Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Autocarul cu care am calatorit noi avea intr-adevar un geam de plastic aplicat si lipit cu silicon , dar noroc ca nu am nimerit noi in dreptul lui ...
Despre curatzenie ... ce sa spun ??? Nu am cuvinte cat pot fi de curati si de ospitalieri grecii, cel putzin in Leptokaria unde am fost noi . Poate ca sunt si " fitze " ale celor care spun ca e nu stiu cum si ca nu le-a placvut . Sau , probabil , au avut comentarii de facut si i-au jiganit pe greci , care si-au spus si ei punctul lor de vedere ... Nimweni nu poate sti ce si cum a fost la ei , nu ???

Mie si familiei mele ne-a placut foarte mult , drept urmare am hotarat ca nici un concediu sa nu mai ramanem in tzara ... la anu , dupa cum am mai spus , probabil va fi tot Grecia sau daca nu Turcia .
Ne tenteaza si pe noi Croatia dar am auzit ca acolo toate plajele sunt stancoase si ne-am saturat de pietricele anul acesta .

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Ce parere aveti de o calatorie in Grecia la inceputul lunii octombrie? E prea tarziu?

Claudia, mamica de baietel 2 ani si 9 luni si de fetita 1 an

Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Claujro un chelner din Nei Pori zicea ca s-au anuntat ninsori in octombrie in grecia ... acum eu nu vreau sa te sperii dar ar fi bine sa vezi prognoza meteo , sa nu fie intr-adevar asa ... pacat de asa drum lung ...
Poate , totusi , sa fie vreme frumoasa si sa puteti face baie ...

Eu ti-am spus numai ce am discutat cu chelnerul de la terasa unde am mancat in Nei Pori .

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Buna dimineata!

Hai sa va zic citeva prime impresii: statiunea curata, linistita, plina de vile cu verdeata in curti, balcopane largi si un aer...fetelor, eu nu am mai respirat asemenea aer: PUR.Nu s-a pus praful pe masina, ca nu avea ce sa se puna.

Ce m-a enervat a fost ca prin statiune bintuie astia cu ATV-urile la orice ora si fara nici o logica.Cam trebuie sa te feresti de ei.
Strazi largi, cu putine masini.

Am stat la vila Coral(una dintre ultimele, spre cimp)curatenie in camere, dar proprietara-o grecoaica cu copil de 4-5 luni!!1

Ce sa va zic: nu avea nici o restrictie de ore de odihna, facea mincare cind avea chef, in fiecare zi-se umplea toata vila de miros-, copilul tipa sau se mitiia, ea vorbea tare, ridea pe terasa afara(noi aveam terasa chiar linga a ei)ei nu se culcau pina la orele 12-1, noaptea.O cam durea in ...de turisti.Vorba lu' sotu:daca si-a luat banii inainte de la agentie, ce-i mai pasa.

Marea limpede, clara, calda, plaja frumoasa(eu am asemuit-o cu plaja de la Mangalia, pe vremuri).

Grecii sint draguti, nu iau bacsis, dar te taxeaza pentru orice.

Sint si magazine si pe faleza, si prin centru...
Un alt punct slab: nu au parc de distractii pentru copii.Slabut, 2-3 masinute, 2-3 saltelute si cam atit.

Ce sa va mai zic?Mai intrebati-ma.

Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Theiuta, poze, poze?

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Iata si poze

http://good-times.webshots.com/album/554165159CXevSf

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Buna ziua plimbaretelor! Asteptam confirmarea pt. Creta cu plecare pe 30 sept. Aveti idee daca se poate face plaja la sf lui sept.- inceputul lui oct?
Am vazut ca ati scris ca e posibil sa ninga in Grecia la inceputul lui oct..dar cred ca nu se pune si Creta, sau da?!

POZE
Cristina S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Candy spune:

Sincera sa fiu, eu m-am intors cam dezamagita din Halkidiki (Psakoudia, hotel Philippion Beach). Toata lumea mi-a spus ca la inceput de septembrie cu copil mic in Grecia e superOK, ca soarele nu e asa puternic, apa e calda, bla, bla. In realitate, din 10 zile vreo 4 n-au fost de plaja, a si plouat de vreo 2-3 ori (ceea ce in mod sigur nu s-ar fi intamplat in Turcia sau Spania), apa a fost rece, plaja murdara, hotelul a lasat de dorit la capitolul mancare si servicii...
Desi am vizitat tot bratul Sithonia si Kassandra pana la Kallithea, nu m-a impresionat decat plaja din Sarti, care e superba, si cateva golfulete, care insa erau departe pentru plaja. O statiune misto din punctul meu de vedere e Neos Marmaras, eleganta, cocheta, ingrijita. Imi pare rau ca nu am luat acolo cazare.
Cat despre regimul all inclusive, am senzatia ca grecii habar n-au ce inseamna. A fost cel mai prost all inclusive de care am dat in vreo vacanta.
Mi-e ciuda ca la banii pe care i-am dat, aproape 900 eur pe 10 zile, fara sa mai pun la socoteala si cheltuiele cu drumul (am fost cu masina noastra), cred ca puteam gasi ceva mult mai bun, eventual in alta tara.
Daca vom mai merge in Grecia vom merge numai in insule, in Corfu, Creta sau Zakinthos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

quote:
Originally posted by lulu77

Noi am vizitat Insula Rhodos ( nu am stat acolo in vacanta ) .Ne-a placut foarte mult .Sunt peisaje de vis.
In schimb pot spune ca este fff scumpa si nu sunt "chiar " atat de amabili greci ( de fapt daca stau bine sa ma gandesc ele ,grecoaicele ,nu ei !) pe cat ma asteptam .
Absolut totul ..suveniruri ,mancare ,bauturi ,totul scump fata de alte parti ale Greciei sau ale tari (Turcia ).

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"


Mie nu mi s-a parut atat de scump Rodosul...am fost si in 2005 si anul asta la acelasi hotel...scum mi s-a parut Ciprul unde preturile erau de 2-3 ori mai mari decat in Rodos..

==========
Corina
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Candy, imi pare rau ca nu a fost concediul dorit...

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput