Poveste cu dublu happyend: Bianca si Rares

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

In sfarsit am avut si eu timp si dispozitia necesara sa citesc povestea voastra.
Nu am vrut sa o citesc in graba si cu gandul altundeva.
Sa iti traiasca ingerasii pe care ii admir de mult si sa ii bucure pe parintii care ii iubesc asa de mult!

Poze
www.dropshots.com/day.php?userid=96354&cdate=20060401&ctime=072944" target="_blank"> filmulete


dede, Adi 5ani si Medeea 27.07.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

citind povestea ta,am retrait povestea nasterii mele...,chiar daca eu am doar unul...insa bucuria si emotiile au fost la fel de mari...parca a trecut asa de mult timp...si eu am plans,citindu te...e minunat sa fii mama...sa dea dumnezeu sa fiti sanatosi si sa va bucurati unii de altii...nimic nu se compara cu fericirea de a fi mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

La multi ani, Rares si Bianca!
Laura, sa va traiasca !
Si pe mine m-ai facut sa pling...Pot spune ca am retrait nasterea mea, cu aceleasi probleme de greutate pt un bebelus( la mine diferenta a fost 1kg 2200 si 3200).
Pupici,
Cristina si gemenele

--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Laura, iti doresc multi ani fericiti alaturi de strumfii tai si de taticul lor!Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
Nu ma pot opri din 'uitatul' la pozele voastre, nu stiu pe care sa o aleg mai intii...
Despre ce ai scris...ce sa mai zic?Impresionant...iar sfirsitul povestii:'Acum, dupa 1 an, « surpriza tatii », grea cat un bidon de bere, e omuletz in toata regula. Striga « tata » si sopteste « mama », cere « dei, dei », canta si danseaza cand aude o melodie preferata (are deja gusturi muzicale), se distreaza la glumele fratiorului ei, tinuta de maini, fuge toata casa dupa o minge sau dupa pisica, a invatat sa faca « pa » si sa dea pup, are trei dintisori si ne umple casa si viata cu rasul ei cristalin. Are in continuare o relatie speciala cu tati care pur si simplu o adora. Rares, « grasul », criticat la inceput ca i-a luat mancarea de la gura surorii lui, acum se revanseaza din greu. E un galant si are mereu grija de surioara lui draga: ca sa nu se plictiseasca, ii ia mereu jucariile din mana, ii impinge mingea dupa care fuge, ca sa aiba motiv sa mearga mai departe, face turnulete din 3-4 cuburi ca sa aiba ea ce darama, o scarpina in ureche si o ajuta sa-si aseze parul, o pupa si face ca motoreta ca sa o faca sa rada, cind ea nu reuseste sa manance toata portia, mananca el mai mult, ca sa nu se supere mami.''....izvor de lacrimi!Gingas, frumos...strumfii zugravesc un tablou superb!


DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirod spune:

Laura, iti doresc multi ani fericiti alaturi de strumfii tai si de taticul lor!Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
Nu ma pot opri din 'uitatul' la pozele voastre, nu stiu pe care sa o aleg mai intii...
Despre ce ai scris...ce sa mai zic?Impresionant...iar sfirsitul povestii:'Acum, dupa 1 an, « surpriza tatii », grea cat un bidon de bere, e omuletz in toata regula. Striga « tata » si sopteste « mama », cere « dei, dei », canta si danseaza cand aude o melodie preferata (are deja gusturi muzicale), se distreaza la glumele fratiorului ei, tinuta de maini, fuge toata casa dupa o minge sau dupa pisica, a invatat sa faca « pa » si sa dea pup, are trei dintisori si ne umple casa si viata cu rasul ei cristalin. Are in continuare o relatie speciala cu tati care pur si simplu o adora. Rares, « grasul », criticat la inceput ca i-a luat mancarea de la gura surorii lui, acum se revanseaza din greu. E un galant si are mereu grija de surioara lui draga: ca sa nu se plictiseasca, ii ia mereu jucariile din mana, ii impinge mingea dupa care fuge, ca sa aiba motiv sa mearga mai departe, face turnulete din 3-4 cuburi ca sa aiba ea ce darama, o scarpina in ureche si o ajuta sa-si aseze parul, o pupa si face ca motoreta ca sa o faca sa rada, cind ea nu reuseste sa manance toata portia, mananca el mai mult, ca sa nu se supere mami.''....izvor de lacrimi!Gingas, frumos...strumfii zugravesc un tablou superb!
pentru o mamica fericita!

DORIS cu doua minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Multumesc pentru mesaje! Ma bucur ca v-a placut povestea.

cristinacsa sa traiasca si gemenii tai! Am incercat sa ii vad, dar nu am gasit nici un link cu poze :(
Cum e acum? SI-au mentinut diferenta de greutate in timp?

Laura de Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

Laura, acu la aproape 4 ani, intre fetele mele diferenta e de aprox 2kk si cred 2 cm.
Poze sunt la linkul de la semnatura, dar merge numai cind calc meu e deschis.
Pupici,
Cristina si gemenele


--

http://sysopconsulting.homeunix.net:8080/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Am recitit si in aceasta dimineata povestea voastra si am trait emotiile tale si fericirea ta,la fiecare rind pe care l-ai scris.
Ma bucur din suflet pentru ca te cunosc,mamica minunata!
Va dorim tot binele din lume,multa fericire si impliniri alaturi de cei dragi,iar copilasii vostri sa va insenineze viata in fiecare clipa!

Cristina,Rares,flacau nazdravan de 1 an si Mihnea sugubatz fara pereche

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lazy spune:

Laura,noroc cu titlu' ca altfel imi crestea tensiunea.....
Sotul meu are o vorba"in viata exista un echilibru.....si orice rau va fi urmat de un bine"
Se pare ca la voi ,ca si la noi,a functionat din plin.
Sa fiti fericiti si iubiti.....si... la mai multi!

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LAURA-SA VA TRAIASCA COMORILE SI SA FIE SANATOSI!
Am plins citind povestea dar ma bucur ca DD te-a rasplatiti cu 2 minuni asa de frumoase dupa cele 2 sarcini pierdute.
Pupicei si numai bine!

Denisa
Denisa 17+ si'de Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput