MARE,MAMININA,MOTI, CASUTA,FLORI

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Draga mea,

Si eu sunt indragostita de mobilierul Mobexpert...Din pacate au niste preturi de-a dreptul..."spectaculoase"...

Prin urmare, am cautat un producator de mobila (cu o firma "micuta"), dar care lucreaza extraordinar de bine, l-am luat de maneca si l-am dus la Mobexpert...Am fotografiat pe "sest" mobilierul care mi-a placut si l-am pus sa-l faca.

A iesit extraordinar, la mai putin de juma de pret si ceea ce mi-a placut cel mai tare este faptul ca am reusit sa-mi "umplu" camerele - (mobila de la Mobexpert este "standard")exact asa cum trebuia - in sensul ca a mai facut un corp de dulap, a mai facut un sertarel..., (dulapul de haine e perfect incastrat intre pereti - desi are aproape 5 m lungime)

PS - in dormitorul nostru am o mobila "ZEN" de toata frumusetea...:)), iar in bucatarie am un "Berloni" autohton...:))

Spor la treaba,
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

www.berloni.com

la sectiunea "children's area" - au un mobilier si niste compozitii - absolut magnifice...

Eu l-am descoperit mult prea tarziu...Modelele nu sunt cine stie ce, in schimb cromatica si compozitiile.....intra si vei vedea...

Pupici mici,
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Buna fetelor,


Multumesc frumos pentru raspunsuri, se pare ca nu scap de mobila pe comanda...sint in faza in care as vrea ca maine sa platesc si sa si primesc mobilierul

Mama lui Alex, ai lucrat acum multi ani cu firma respectiva? Asta cred ca voi face si eu pana la urma, dar ar fi bine daca am o recomandare pt cei care ar reproduce modelul. Da-mi si mie te rog pe PM un tel/site, ce ai la indemana.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Ai PM.
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Dragelor,

Cine-i STELA??? Bogdan m-a sunat disperat ca i-a pierdut nr. de telefon - i-a facut un calcul estimativ pt. mobilier si nu o poate suna....iar netul nu-i merge...

Pls. suna-l sa stai de vorba cu el.

Va pupacesc,
Mama_lui_Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

quote:
Originally posted by mama_lui_alex

www.berloni.com

la sectiunea "children's area" - au un mobilier si niste compozitii - absolut magnifice...

Eu l-am descoperit mult prea tarziu...Modelele nu sunt cine stie ce, in schimb cromatica si compozitiile.....intra si vei vedea...

Pupici mici,
Mama_lui_Alex



Am cazut pe spate cu "children's area"!!!!

In Ro a vazut cineva mobilierul Berloni??? Preturile? Cica ar fi mag la Buc si Cta. LA Cta s-a mutat, sper sa nu fi disparut de pe piata!
Chiar mi-au placut camerele de copii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

CRIXIA:Am incercat sa intru pe berloni.ro, dar nu am vazut nimic despre constanta.dc afli ceva, si eu sunt interesata.

Madalina 24+
cuburtika aferenta,

Mergi la inceput