Vacanta in Grecia (2)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Duminica seara am ajuns si noi acasa din Grecia . Am fost pe Riviera Olimpica , in localitatea Leptokaria . Statiunea e super faina , curata , dezavantaj plaja care e pietrosa si ne cam deranjau moto-scooterele care se plimbau noaptea pe strazi si le mai si ambalau cei care erau pe ele . Acolo se inchiriaza si majoritatea tinerilor au asa ceva in loc de auto ...
Am stat la Vila Maria care ne-a placut . In camera am avut un pat matrimonial si unul simplu pentru fetita . Am avut mini-chicineta i baie proprie cu WC si dush .
Eu recomand celor care doresc sa mearga in Leptokaria sa-si faca rezervare la vila ILIOS , iar ca plaja super , super o recomand pe cea din localitatea Nei Pori care e foarte mare si cu nisip forte fin .
O sa pun si poze ceva mai incolo .
Daca aveti intrebari despre orice legat de ce v-am povestit ... astept !!!

albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Salut!

Si eu sint inca in Nei Pori, miine dimineata plec, peste o zi sau doua revin cu amanunte.

Bye-bye, Theiuta

poze cu Nicolas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Theiuta eu chiar te astept cu nerabdare cu amanunte , anul viitor ne-am propus sa mergem si noi la Nei Pori pentru plaja minunatat pe care o are ...
Am intrebari legate de localitate , cum ar fi de exemplu : la ce vila/hotel ati stat , sunteti multumiti de serviciile oferite de cazarea , sunt magazine in Nei Pori ( noi am fost o zi la plaja acolo si nu am vazut decat un singur market si vreo 2-3 magazine de suveniruri ) ... si altele , dar astept sa te intorci ...

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ana bine ai revenit. Ma bucur ca ti-a placut, oricum in afara de plaja n-am avut nici noi nimic de obiectat. Ai fost si la Ilios? Sau ati stat cumva langa? Noi am stat acolo si chiar am fost incantati ir proprietarii super de treaba, au venit la noi 2 prieteni din Atena si i-au lasat sa stea acolo fara sa le ceara vre-un ban, desi ei au vrut sa plateasca.
Cu autocarul cum a fost?

Theiuta drum bun acasa.

Si noi ne gandim la Nei Pori, matusa-mea :))) (edit ca am vazut ce greseala am facut:))) merge cu familia ij fiecare an acolo, am vazut niste poze superbe

Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Cu autocarul a fost OK , ne cam durea fundul de atata stat jos si ni s-au umflat picioarele ... dar in rest a mers ... la anul oricum suntem hotarati sa mergem cu avionul ...
La vila Ilios nu am mers , am vazut-o de afara , dar stim persoane care erau cu noi in autocar si care stateau in vila respectiva . Au fost super incantati de tot , mai putin de fatul ca era gara in vecinatatea vilei si ii cam deranja trenul ....

La anul clar mergem la Nei Pori sau , probabil in Turcia , am auzit ca e fain si acolo , in zona turistica ...

albumele noastre

vacanta in Grecia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Important e ce ati vazut voi si ce va placut voua, nu ce am auzit de la altii. Va spun din propria mea experienta. Noi am fost in Hanioti si am fost super incantati (am scris cu cateva pagini mai inainte). In schimb au fost 2 vecine de ale mele, fix acolo si au spus: mizerie, macare uleioasa, etc.
Dupa aia: in autocarul care ne-a dus la aeroport au fost 2 tipe care au zis ca e super unde au fost ele, nu mai stiu unde, iar inainte o prietena mi-a zsi sa nu cumva sa merg acolo.
Asa ca se pare ca sunt foarte impartite parerile. Desi curatenia e curatenie peste tot

Codruta &www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

& Poze noi &

www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

Ai dreptate Codruta, fiecare are propria parere, alte asteptari standarde... si nu intotdeauna impresiile coincid.

Ana nici noua nu ne-a placut ca a fost vila langa calea ferata, dar ne-am adaptat:) Te-am intrebat de autocar pt ca nu mai stiu cine zicea ceva de geamuri sparte si lipite cu banda adeziva, fara aer conditionat si alte cele. Ma gandeam cum de nu am observat , de asta intrebam, daca era asa ai fi vazut tu:)

Si noi ne-am propus sa mergem in fiecare an in alt loc, m-ar tenta si Turcia si Bulgaria, dar inca as mai avea multe de vazut in Grecia:) Si Croatia ma atrage



Fla (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Noi am vizitat Insula Rhodos ( nu am stat acolo in vacanta ) .Ne-a placut foarte mult .Sunt peisaje de vis.
In schimb pot spune ca este fff scumpa si nu sunt "chiar " atat de amabili greci ( de fapt daca stau bine sa ma gandesc ele ,grecoaicele ,nu ei !) pe cat ma asteptam .
Absolut totul ..suveniruri ,mancare ,bauturi ,totul scump fata de alte parti ale Greciei sau ale tari (Turcia ).

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Lulu, nu mai tin minte in ce parte a Turciei ati hotarat sa mergeti... Imi spui tu, te rog? Si cum vi s-a parut?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

In Marmaris .
Este exceptional ,de vis .
Nu am cuvinte .Totul este absolut perfect- peisajul ,atmosfera ,localnicii ,hotelul ,mancarea ,servirea , posibilitatile de distractie .

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput