Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Nikiti este pe al doilea brat al peninsulei, Sithonia. Anul trecut am fost intr-un tur al bratului si zona este absolut superba, mult mai frumos decat Kassandra. Ce m-a dezamagit pe mine la Halkidiki a fost faptul ca spatiile sunt aglomerate, spre deosebire de Turcia...
Apa curata, plaje cu pietricele marunte.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

O prietena a mea a fost anul trecut in Nikiti la vila Ioana si a fost tare incantata . A spus ca e ideala pentru copii , avand o gradina cu verdeata imensa , e curat , liniste . Atat de mult le-a placut ca anul acesta tot acolo vor merge . Preturi am pana in iunie . Daca va intereseaza va scriu mai jos preturile :

Vila IOANNA =NIKITI HALKIDIKI SITHONIA

2-3 paturi = 28.6EURO * 14nopti = 400Euro
4 paturi = 38.5Euro * 14nopti = 539Euro


Apart.1 Parter: cu iesire direct pe iarba verde: 1dormitor mare pat dublu+ bucatarie cu canapea + TV + baie: 3paturi

Apart.2 Parter: cu iesire direct pe iarba verde: 2dormitoare(2 respectiv 3 paturi)+ bucatarie +TV+baie: 4 paturi

Apart.3 Et1: bucataria +baia +tv la primul etaj iar mai sus 2 dormitoare cu veranda mare de pe care se vede Marea: 4 paturi

Apart.4: Et1: 2 dormitoare+bucatarie mare cu o canapea+tv+baie+veranda cu vedere la Mare :4 paturi 2 adulti si 2 copii

Apart.5: Et2: 2 dormitoare, bucatarie mare cu canapea+tv+baie +veranda cu vedere la Mare: 4 paturi

Apart6: Parter, langa vila, cu 3 paturi, bucatarie, baie iesire pe iarba verde+veranda: 3 paturi



Pentru mai multe informatii scrieti PM si va dau un nr. de telefon unde puteti cere lamuriri .

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Noi am fost anul trecut in Creta, langa Chania la hotel 3 stele, Althea Village, sub forma de casute si 2 piscine. Nu e chiar aproape de mare, faceam cam 10-15 minute pe jos, dar in rest toate conditiile au fost super. Mancarea am avut-o asigurata dimineata si seara, era foarte multa, niciodata la fel si foarte buna. Dimineata aveam bauturile incluse, seara nu. In camera am avut aer conditionat, televizor, frigider, zilnic se schimbau prosoapele si se ducea gunoiul. Iar personalul a fost foarte dragut. E la distanta de 2 ore de aeroport, dar noi am inchiriat o masina si am mai vizitat si alte locuri. Si desi la hotel ne-au spus ca au mai avut cazati romani, n-am intalnit nici unul tot sejurul iar cand mergeam la restaurante in statiune toti se mirau ca suntem din Romania si ne puneau o groaza de intrebari despre tara noastra. Deci recomand hotelul cu caldura, mai ales ca l-am schimbat cu putin timp inainte de a pleca, dupa ce am primit recomandari foarte proaste despre cel ales anterior pentru care aveam rezervare ( Dimitrion in Herssonisos, daca am scris bine) si am cautat pe www.tripadvsor.com. http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g189415-d265312-Reviews-Althea_Village_Hotel-Chania_Crete.htmlSi din toata lista de hoteluri de la agentie, doar doua aveau recomandari bune, dar la celalalt nu erau locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LindaZ spune:

Iar Chania e un oras-port superb, seamana foarte mult cu Venetia si plaja e cu nisip, nu cu pietricele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Sa va spun si eu ca am fost vara trecuta in septembrie tot in halkidiki la Philoxenia Boungalows e un complex cu hoteluri de 3 stele, foarte linistit si curat, intr-o gradina imensa, cu piscina pt adulti si una micuta pentru copii si loc de joaca pentru copii. E foarte aproape de mare, la 2-3 minute si plaja e foarte linistita si nu e deloc aglomerata, plaja cu nisip.Este locatia ideala pentru cei care au nevoie de linsite, daca vreti distractie...va cam plictisiti.Noi am stat o saptamana cu demipensiune bufet supedez si al platit 153 euro/persoana.Am fost tare multumiti, va recomand locul cu caldura.parerea mea e ca bratul Shitonia e mult mai pitoresc si mai linistit decat Kasandra, mie Kasandra nu prea mi-a placut.Pe bratul Shitonia gasiti plaje cu nisip galben si apa verde.Daca vreti mai multe informatii va stau la dispozitie, noi anul asta tot acolo am merge dar vrem sa mai vedem si altceva.

Silvi si bebe Alain 19.01.2006


Daca ceva se intampla o singura data, se poate sa nu se mai repete niciodata dar daca se intampla de doua ori, se va repeta sigur si a treia oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Buna, dragele mele!

eu din vara trecuta nu am mai reusit sa scriu nimic, cu toate ca am promis ca revin cu impresii despre Grecia...
Asadar, ... noi am fost incepand cu 1 iulie anul trecut linga statiunea Gerakini, la vreo 3KM de aceasta la hotel Mare Blu. Hotel stiam noi ca este in momentul in care am cumprat de la agentia de turism Romadria biletele, dar cand am ajuns acolo am fost foarte dezamagiti. Erau de fapt niste casute de piatra (o parte din ele neterminate), aleile se turnau abia atunci, aerul conditionat nu functiona, accesul la piscina era contracost (iar noi de la agentie stiam ca este gratuit... rusii in schimb nu plateau nimic).
In schimb plaja era cu nisip, aveam sezlonguri gratuit, iar plaja nu era aglomerata si era o atmosfera linistita. Mancarea a fost buna si la discretie, dar se uitau cat iti puneai in farfurie...
Din fericire noi eram cu masina si ne-am putut plimba in voie,dar nu gaseai niciun magazin in apropiere si fara masina ar fi fost crunt. Trebuia sa mergi pana in statiune pe jos daca vroiai un suc sau o inghetata. Ne-am mai intalnit cu niste romani veniti cu avionul dar ei au inchiriat masina deoarece erau cu copii si trebuiau sa se aprovizioneze in plus cu fructe, suc, iaurt...
Pentru noi a fost prima vacanta in Grecia si din pacate impresia nu a fost una placuta, dar anul acesta vrem tot Grecia deoarece vizitand si plimbandu-ne in alte zone, am constatat ca de fapt noi nu am nimerit unde trebuie si ca sunt locuri superbe si oameni amabili (mi-a placut la nebunie in Hanioti).
Eu cu vreo trei zile inainte de plecare am intrat pe site la Mare Blu si vazusem cladiri neterminate si am sunat la Romadria, care m-au asigurat ca sunt pozele vechi si ca totul acolo este impecabil!!!
Cei de la Romadria ne-au mintit cu nerusinare si am sunat in tara cand eram acolo fiindca trebuiau sa ne ajute, dar ne-au tratat ca pe niste animale.
Cam asta ar fi in mare experienta noastra.

Va pup!


Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

va trimit si link-ul

http://www.mareblue.gr/

Complexul are un mic hotel in care sunt cazati rusi, iar pe plaja sunt niste casute de piatra (cele neterminate) in care stateau doar romanii...
Nu stiu cum sa atasez poze facute de noi ca sa vedeti realitatea, dar vad eu cum fac.




Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

adiutza, in toata chestia asta vinovata este ROMADRIA care v-a mintit;mai stiu eu unii care procedeaza similar mintindu-si clientii si anume, ROMANTIC TRAVEL;aveti grija pe viitor in cine aveti incredere, cereti mai multe date si asigurari nu doar verbale, cautati pe net, cautati forumuri si intrebati;

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Caut pentru a doua jumatate a lunii iunie cazare in Peloponez. Ma intereseaza plaja cu nisip, localitate relativ dotata cu de toate (magazine, taverne, farmacii, pentru ca fetita mea va avea atunci 11 luni) si de preferat viluta/apartament.

Aveti idei, sfaturi, pareri?

Edit: mai exact despre zona Nafplio stiti amanunte? Ma gandeam la Tolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

Nafplio este absolut superb, de vizitat; Tolo este ...romantic de-a dreptul, am stat citeva nopti acolo, plaja e cu nisip, au magazine cu de toate,internet caffe;totusi, este foarte departe, cum claatoresti cu bb atita drum?

Mergi la inceput