Poveste cu dublu happyend: Bianca si Rares

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Denisa multumesc mult!

Au crescut mult, nici nu-mi dau seama cand a trecut timpul. Parca ieri ma taram pe scari dupa cezariana, prin spital, sa ajung la ei la neonatologie. Acum imi rastoarna casa pe dos si ma ajuta la treburi: scot rufele din masina de spala (uneori inainte de a se termina de spalat), dau cu matura, imi aranjeaza tacamurile si castroanele, hainele in dulapuri. Sunt copii tare veseli, rad si danseaza toata ziua, se inteleg bine, discuta si se joaca impreuna, se mai pupa din cand in cand. Cert e ca se iubesc si am doi copii minunati.

Laura de shtrumphi, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella_mary spune:

felicitari pentru copilasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionella_mary

felicitari pentru copilasi!


Multumim mult!



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Doamne! Ce poveste frumoasa si emotionanta!
Am trait cu sufletul la gura povestea voastra si iata cum cei doi shtrumphi de 1600 si 2900 sunt acum :

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Acum imi rastoarna casa pe dos si ma ajuta la treburi: scot rufele din masina de spala (uneori inainte de a se termina de spalat), dau cu matura, imi aranjeaza tacamurile si castroanele, hainele in dulapuri. Sunt copii tare veseli, rad si danseaza toata ziua, se inteleg bine, discuta si se joaca impreuna, se mai pupa din cand in cand. Cert e ca se iubesc si am doi copii minunati.




Sa-ti traiasca Laura! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de o viata senina plina de momente frumoase!


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MsBB

Doamne! Ce poveste frumoasa si emotionanta!
Am trait cu sufletul la gura povestea voastra si iata cum cei doi shtrumphi de 1600 si 2900 sunt acum :
Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Acum imi rastoarna casa pe dos si ma ajuta la treburi: scot rufele din masina de spala (uneori inainte de a se termina de spalat), dau cu matura, imi aranjeaza tacamurile si castroanele, hainele in dulapuri. Sunt copii tare veseli, rad si danseaza toata ziua, se inteleg bine, discuta si se joaca impreuna, se mai pupa din cand in cand. Cert e ca se iubesc si am doi copii minunati.




Sa-ti traiasca Laura! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de o viata senina plina de momente frumoase!


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...



Eheee, randurile alea cu 'ce fac acum' sunt scrise in urma cu 2 ani, sa ii vezi la 4 ani! La 'cugetari gemene' incerc sa scriu cele mai originale 'ziceri' ale lor. A inceput frumos povestea noastra si continua superb. Ma fascineaza relatia dintre ei, cum evolueaza, cat de tare se iubesc si cum relationeaza, cum fac totul impreuna si cea mai mare pedeapsa atunci cand se cearta (... cu pocnit, tipat, tot tacmul) e sa ii despart.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Sunt geniali!!! Am citit cugetarile gemene si trebuie sa recunosc : ai doi copii pe cinste!
Sunt convinsa ca n-aveti cum sa va plictisiti impreuna, sunt prea haiosi si dulci!
Sunt superbi! I-am admirat in poze, nici nu stiu care sa zic ca-mi place mai mult ... cum se ei frumos, cum papa Bianca tort cu doua linguritze , ei in ii !

Uf, mai ca-mi vine pofta sa ii fac un frate ori o surioara mandrei


Fericirea are chipul tau... Andra , noastra!

Cum a intrat Andra in viata mea...
Mandra bea laptic si iata... a mai crescut un pic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Foarte frumoasa si impresionanta povestea voastra,intotdeauna mi-am dorit sa am gemeni,o fetita si un baiat( cred ca ar trebui sa am grija ce-mi doresc,nu? ).De la bun inceput,de cand v-am cunoscut, pe mine m-a innebunit Bianca, mi-e draga tare, tare.Aveti doi copii frumosi, destepti si ceea ce este foarte important si extraordinar...legatura dintre ei.
Si mie mi-au dat lacrimile atunci cand ti-am citit povestea( cu toate ca o mai citisem odata,acum ceva timp ) si cred si eu ca nu poti sa le oferi un cadou mai minunat decat aceasta povestioara, la vremea cand vor intelege si ei, ceea ce s-a intamplat, cat de greu a fost, cat de mult au fost doriti si cum...in momentul de fata sunteti 4.
Va doresc tot binele din lume, shtrumphii sa creasca mari si...cine stie, poate, peste cativa ani, vom putea depana amintiri despre cum erau copiii nostri cand erau mici


http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Laura am stat in suspans pana spre finalul povestirii:)si lacrimile mi-au venit abia cand am citit ca ai devenit mama, nu stiu de ce..:)sanatate iti doresc intregii familii

Mami de ingerasi :David(25.10.2006)Paul (15.05.2009)si Anastasia(25.02.2011).
http://s878.photobucket.com/albums/ab348/oanap85/

Mergi la inceput