Corina Danila

Corina Danila | Autor: Oana

Link direct la acest mesaj

Mey fetelor, voua va place de tipa asta? Eu mi-o amintesc cand s-a angajat imediat dupa revolutie crainica la TVR si avea niste ochelari din aia fund de sifon, foarte grosi, si un par lung de tot negru. Singurul lucru care il apreciam la ea era vocea foarte calma cu care prezenta. Dar in rest arata cam oribil, nu stiu daca v-o mai amintiti si nu aducea deci deloc cu marea doamna care se vrea ea sa fie astazi. Acum banuiesc ca si-a pus lentile de contact si are probabil un stilist personal, dar a inceput sa epateze si prin neste declaratii foarte putin modeste gen: http://www.egirl.ro/stiri/20060801/1/stire.html
Imi pare rau ca nu am gasit pe net niste poze "before" si "after" cred ca daca au existat din alea before a avut grija sa le rada. Sau poate vreuna din voi e mai norocoasa si gaseste sa le puna aici...

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_80 spune:

mai oana, ce sa zic...si eu am purtat ani de zile ochelari funduri de sifon, cum zici tu, pentru ca n-aveam de ales...faptul ca au aparut lentilele de contact pe piata a fost o binecuvantare. si asta n-are nimic de-a face cu faptul ca se vrea doamna :( sa stii ca m-am intristat, pentru miopi e o mare suferinta ca unii oameni gandesc asa ca tine...

mie nu imi place cd in mod special, dar nici nu cred ca miopii n-au voie sa devina crainici tv...boala asta se face de obicei in urma cititului excesiv, daca nu e congenitala....mai bine un crainic miop decat culturist, cred eu...

iar legat de peter imre...el avea o pozizie care nu ii aducea mediatizare excesiva, de ce sa nu recunoastem. mediatizarea asta nu e neaparat un lucru bun, asa ca poate fata nu a vrut sa spuna : peter a castigat ceva, atentia publicului, prin relatia cu mine, ci poate chiar opusul acestui lucru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Faza cu ochelarii e cam naspa: cine nu a purtat nu stie cat de greu e sa suporti infinite batai de joc.
In ceeea ce o priveste pe Corina Danila eu nu o suport pt ca e PREFACUTA SI MAIMUTARITA.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Birfa, birfa doamnelor...dar putin mai elevata, va rog io frumos, ca o fi asta forum public, insa e cale lunga pina la agora.
Semneaza "o ochelarista care arata oribil si before si after".


pozulici si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=24607&whichpage=4" target="_blank">calatoria lui Ilie spre tara lui Hamlet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Ok, acum va dati seama ca nu am vrut sa jignesc toate fetele cu astfel de ochelari, dar cred ca pentru o crainica de televiziune publica probabil ca sunt niste standarde fizice pe care ar trebui sa le indeplineasca, iar cat priveste felul ei de a fi si pe mine ma cam deranjeaza maimutareala aia fara rost si marturisesc ca am incercat sa ma uit la emisiunea ei de pe Euforia dar nu pot sa o urmaresc prea mult ca incep sa ma enervez cat lungeste vorbele poate doar daca are vreun invitat mai interesant ma uit.

Oana , mami de Paul (3 iulie 2002)

Ticker_Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

Exact, lungeste vorbele, face pe interesanta si numai ce spune ea e bine. Cred ac din cauza asta nu a ramas pe ACASA sau PRO.

Cele mai frumoase flori cresc discret, in umbra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

eu nu am nimic cu ea, nici nu ma enerveaza, nici nu o iubesc in mod deosebit;
dar chiar am remarcat ca nu se descurca extraordinar in rolul de moderatoare la "Femeia conduce", se vede ca e cam "chinuita" uneori

edit: mi se pare ca emisiunea ar avea de cistigat daca ar avea o alta moderatoare, mai putin rigida


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Nu am nimic cu ochelaristele, doamne fereste, dar cum spune Oana, aparand pe TV era normal sa se gaseasca o forma mai frumoasa, ori (si eu mi-o amintesc) avea ochelarii cat jumate de fata, genul ala cu lentila aproape patrata, chiar oribil arata. Nu stiu...eu o am in minte cu un pulover mov, ochelarii de care vorbim si parul ca si cum ar fi fost nearanjat deloc.
Cat despre cum e acum nu-mi place deloc, e artificiala, ca actrita joaca super prost (cel putin in telenovela aia de pe Acasa jucam sigur mai bine eu decat ea) si acum...ultima data cred ca am vazut-o la Teo cand isi facea reclama salii ei de intretinere corporala, foarte afectata si mandra de ea... Nu vorbeste invidia din mine, pur si simplu mi se pare ffff superioara si falsa.

Cristina si ghighiloi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Aissa foarte bine spus!



Razvan(07 martie 2004) si mami

Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana Cosanzeana spune:

Si face nishte grimase in emisiunea aia a ei de pe Euforia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arizona spune:

Si eu o gasesc cam enervanta, si cred ca fetele cu miopie nu ar trebui sa se simta suparate pentru ca subiectul se refera la actrita Corina Danila nu la ele.

Mergi la inceput