Lavinia Milosovici a primit sprijin la Surprize :)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

Akella,multa sanatate fetitei tale,nu stiu nimic despre boala asta dar cu siguranta Dumnezeu v-a dat multa putere.Si-o sa va mai dea!
Ma bucur pentru micuta Denisa,imi pare rau ca eu nu prind romanii sa fi vazut si eu emisiunea.

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns akella spune:

mamica dulce, de fapt, este vorba despre un accident vascular cerebral (ceea ce au patit si fetita mea si fetita Laviniei). Atunci cand creierul nu mai este oxigenat, se produce o hemoragie cerebrala, care afecteaza o parte din tesuturile nervoase... Zonele distruse nu se mai refac niciodata. Functiile care trebuiau indeplinite de celulele nervoase aflate in acele zone distruse vor fi preluate de celule din alte zone, sanatoase, ale creierului. Cam asta ar fi, pe scurt; nu stiu cat de bine m-am priceput sa-ti scriu aici explicatiile pe care mi le-au dat medicii. Mi s-a mai spus ca fetita va invata in timp, prin exercitii zilnice, sa faca tot ceea ce alti copii, sanatosi, fac instinctiv (sa prinda bine cu manutele, sa se rostogoleasca de pe-o parte pe alta, sa se ridice in fundulet, in picioare etc.).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norocuta spune:

Emotionanta emisiunea cu cat se citea pe fata Laviniei ca nu stia nimic din ce i se pregatise. Si modesta...cu un suflet de mama adevarata...impresionanat...

Sanatate fetitei si celui care a donat banii "in secret" pentru recuperarea in China.
Asa mai rar ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by aschiutza

Fetelor, eu cred ca stiind ca aici sunt oameni obisnuiti, cu probleme, cu familie, a preferat varianta Surprizelor si s Anonimului donator si v-a lasat sa dati banii la alte cazuri, unde oamenii fiind necunoscuti au mai putine sanse sa primeasca bani.

Poate ca internetul si ideea de forum au speriat-o si a preferat o varianta pe care o cunoaste.

E alegerea ei si oricare ar fi motivele, trebuie sa o respectam .

Ma bucur ca micutza va primi ingrijiri cit mai bune !




Impotriva prostiei, zeii insisi lupta in zadar




Cred ca ai dreptate,Aschiutza.

Am vazut si eu emisiunea in reluare,m-a impresionat tare mult.Fetita are o sansa reala sa-si imbunatateasca situatia si ii doresc numai bine si sa ajunga sa faca gimnastica...asa cum i-a urat si Mariana Bitang.

D-na Mariana Bitang a spus ca banii vin de la un om de sport,oricum e un suflet mare .

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multa sanatae fetitei!!!ma bucur ca au acceptat macar ajutorul Surprizelor!!!noi am incercat...macar am incercat!!!





"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

Mi se pare normal sa o ajute prietenii si nu strainii. Ce nu inteleg eu este, daca tot vroiau sa o ajute, de ce nu au facut-o pur si simplu, de ce mai trebuia expusa Lavinia penibilului de a apela la caritatea oamenilor? Aici mi se pare cinica toata povestea asta si cinismul apartine emisiunii surprize- surprize.

Multa sanatate si noroc Laviniei si fetitei ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

quote:
Originally posted by Caroline

Mi se pare normal sa o ajute prietenii si nu strainii. Ce nu inteleg eu este, daca tot vroiau sa o ajute, de ce nu au facut-o pur si simplu, de ce mai trebuia expusa Lavinia penibilului de a apela la caritatea oamenilor? Aici mi se pare cinica toata povestea asta si cinismul apartine emisiunii surprize- surprize.

Multa sanatate si noroc Laviniei si fetitei ei.


Caroline,
Din cite am priceput eu,"Surprize",folosindu-se de complici(Andreea Raducan,Simona Amanar si Mariana Bitang)s-a interesat de o clinica in lumea unde s-ar putea rezolva problemele fetitei,au scris doctorilor si au primit raspunsul favorabil.In contextul asta,au venit la fix si banii,ele urmind sa faca deplasarea in cel mai scurt timp posibil.

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Caroline imi pare rau ca trebuie sa spun dar daca nu o sufera multi pe Andreea Marin asta nu inseamna ca esti penibil apeland la caritatea oamenilor.Poate prin astfel de emisiuni sunt incurajati si cei care pot ajuta si nu o fac.
Si sunt si cazuri cand te ajuta strainii si ulterior iti devin prieteni si prieteni care atunci cand ai nevoie de ajutor devin straini.

www.babiesonline.com/babies/m/mariateodorag/" target="_blank">
patatina mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902" target="_blank">File din povestea Mariucai





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caroline spune:

quote:
Originally posted by crig72

Caroline imi pare rau ca trebuie sa spun dar daca nu o sufera multi pe Andreea Marin asta nu inseamna ca esti penibil apeland la caritatea oamenilor.Poate prin astfel de emisiuni sunt incurajati si cei care pot ajuta si nu o fac.
Si sunt si cazuri cand te ajuta strainii si ulterior iti devin prieteni si prieteni care atunci cand ai nevoie de ajutor devin straini.



Nu Lavinia a fost penibila ci emisiunea surprizelor, ca i-a acordat ajutorul numai expunand-o pe sticla. Ea suferea destul si cred ca nu era nevoie s-o supuna unor emotii suplimentare, daca vroiau s-o ajute. Cred ca se dorea si ceva audienta...
Eu am vazut emisiunea si mi-a fost pur si simplu mila de ea cand era obigata in direct, sa spuna ca sotul este politist si are un salariu amarat si sa apara umila si cu lacrimi in ochi in fata publicului. Pentru ce? Altfel nu o puteau ajuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Caroline, eu cred ca o emisiune de acest gen are si ceva pozitiv. Da un exemplu de urmat. Si asta nu e ceva de ignorat - la o tara atit de putin solidara ca Romania. Eu sunt de parere ca o fapta buna poate naste si alte gesturi frumoase, ca un joc de domino. Si mai ales, poate demonstra oamenilor ca, impreuna sunt puternici.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

Mergi la inceput